Skocz do zawartości

szukam kurtki na narty z membrana eVENT pomożecie ?


maverick_mk

Rekomendowane odpowiedzi

Event to membrana, wiec nie znajdziesz tego w softshellach. Dodatkowo to jest droga mambrana wiec znajduje sie najczesciej w kurtkach typowo hardshellowych, bez ocieplenia. Taka kurtka nadaje się na jazdę z bielizna termiczna w okolicach -5:-10 stopni max i to przy założeniu ostrej jazdy a nie wciągania na orczyku i czekaniu pol godziny w kolejce. Z tańszych kurtek popatrz na karrimora np na fieldandtrek.com, jak masz więcej grosza to poszukaj montane. W Polsce ciężko znaleźć w sklepie kurtkę na tej mambranie. Ja mam kurtkę montane alpine guide na event, kurtka jest bardzo dobrze wyprofilowana i ma bardzo fajny kaptur z garda. Co do oddychalnosci to jest ok ale to nadal membrana, wiec biegać się w tym nie da ale na narty jest ok, ale na zimę, wiosna to juz lepiej softshell.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Soft shell taki bez membrany na narty to słaby pomysł bo przy prędkości 60-70 km/h juz będziesz czuć przewiewanie delikatne. Ja się bardzo mocno i łatwo pocę, a mimo tego bardziej komfortowa jest membrana i druga warstwa dobierana w zależności od temperatury. Mam "softshell" z membrana power shield i przy większym mrozie nawet w polarze pod spodem jak się mocniej rozpędzam to czuć chłód, taki ubiór jest oczywiście wygodny przy mniejszym mrozie, ale hardshell z wywietrznikami nie jest o wiele gorszy. Poza tym bardzo duża cześć kurtek udających softshell z nazwy ma w sobie jakaś parszywa membranę. Podczas jazdy na nartach większość ludzi męczy się zdecydowanie mniej niż np podczas chodzenia po górach, dlatego mimo ze nie wyobrazam sobie komfortowego wchodzenia w membranie nawet po asfalcie pod morskie oko, za to jazda na nartach mi totalnie nie przeszkadza.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...