Skocz do zawartości

Wiązania Marker


metaal

Rekomendowane odpowiedzi

Witam
Mam pytanie, może ktoś podpowie.
W wiązaniach Markera tylny bezpieczenik należy tak ustawić by śruba regulujaca, po zapięciu buta mieściła się w tolerancji takiego wycięcia/ zagłębienia w wiązaniu?????
W załączniku zdjęcie.
Pytam, bo jeżeli tak to but barrrrdzo ciasno wchodzi w wiązanie. Czy tak ma być?
I druga sprawa Wiązanie ma system dopasowania buta do podeszwy GW robi się to za pomocą wkrętaka.
Czy kręci sie tak na "oko"
Aż płytka dojdzie do buta?
Zdjęcie w załączniku.
Postrufka

Załączone miniatury

  • 20190124_021813.jpg
  • 20190124_021705.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sruba docisku owinna byc na równo z obudowa po wlozeniu buta.
Plytke piwinno sie dopasowac tak, zeby byl minimalnu luz, zeby np kartka papieru dala sie wyciagnac czy tez czegoś innego cienkiego.

Ps, docisk sprawdz w instrukcji do tego modelu, jak masz jakies zaglebienie. Ja pisalem o Baronach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sruba docisku owinna byc na równo z obudowa po wlozeniu buta.
Plytke piwinno sie dopasowac tak, zeby byl minimalnu luz, zeby np kartka papieru dala sie wyciagnac czy tez czegoś innego cienkiego.

Ps, docisk sprawdz w instrukcji do tego modelu, jak masz jakies zaglebienie. Ja pisalem o Baronach.

kartka papieru - zgoda - co do docisku to na koncu sruby dociskowej jest rowek : w grupie "ksiazecych" wiazan, to wlasnie ten rowek powinien byc  rowno z tylna scianka wiazania - tzn sruba dociskajaca minimalnie wystaje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sruba docisku owinna byc na równo z obudowa po wlozeniu buta.
Plytke piwinno sie dopasowac tak, zeby byl minimalnu luz, zeby np kartka papieru dala sie wyciagnac czy tez czegoś innego cienkiego.

Ps, docisk sprawdz w instrukcji do tego modelu, jak masz jakies zaglebienie. Ja pisalem o Baronach.

Witam
Chodzi właśnie o Barony.
Gdy śruba po włożeniu buta, jest na równo z obudową to nie ma żadnego luzu i jest baardzo ciasno.
A możesz coś podpowiedzieć w sprawie Sole ID
 
"I druga sprawa Wiązanie ma system dopasowania buta do podeszwy GW robi się to za pomocą wkrętaka.
Czy kręci sie tak na "oko"
Aż płytka dojdzie do buta?"

P.S. może nie zrozumiałem- z tą kartką to chodzi o płytkę pod butem? przy Sole ID?
 
Postrufka
 

kartka papieru - zgoda - co do docisku to na koncu sruby dociskowej jest rowek : w grupie "ksiazecych" wiazan, to wlasnie ten rowek powinien byc rowno z tylna scianka wiazania - tzn sruba dociskajaca minimalnie wystaje


Rowek na śrubie??

Na śrubie nie ma żadnego rowka. Natomiast w obudowie wiązania jest takie podcięcie. I jak dostawałem narty powiedziano mi że to jest tolerancja w której ma się mieścić czoło śruby.

Jeżeli śruba jest w tej tolerancji to but jest zapiety bardzo ciasno..Moze tak ma być?

 

Postrufka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam nadzieje, ze uda mi sie wsadzic zdjecia, ktore duzo wyjasnia ( I Metalowi takze)

 Witam
Instrukcja sporo wyjaśnia.
Ale czekam na zdjęcia i z góry dzięki.
Wrócę jeszcze do mojego zdjęcia.....
baron.jpg

Patrząc na powierzchnię skrzynki (koniec) wiązania. Widać że jest wgłębienie na pewną głębokość. Dostałem informację że czoło śruby ma się zawierać w przedziale tego wgłębienia. Na śrubie nie ma żadnego wgłębienia/nacięcia
Jak tak ustawiam, to but jest baardzo ciasno wpinany w wiązanie.

Strony 38-39
https://d3swkta9jjxg...18_englisch.pdf

Dodam tylko, że mam wiązania Griffon i przy właściwym ustawieniu docisku jest bardzo ciasno.

p.s. Kuba.
Instrukcja serwisowa nie potwierdza tego co napisałeś.
Śruba docisku ma licować z obudową.

 Może ma być ciasno, a ja do tej pory wiązania Markera zbyt luźno ustawiałem.

Postrufka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wsadzilem swoje zdjecia do folderu "markers" ale nie wiem, jak je wsadzic do  tekstu……..

czy ktos moglby mi pomoc?

wydaje sie, ze wiem juz , o co chodzi

zwrot   "the screw has to be flush with the back of the heel housing" nie znaczy , ze  musi byc "flush"  z obudowa….

w rodzinie "ksiazecej"  zwykle tyl obudowy jest jak pokazuje zdjecie Metal'a

 

to "wglebienie" jest otoczone ramka, ktora wystaje do tylu ze sciany tylnej skrzynki

 

: moje wszystkie sruby sa "flush"  z "ramka" na tyle wiazania - sciana tylna skrzynki jest "wglebiona" w stos do  tej zewnetrznej ramy. W  modelach np Duke powierzchnia sruby powinna rownac sie powierzchni tej ramki, a nie powierzchni sciany tylnej skrzynki!!!!!.

 

w  starszych modelach jest dodatkowe wyciecie (mam nadzieje ,ze uda mi sie pokazac moje zdjecie, ktore jasno to pokazuja) , ktore to naciecie na srubie powinno byc  wlasnie rowno ze scianka tylna skrzynki, podczas , gdy  powierzchnia tylna sruby powinna sie rownac tej ramce(ktora jest nieco wystajaca do tylu z powierzchni tylnej skrzynki)….

 

nowsze wiazania tej grupy juz tego rowka nie maja (modele 2017/18 I 2018/19) , ale stale powierzchnia sruby powinna sie rownac powierzchni tej "ramki" a nie powierzchni tylnej sciany skrzynki!!!!!

 

 

jezeli wkrecisz srube tak, zeby sie rownala powierzchni tylnej sciany skrzynki to, wg mnie, zwiekszysz kompresje przod/tyl co zwiekszy sile potrzebna do wypiecia

 

to jest to, co wykoncypowalem wg moich wiazan…...

 

dodatkowa dezinformacja wystepuje, jezeli popatrzysz na np Squire: tam nie ma tej ramki, jest cos w rodzaju wystajacej do tylu tulejki I w tym wiazaniu powierzchnia sruby rowna sie tylnej science tej tulejki.

Tak samo jest w KingPins (2018/19) sruba jest w powierzchni tylnej scianki wiazanie, bo :bushing " nie ma tej dadatkowej "ramki

 

 

uffff  - nie wiem dlaczego musi byc to tak skomplikowane

 

 

PS przy najblizszej okazji odwiedze swoj serwis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...