Skocz do zawartości

Wiązania Blizzard IQ 3,10 red


buladag

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich! Jestem tu nowy więc proszę o wyrozumiałość jeśli coś już było. Mam narty Blizzard slc iq z wiązaniami standardowymi do tych nart czyli iq 3,10 rad. I tu moje pytanie. W jaki sposób regulować te wiązania ?? z przodu i z tyłu jets regulacja . znalazlem na forum tabele din ale nie wiem jak to interpretować. mam 2 wskazniki, z przodu i z tyłu. oba mają być na tym samym poziomie ? i jeszcze pytanko co do "płyty". wiązania przednie i tylnie są połączone ze sobą taką plastikową płytą ale ona też ma możliwość regulacje odległości wiązań od siebie. czy odległosć mam ustawić w zależności od wielkosci buta ?? i jeszcze kolejne :P z tyłu wiązania tylniego są 2 śruby. jedna jak rozumiem to regulacji "din" a druga ?? czyżby do dokłądnej odległości wiązań od siebie tak aby but się dobrze wpasował ? Moja waga to ~85kg, wzrost 177cm , umiejetności: jeżdze już albo dopiero 6 sezonów, dosc agresywnie i dobrze.jakby ktoś mogl mi wskazać jakąś optymalną konfigurację to bylbym wdzieczny bo do tej pory wypożyczalem sprzet nie nie wiem dokladnie jak to wyregulowac. Pozdrawiam i z góry dzieki za odpowiedź !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie zlitujcie się nad człowiekiem.:) Nie znam tych wiązań, więc nie będę kombinował, choć zapewne jest tak jak piszesz. Dla własnego bezpieczeństwa zaglądnij do jakiegoś serwisu. Tam bez problemu ustawią Ci wiązania we właściwy sposób.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przod i tyl musisz ustawic na tyle samo DIN... Wartosc wlasciwa dla ciebie odczytaj z tabeli... Nastepnie reguluj to sruba regulacyjna z przdu i tylu wiazania... To ta z duzym lbem ulozona osia rownolegle do narty... Krecac nia luzujesz albo sciskasz srube wewnatrz wiazania... Aktualna sile wypiecia obserwuj na wskazniku... Jesli chodzi o dopasowanie rozstawu wiazan do buta, to musisz tak ustawic tyl i przod aby punkt A buta pokryl sie z punktem A narty... Oba punktu powinny byc zaznaczone: - na bucie - kreska na srodku wpoprzek podeszwy... - na narcie - kreska na boku narty w okolicach jej najwezszego miejsca... Jesli sobie z tym nie poradzisz to oddaj narty do serwisu - ustawienie wiazan kosztuje 5PLN i to niewielka cena za wlasne bezpieczenstwo...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam jeszcze kilka pytań. :) a więc tak : 1.Czy o dobrych "znacznikach" myślę ? to jest to co zaznaczyłem na fotkach niżej ? bo nic innego nie znalazłem :) Dołączona grafika 2.Zaznaczyłem na tej fotce dwie śruby. Do czego służy "dolna" śruba ? bo jak się ją kręci to ona tylko "strzela" tak jakby to była jakaś sprężynowa śruba. Dołączona grafika 3. Do czego jest ta podkładka ? Ona jest zamontowana na sprężynach i jak widać na tej fotce można ją "wysunąć". Dołączona grafika Po puszczeniu jej sama wraca na swoje miejsce. Dołączona grafika Z góry dzięki za odpowiedź i pozdrawiam wszystkich udzielającyhc się w tym temacie i nie tylko :P PS: po kliknieciu w ikonke trzeba jeszcze pozniej kliknąć na to mniejsze zdjecie zeby pokazał się pełny rozmiar ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad.1 Zdjecie niewyrazne, ale z tego co widze, to dobry znacznik zaznaczyles... Jest nim owa strzalka, a nie to polokragle wyciecie... Ad.2 DIN regulujesz gorna sruba... Dolnej nie ruszaj... Ad.3 Owa podkladka ulatwia wypinanie boczne buta... Stanowi dla podeszwy buta tak jakby wozek kierujac go w bok... Nie baw sie nia... Podtrzymuje opinie swoja i kolegow - idz z nartami do serwisu... Ustawienie wiazan kosztuje 5PLN...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh :) miasto to Kraków więc z tym to pewnie nie problem tyle zę pasowało by mi blisko :) jako iż chodze do 1LO to prawka jeszcze nie mam wiec jestem skazany na dowożenie przez ojca a ten jest dość marudny jeśli hcodzi o jakiekolwiek "podwiezienie" a przeciez MPK z nartami za 1500zł nie będe jezdził :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie nie za same narty+wiazania zaplacilem 979zł na allegro oczywiście :) odebrałem sobie w krakowie :) a 1500zl wyjdzie razem z butami :) bo planuje kupić buty Nordica GTS6 . A propos co o nich myślicie ? Mialem je kupić też na allegro ale jedne były za 499 tyle ze nie z krk więc troche słabo a z krakowa babka chciała 579zł wiec praktycznie tyle co w każym sklepie narciarskim.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

