Skocz do zawartości

Narty dla faceta 6+?


brachol

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Poszukuję nowych nart (obecnie mam takie starre Blizzardy SXP dł 168, 111/68/98 R15). Wzrost 183, waga 92, wiek 42, umiejętności - 6+,

szukam narty uniwersalnej, lubię jeździć takim średnim skrętem dość szybko i w różnych warunkach (wiadomo, że rano jest inaczej niż po południu) chociaż jak na razie poza trasami nie mam wielkich doświadczeń. Narta na polskie stoki ale w styczniu wybieram się do Val di Fiemme 

Byłem w sklepie i gość polecał mi następujące narty:

- K2 Charger 168 cm

- Salomon XMmax 170 cm

- Head iSLR Rebels 170 cm

 

Wszystkie modele używane z poprzedniego sezonu (nowe raczej nie wchodzą w grę z powodów finansowych).

Jakby ktoś miał jakieś pomysły to chętnie poczytam

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czytam i widzę, że dla mnie chyba lepsze będą jakieś Supershape - może Magnum (mój syn- 12 lat, ma Supershape Team i bardzo fajnie mu te narty chodą) , albo Supreme Instinct Ti (chociaż nie jest to chyba zbyt popularny model) jeżeli chodzi o Head.

Znajomy polecał mi z kolei Atomic Vantage X 75 C.

Co do długości to wydaje mi się, że dłuższe niż 170 cm nie będą mi leżały chociaż może się mylę 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie Magnum 170-177, i.SLR Rebels 170 - to i to drewno. 

Mam wrażenie, że te i.SLR to Magnumy tylko bez magnum (czyli nie poszerzane, o slalomowej szerokości) i bez rockera, łatwiejsze od i.SL.

Ale dłuższe, z rockerem i trochę szersze Magnum też dadzą Ci i radość z jazdy i pewność na stromym a trochę więcej łatwości przy cięższym sniegu.

 

Wiele osób poleca tu narty supertwarde, zawodnicze myśląc, że ta narta zbliży amatora do zawodnika. Naprawdę ważne jest, żeby narta była odpowiednio twarda - na resorze od Stara nie będzie fajnej jazdy.

Ale najważniejsze jest żeby była sprężysta. Jak bierzesz narty ślizgami do siebie i ściskasz je palcami to nie o twardość chodzi, ale o to jak szybko wrócą do pierwotnego wygięcia po puszczeniu : )

Jak to robią z ociąganiem to masz takie klepy - nie oddaja energii przy wyjściu ze skrętu. Jak chetnie i natychmiast - są sprężyste i chcą jeździć.

 

Drewno jest solidne, trwałe i sprężyste a już w headach na pewo. Mimo tych idiotycznych KERS-ów, Chipów, Graphenów i co tam jeszcze ich marketing wciska.

Tak z innej beczki - styczeń to już po Swiętach, można w Val di Fiemme wypożyczyć i jak podpasują to od razu kupić prawie nowe. Raczej drożej niż w Polsce nie będzie.

 

Tak nawiasem patrzę sobie na tabelke K2: https://snowsport.pl...017-p10084.html

Sam producent przewiduje te narty dla narciarza max 77 kg a handlarz Ci poleca 168 cm przy wadze ponad 92 kg. Zgroza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie Magnum 170-177, i.SLR Rebels 170 - to i to drewno. 

Mam wrażenie, że te i.SLR to Magnumy tylko bez magnum (czyli nie poszerzane, o slalomowej szerokości) i bez rockera, łatwiejsze od i.SL.

Ale dłuższe, z rockerem i trochę szersze Magnum też dadzą Ci i radość z jazdy i pewność na stromym a trochę więcej łatwości przy cięższym sniegu.

 

Wiele osób poleca tu narty supertwarde, zawodnicze myśląc, że ta narta zbliży amatora do zawodnika. Naprawdę ważne jest, żeby narta była odpowiednio twarda - na resorze od Stara nie będzie fajnej jazdy.

Ale najważniejsze jest żeby była sprężysta. Jak bierzesz narty ślizgami do siebie i ściskasz je palcami to nie o twardość chodzi, ale o to jak szybko wrócą do pierwotnego wygięcia po puszczeniu : )

Jak to robią z ociąganiem to masz takie klepy - nie oddaja energii przy wyjściu ze skrętu. Jak chetnie i natychmiast - są sprężyste i chcą jeździć.

