Skocz do zawartości

Livigno i St. Moritz


MajkaW

Rekomendowane odpowiedzi

Potrzebuje kilka informacji. Moja ekipa - niestety ja nie jadę - będzie tam od soboty. Plan jest aby jeździć 7 dni, problemem jest, że tunel w stronę szwajcarską zamknięty jest do 18stej. Normalnie 7dmego dnia jazda do 14stej a potem rusza się bez korków w drogę powrotną. W Livigno tak się nie da, więc może 7 dnia jazda w St. Moritz? Kiedyś była zniżka w St. Moritz jak się posiadało skipass z Livigno... czy dalej to działa? Ktoś to testował ostatnio?

Drugie pytanie, czy Szwajcarzy trzepią bagażniki powracających z Livigno?

Trzecie - gdzie opłacaliście tunel? internetowo czy na miejscu?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w międzyczasie znalazłam jedną informację:
Skiers in possession of a multi-day ski pass valid in Livigno or Alta Valtellina have the opportunity to ski a day in the district of the Upper Engadine at half price. The ticket offices of the Pool AGOB will issue, upon presentation of the ticket Livigno/Alta Valtellina, one day ticket at 50% of normal price.

 

trzeba obliczyć jak to wychodzi

6 dni - koszt 242euro

7 dni - koszt 268euro

 

1 dzień w St. Moritz - ok 40euro

 

czyli wygląda na to, że się nie opłaca......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tunel taniej wychodzi internetowo.

 

Szwajcarzy trzepią jak szaleni, mnie nie trafiło ani razu ale zawsze jakieś auto stoi wybebeszone  (najbardziej - polskie wesołe autobusy). Te mendy dobrze wiedzą, że ludzie wożą alkohol do Polski, Czech czy Słowacji i nie sprzedadzą go w Szwajcarii po drodze ale mają limity (inne niż EU) i walą olbrzymie kary + cło. Chyba nie można zgłosić, że się tylko wwozi i wywozi.

O wiele bardziej liberalni są w Somnaun (prawie po drodze) - tam kupuje się w strefie wolnocłowej w Szwajcarii i wwozi do EU. Na przejściu nikogo nie było. 

 

O ile wiem, to po południu ruch tunelem odbywa się wahadłowo - sprawdzisz to na stronie na której kupuje się bilety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tunel taniej wychodzi internetowo.

 

Szwajcarzy trzepią jak szaleni, mnie nie trafiło ani razu ale zawsze jakieś auto stoi wybebeszone  (najbardziej - polskie wesołe autobusy). Te mendy dobrze wiedzą, że ludzie wożą alkohol do Polski, Czech czy Słowacji i nie sprzedadzą go w Szwajcarii po drodze ale mają limity (inne niż EU) i walą olbrzymie kary + cło. Chyba nie można zgłosić, że się tylko wwozi i wywozi.

O wiele bardziej liberalni są w Somnaun (prawie po drodze) - tam kupuje się w strefie wolnocłowej w Szwajcarii i wwozi do EU. Na przejściu nikogo nie było. 

 

O ile wiem, to po południu ruch tunelem odbywa się wahadłowo - sprawdzisz to na stronie na której kupuje się bilety.

wahadłowo dopiero od 18.

Wcześniej czyli od 10 do 18 tylko wjazd do Livigno

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...