planuje kupić buty Nordica GTS6 . A propos co o nich myślicie ? Mialem je kupić też na allegro ale jedne były za 499 tyle ze nie z krk więc troche słabo a z krakowa babka chciała 579zł wiec praktycznie tyle co w każym sklepie narciarskim.

A nie będa za miękkie do tych nart, byś mógł wykorzystać ich możliwości? To w końcu flex 60/70. Nordica robi wygodne buty, linia GTS pasuje na szeroką stopę z dosyć wysokim podbiciem. Takie są moje odczucia po wielokrotnym ich mierzeniu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie tak się zastanawiałem czy nie będą zbyt miękkie ale szczerze powiedziawszy za taką cene nie znalazłem twardszych. Ewentualnie jaki model/markę byście polecali tak do 600zł.

Za 6 stówek trudno będzie kupić buty o wyższym flexie. :( Co do serwisów w Krakowie... może oblukaj to: http://www.windsport...ZOWANE SERWISY/ Niestety, nie korzystałem z żadnego z nich, ale pewnie pojawią sie na forum ludzie z Krakowa, to cokolwiek Cię oświecą :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK. Narty złożyłem sam bo jak poszedłem z tym do serwisu to facet siedzący tam mnie wyśmiał i powiedział żeby zrobić to samemu i ze nawet się nie opłaca do niego nart przywozić :) rzeczywiście było to proste zadanie i zajęło mi może pół godzinki :) (jak coś źle zamontowałem, w co wątpie bo IQ jest banalne do montażu, i się jutro połamię to dam znac :P ) Ale nie o to :P Kupiłem buty za 599zł. Rossignol Intense. i tu mam pytanko ;) Jakie buty kupiłem ? na moich pisze tylko intense i jakieś tam duperele w innych miejscach. Na stornie rossignola nie ma takiego modelu :| najmniejszy jest intense l 10 pozniej są l 12 i l 14 .moj nie ma rzadnego dopisku i jestem ciekaw jaki to model bo chciałbym sprawdzić jaki ma wskaznik flex. sprzedawca zapewniał mnie ze ma "około 70". miałem brać w/w nordica ale nie było już mojego rozmiaru :| poza tym rossignole były jakieś "wygodniejsze" dla mojej stopy. Ale wracając do tematu to buty wyglądają na model tegoroczny bo: mają kształt taki sam jak na stronie rossignola i książeczka dołączona do nich jest datowana na sezon 06/07. Tylko pytanie jakie są ich parametry ? Jakby ktoś wiedział to bardzo proszę o jakieś info i mile widziane linki :) Ponizej zamieszczam fotki moich butów. (kliknij na miniaturę aby powiększyć) Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie martw sie mysle, ze w tym wypadku wszytsko OK z tymi butami!jesli nie masz duuzych wymagan do tych butow to Ci posluza!rzecywiscie sa miekkie, ale potrzebujesz twardsze?-pewnie nie!Poza tym z tego co widac na fotkach maja aluklamry i micro regulacje, wiec wszytsko OK!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlasnie zwracałem uwagę na to zeby miały aluminiowe klamry a nie plastiki. Co do twardości to jeżdże 6-sty sezon i jeżdżę w miarę dobrze. Do tej pory wypożyczałem sprzęt i miałem do czynienia z "lepszym i gorszym" ale dużej różnicy nie odczuwałem. Mam nadzieje ze te buty będą dobre bo docelowo miałem kupować nordice gts 6 (flex 70) ale nie było już mojego rozmiaru :(. Pozdrawiam i dzieki za pomoc!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie wróciłem z nart i jeździło mi się bdb więc buty jak dla mnie są wystarczające. Mam tylko pytanie. Z tego co się dowiedziałem jest to ten najprostszy model. Te droższe mają śrubę do regulacji cantingu. Co w takim razie znajduje się u mnie pod tą zaślepką z boku ?? Może dało by się to jakoś wyregulować ? bo chciałbym te butki "troszkę pochylić do przodu". PS: odradzam komukolwiek wyprawę na stok do Kasiny Wielkiej. Dziś był taki syf ze szok :/ piach , trawa , i kamienie na których wywaliłem sobie dziurę w nowych deskach :/ Mam pytanie jeśli dziura doszła do czegoś brązowego ze środka nart ( ma jakieś 2,5mm głębokości) to czym to zakleić ?? i czy ewentualnie czekać z tym do końca sezonu czy robić to od razu ?? Z góry dzieki za odp.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaglądnij pod ta zaślepkę powinna tam być śruba do regulacji. Na forum jest opisane jak się ustawia canting: http://www.skiforum....ghlight=canting http://www.skiforum....ghlight=canting Narty oddaj do serwisu i to jak najszybciej. W każdym bądź razie przed następną jazdą. 2,5 mm to dużo - po prostu rozwaliłeś ślizg. Można to zrobić samemu ale trzeba naprawdę zrobić to dobrze a w serwisie poradzą sobie z tym bez problemów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS: odradzam komukolwiek wyprawę na stok do Kasiny Wielkiej. Dziś był taki syf ze szok :/ piach , trawa , i kamienie na których wywaliłem sobie dziurę w nowych deskach :/ Mam pytanie jeśli dziura doszła do czegoś brązowego ze środka nart ( ma jakieś 2,5mm głębokości) to czym to zakleić ?? i czy ewentualnie czekać z tym do końca sezonu czy robić to od razu ?? Z góry dzieki za odp.

