Skocz do zawartości

Narty w ciepłych krajach


lski

Rekomendowane odpowiedzi

Kolejny już raz,po Izraelu,gdy jadę na urlop letni,kąpielowo-zwiedzaniowy,dziwna siła ściąga mnie w stronę miejscowych ośrodków narciarskich.

Tak było i tym razem,gdy w majówkę w czasie intensywnego objazdu Bałkanów mniej znanych-Kosowo,Macedonia,Albania itd po drodze przypadkowo zahaczyłem o miejscowość Bansko w Bułgarii.Przypomniałem sobie wtedy,że zachwalał mi ją zarówno kolega,który tam startował w zawodach FIS

jak i ktos,kto bywał tam rekreacyjnie.Obaj mówili o doskonale przygotowanych trasach,co w takich krajach nie jest standardem a tam było z tym znacznie lepiej niż na Chopoku.

Cała okolica jest bardzo atrakcyjna turystycznie-u podnóża gór spore skupisko nowoczesnych hoteli,przeważnie średniej wielkości i z niezłą architekturą,niżej urocze stare miasteczko z kamiennymi domami i wąskimi ulicami ,powyżej długie,strome  trasy ze sporą ilością urządzeń do naśnieżania i choć ośrodek chodził do 17 kwietnia,w początkach maja od biedy by jeszcze zjechał, po czarnej trasie ,więc śniegu musieli zrobić naprawdę dużo.

A dla amatorów kąpieli-5 kilometrów dalej miejscowość Banja,źródła termalne -sporo średniej wielkości hoteli a przy prawie każdym basen termalny dla gości,choć nie tylko dla nich,coś całkiem innego niż Słowacja z jednym centralnym kąpieliskiem...

Wyszło mi z domu 1370 km,trochę daleko,ale jest jeszcze możliwość lotu i pożyczenia auta-Polska jest nieźle skomunikowana z Bałkanami-Sofia,Saloniki.Skopje,gdyby to było w lecie bez problemu,zobaczymy,jaka będzie siatka połączeń w przyszłym roku,może ktoś się dołączy i polecimy?

Załączone miniatury

  • WP_20180501_11_30_50_Pro1.jpg
  • WP_20180501_12_08_27_Pro1.jpg
  • WP_20180501_12_10_52_Pro1.jpg
  • WP_20180501_12_12_16_Pro1.jpg
  • WP_20180501_13_08_10_Pro1.jpg
  • WP_20180501_15_36_31_Pro1.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...