Jump to content

Skiamade freeride


anik_82
 Share

Recommended Posts

Witam wszystkich. Początkiem marca jedziemy do Austrii. Nocleg mamy w połowie drogi między Flachau Wagrain a Pichl Schladming i w tych ośrodkach głównie chcemy jeździć. Ponieważ jedziemy z 8letnią fanką jazdy poza trasami, chciałabym zapytać czy znajdziemy tam takie miejsca? Nie chodzi nam o jakiś hardcore ale polany puchu jak na Chopoku czy lasy przy trasach po których można trochę pojeździć? Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
Link to comment
Share on other sites

Witam wszystkich. Początkiem marca jedziemy do Austrii. Nocleg mamy w połowie drogi między Flachau Wagrain a Pichl Schladming i w tych ośrodkach głównie chcemy jeździć. Ponieważ jedziemy z 8letnią fanką jazdy poza trasami, chciałabym zapytać czy znajdziemy tam takie miejsca? Nie chodzi nam o jakiś hardcore ale polany puchu jak na Chopoku czy lasy przy trasach po których można trochę pojeździć?

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

 

W telegraficznym skrócie o off piste:

- Zauchensee-Kleinarl. Najlepszy teren w SkiAmade. W Zauchensee trasy za czerwoną gondolą 7 (z lekkim dojściem) wymagające i bardzo satysfakcjonujące, jest tam też znacznie krótszy dobry na początek zjazd oficjalną skiroutą 3 (widać stamtąd teren o którym napisałem na początku) , w Kleinarl park dla początkujących (choć można znaleźć parę bardzo wymagających - dropy- miejsc)

- Flachau-Wagrain. Pod gondolą 3S, Troszkę na górze przy orczyku przy trasie 14. I to w zasadzie wszystko - bieda okrutna.

- 4Berge - piękny wymagający (bo stromy) zjazd (jest też tam zdecydowanie łagodniejszy wariant przez grzbiet do jeziorka) jest w Haus obok trasy 8. Pamiętam, że jeździłem też w lesie w Reiteralm. Ogólnie z off piste w 4Berge jest słabo.

- Hochkonig - drugi najlepszy teren w SkiAmade... a może najlepszy? Z pewnością najlepszy! Opcji jest multum. Część wymaga już obycia. Na początek zaproponuję Dienten i zjazd spod orczyka. Krótka charakterystyka

https://www.skionlin...&comment=233598 zdjęcia z Dienten  https://www.skionline.pl/forum/topic/20631-maria-alm-prawdziwa-zima/?do=findComment&comment=233916 i jeszcze https://www.skiforum.pl/topic/51643-planowanie-off-piste-za-pomoca-google-earth/?p=546423 Warto pamiętać o Hochkeil, a szczególnie o zjeździe do Bischofshofen - to może być mega przygoda dla córki, trzeba tylko wybrać nośny śnieg bo jest sporo płaskiego.

- epicki zjazd z Dachstein https://www.skionlin...&comment=295545

- Sport Gastein - ośrodek freeridowy. Trasy spokojne, na mój gust zbyt spokojne ale... jest zjazd do autobusu - podobno fajny (Jurek jechał może coś napisze)

 

Pozdro

Wiesiek

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...