Zakleić nie czekać . Kawał dziury swoją drogą . Aha i raczej w serwisie niż na własną ręke .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"... Te droższe mają śrubę do regulacji cantingu. Co w takim razie znajduje się u mnie pod tą zaślepką z boku ?? Może dało by się to jakoś wyregulować ? bo chciałbym te butki "troszkę pochylić do przodu"... "...wywaliłem sobie dziurę w nowych deskach :/ Mam pytanie jeśli dziura doszła do czegoś brązowego ze środka nart ( ma jakieś 2,5mm głębokości) to czym to zakleić ?? i czy ewentualnie czekać z tym do końca sezonu czy robić to od razu ?? Z góry dzieki za odp.

Moim skromnym zdaniem regulacja cantingu nie polega na ustawianiu wielkości kąta pochylenia cholewki buta do przodu lecz na ustawianiu tzw. zbieżności butów, poszukaj, chyba już prawie wszystko opisano na ten temat na tym Forum. Jesli chodzi o drugi problem, to czym prędzej do serwisu celem zalania slizgu, bo chyba rysa dosięgła rdzenia narty-drewna. Jak rdzen - drewno nabierze wilgoci zacznie puchnąć i.... po ptokach czyli po nartach:eek: . Pozdrawiam - Adam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Buladag... Canting regulowany ta sruba z boku buta to kap pochylenia cholewek na boki tak, aby dopasowac je jesli ktos ma nogi ( ) ["na beczce prostowane] lub ) ( ["iksy"]... Jesli masz nogi proste to canting ci niepotrzebny... Dziura - jesli jest gleboka i kolor w jej glebi jest inny niz kolor slizgu to znaczy, ze rysa doszla az do rdzenia narty... To trzeba bezwzglednie zalatac, gdyz inaczej woda dostanie sie do rdzenia, ktory zacznie peczniec co w efekcie zniszczy narte... Latanie w serwisie jest dosc tanie i po tej operacji nie powinno byc sladu...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...