Skocz do zawartości

Narty juniorskie dla seniorów?


Devastator

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zdarzały się dawniej na forum różne kontrowersje przy doborze sprzętu dla lekkich osób - niektórzy radzili w takim wypadku narty juniorskie, inni natomiast stanowczo odradzali takie rozwiązanie. Postanowiłem zatem osobiście sprawdzić jak się sprawy mają :) (zwłaszcza, że jestem raczej lekki - 67kg i 180cm wzrostu) Próby na gigantce Fischera 163cm (najdłuższe juniorskie robił 173 albo 178) wypadły niezbyt pomyślnie - prawdopodobnie dlatego, że przy długościach <173 Fischer stosuje cieńszą konstrukcję. Kolejną nartą juniorską, którą miałem okazję "spróbować" to Atomic SL 11 jr. - komórka 155cm. I tutaj wynik był kompletnie inny - narta sprawowała się fenomenalnie na twardym śniegu, w miękkim też było nieźle, aczkolwiek tak krótkie deski nie są zbyt dobre na złe warunki. 155cm to najdłuższa produkowana długość komórkowej slalomki juniorskiej, przeznaczona dla naprawdę wyrośniętych juniorów - stąd takie dobre osiągi. Podobnie znakomicie sprawowała się gigantka Fischera 173cm (nawet mój ojciec, który waży trochę więcej ocenił je jako znakomite). Tak więc jeśli ktoś jest dość lekki, jeździ bardzo dobrze (albo jest ambitny) i ma problem z doborem sprzętu - może próbować sobie dobrać zawodniczą deskę juniorską w największym (albo prawie największym w przypadku GS) rozmiarze. Dodatkowa zaleta: Atomic SL11 jr. 155cm można było dostać nowe z wiązaniem < 1000 PLN. P.S. Jak ktoś nabierze ochoty na Atomica SL 11 jr. 155cm (można rozpoznać po konstrukcji sandwich - seniorskie miały normalną Betę) to należy kategorycznie unikać nart z zamontowanym innym wiązaniem niż NEOX - płyta ma gotowe otwory tylko pod NEOX'y a jakiekolwiek inne wiązanie (nawet z serii Atomic RACE!) wymaga wiercenia w płycie, co w przypadku Atomica może skończyć się tragicznie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Ja ważę 60 kg i mam 166 cm. wzrostu i ostatnio zastanawiam się nad zakupem nowych nart juniorskich, z tego prostego względu, że narty juniorskie są o wiele tańsze. Postanowiłem, że najpierw przetestuje narty które mnie interesują ( juniorskie i seniorskie), a potem podejmę decyzję. Z tego co zauważyłem, to sporo firm produkuje narty juniorskie i seniorskie w pokrywających się długościach 150 - 165 cm. Ciekawe, jak wypadnie porównanie tej samej narty juniorskiej i seniorskiej o dł. np. 150 cm, na stoku .... Może ktoś już robił taki test ??? !!! pozdrawiam m. :):D:cool:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...