 

Drewno jest solidne, trwałe i sprężyste a już w headach na pewo. Mimo tych idiotycznych KERS-ów, Chipów, Graphenów i co tam jeszcze ich marketing wciska.

Tak z innej beczki - styczeń to już po Swiętach, można w Val di Fiemme wypożyczyć i jak podpasują to od razu kupić prawie nowe. Raczej drożej niż w Polsce nie będzie.

 

Tak nawiasem patrzę sobie na tabelke K2: https://snowsport.pl...017-p10084.html

Sam producent przewiduje te narty dla narciarza max 77 kg a handlarz Ci poleca 168 cm przy wadze ponad 92 kg. Zgroza.

Obecnie ujeżdżam K2 (dlatego ,że miałem okazję do darmowych testów). Uważam ,że jest to deska nie doceniana . Objechałem już "kilka " desek i jakieś tam porównanie mam . K2 charger to super narty i nawet bym się nie zastanawiał , tylko nie rób błędu i nie idź w minimalizm . Narty +- 5cm wzrost ,a dalej tylko szkolenie i samodoskonalenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heheh .....

 

Tydzień temu mi chcieli oderwać nalepkę wypożyczalni z zupełnie nowego kasku - jeszcze z metką.

Wszystko jest kwestią ceny ale ceny tam maja zbliżone do naszych.

Tyle, ze _trzeba_ się targować. Argument, że w innym sklapie maja niżej zawsze obniza "special price"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak  wogóle to warto zapytać czy masz zamiar na tych nartach też poza trasy wyskakiwac czy głównie boisko ?

poza trasy to czasami może skoczę ostatnio na Kasprowym były jakieś próby ale mocno się zapadałem. Bardziej chodzi mi o to żebym mógł jezdzić także po południu w Polsce gdzie stoki są już mocno rozjeżdżone i wyglądają trochę jak poza trasą ;) (jak już jestem na stoku to kończę jak zamykają wyciąg)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/na...51-246e964e2830

 

To jest też fajna narta w takim razie. Porządny, drewniany AM. W puchu nie będziesz na niej pływał ale poza trasą dają radę doskonale tak jak i na trasie. W puchu oczywiście nie ma porównania do bądź co bąź sklalomowych headów. Nie na tyczki ale karwingowo pójdzie po przygotowanej trasie. Idealna na średni skręt. Nikt nie wierzy, że produkowana w Gdańsku bo prawie cała produkcja idzie na eksport : ) 

Za to gdy na lodowcu oddałem ja do smarowania w serwisie wszyscy cmokali na jej widok ; ))

 

Na ponizsze nie namawiam ze względu na cenę i na to, że to juz głównie poza trasę. Większy brat Local Hero, zajefajne maszyny na wszystko. Kiedyś miały jeszcze fajniejsza grafikę. Poza trasę idealne a na sztruksie dobre - bardzo dobre. Ida na krawędzi. Obie narty 182 cm min.:

http://www.nokaut.pl...gjkZqOHEd*n68I/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ok, nie wiedziałem tego. Zreszta powinienem napisać nie w Gdańsku, tylko w Gdyni : ) Tam na pewno produkowali, teraz byc może także w Bielsku.

 

A tak jeszcze wpadła mi w oko narta Head Raw Instinct Ti Pro - z opisu też dość wszechstronna i w dobrej cenie mógłbym kupić prawie nową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Właśnie wróciłem z Włoch (przed wyjazdem kupiłem Atomic Nomad Ti 174 cm) i muszę powiedzieć, że są to w moim odczuciu super narty zarówno na sztruksie jak i pod koniec dnia na lekkich muldach a i jednego dnia padał śnieg - około 15 cm świeżego leżało na ubitej trasie i też bardzo dobrze radziły sobie w takim terenie (była to taka sytuacja że śnieg padał w nocy i trochę rano i trasę otworzyli po 12 jak wiatr zelżał). Do tego jakieś drobne wprawki poza trasą - sniegu dość dużo tylko zmarznięty i tylko wierzchnia warstwa luźna nie różniło się to wiele od tego jeżdżenia po świeżym śniegu który leżał na ubitym stoku. Ogólnie narty godne polecenia jedynie podczas zjazdu na tyczkach trochę za bardzo w moim odczuciu wpadały w drgania (jak już było dość mocno rozjeżdżone) tutaj chyba by było lepiej bez rockera. Ale w sumie nie można mieć jednej narty do wszystkiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...