Skocz do zawartości

VOLKL RTM 80, jakie różnice w modelach 2011-2014


frantic_1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Szanowne Grono,

 

Od dłuższego czasu szperam po Forum i Internecie w poszukiwaniu nowych nart dla siebie.

Wybór padł na VOLKL RTM 80 i jestem do nich przekonany w 95%. Mam jednak mały dylemat.

Aktualnie są w sprzedaży modele nowych nart z sezonów: 2011/12, 2012/13, 2013/14.

Czy poza szatą graficzną różnią się one parametrami technicznymi?

Mnie nie udało się znaleźć różnic, oczywiście oprócz rodzaju wiązań - WR 12.0 lub 14.0

Za to różnice w cenie zasadnicze.

Oczywiście gryzę się również z długością - 181 vs. 176 cm.

 

Dane o mnie:

1. płeć - M      
2. Wiek - 49
3. Waga – 90 kg (powoli spada)

4. Wzrost – 178 cm

5. Jak długo jeździsz na nartach ? - od 7 sezonów, z przerwą 2 letnią na chorobę
6. Ja się oceniasz wg skali Forum ? - myślę, że solidne 6 mogę sobie dać
7. Jakie masz buty ? - TECNICA Diablo flex 90
8. Jakie masz teraz narty / na jakich już jeździłeś - od 5 lat używane ATOMIC SL11m 160 cm (niestety kończą się ślizgi- kiepski serwis), jeździ mi się bardzo fajnie, wymagają mocy w nogach, niestety tylko na twarde trasy, poprzednio VOLKL AC3 Unlimited 163 cm, nie bardzo pamiętam, ale też były OK, może za krótkie, ale to były początki, niestety jedna się „zepsuła”

9. Jaki preferujesz promień skrętu, szybkość jazdy? Lubiłem krótki szybki skręt, jednak obecnie preferuję spokojniejszą jazdę średnim i długim skrętem. Aktualnie nie jestem zwolennikiem prędkości, obawiam się mocnych upadków (zdrutowany mostek)
10. Jakie lubisz trasy, w jakim kraju ? ( niebieskie, czerwone, czarne, sztruks, muldy, jazda poza trasowa) - zaczynałem w kraju, później były Włochy i wszystkie rodzaje tras, wolę czerwone lecz od czasu do czasu trzeba podkręcić adrenalinę na czarnej. Poza trasami jeszcze nie próbowałem. Po operacji, ponownie trasy krajowe i Słowacja
11. Jak lubisz jeździć, lub jak chciałbyś jeździć? - typowa rekreacja, żadnego sportu
12. Jak z Twoją kondycją, ile dni w sezonie spędzasz na stoku ? - nad kondycją pracuję, ciężko powrócić do dobrej formy po przejściach (szczegóły w wątku: Narciarstwo po transplantacji serca), ok. 2 tygodnie w sezonie

13. Możliwości finansowe - do 1,5 tys. zł.

 

Jeśli ktoś zechciałby się wypowiedzieć będę wdzięczny

Wszystkim maniakom narciarstwa życzę co najmniej 40 cm śniegu pod ślizgiem

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...