Skocz do zawartości

Otwarty trening slalomu na rolkach (W-wa, 28.09.2013)


kss_marcin_skispa

Rekomendowane odpowiedzi

... oczywiście nie byłbym sobą, gdyby nie było tyczek :) 28 września o 10:00 pod Stadionem Narodowym przeprowadzimy otwarty dla każdego trening kombinacji roller skatingu oraz narciarskiego slalomu. Do dobrej zabawy wystarczą rolki, chociaż, aby spróbować konkurencji inline alpine w pełnym wydaniu (na długich tyczkach przegubowych a nie tylko na tzw. grzybkach), potrzebne będą narciarskie ochraniacze slalomowe (nagolenniki + kije z gardami). Trening poprowadzi Jacek Szostak, koordynator inline alpine przy Polskim Związku Sportów Wrotkarskich, wieloletni zawodnik i trener hokeja na wrotkach, propagator slalomu na rolkach. Oprócz tego instruktor narciarstwa. Wydarzenie to jest dla uczestników zupełnie bezpłatne i odbędzie się przy bramie nr 11 Stadionu Narodowego (od strony stacji PKP Warszawa-Stadion, ul. Siwca). Prosimy o potwierdzenie uczestnictwa na e-mail: [email protected] Wszystkie newsy dotyczące tego wydarzenia, pytania, ew. zmiany - w tym wątku. Zapraszam i niech będzie to okazja to spiknięcia się na żywo, na sportowo, już na początku sezonu narciarskiego. Marcin (507-869-227)

Użytkownik kss edytował ten post 16 wrzesień 2013 - 11:39

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dostałem potwierdzenie, że podczas treningu po raz pierwszy w Europie odbędzie się pokaz niedawno opatentowanego urządzenia ROLLERCARVER, określanego jako hybryda nart carvingowych i nartorolek terenowych. Weźcie buty narciarskie - będzie można przetestować prototyp osobiście!

Użytkownik kss edytował ten post 22 wrzesień 2013 - 11:55

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem wielką ochotę wybrać się do Warszawy na treningi, ale niestety nie udało się. Dlatego zorganizowałem sobie własne w Łodzi :) .

Długich tyczek nie miałem, ale w roli kolanówek wystąpiły kubeczki po jogurtach...

Okazało się, że nie tylko trzeba nauczyć się jeździć, ale także ustawiać tyczki... :)
Co wcale nie jest proste. Łyżworolki mają jakiś abstrakcyjnie mały promień skrętu. Swoją drogą ciekawe ile to R wynosi??? ;)

No i były ograniczenia z powodu konieczności pozostawienia pasa drogi dla samochodów - trening odbywał się na drodze publicznej... :o :o .

Ale co tam pisanie, jak to wyglądało widać na filmach:

Na takie ustawienie trochę za płaski stok. Za bardzo odstawione tyczki.

I drugi film, ustawienie mniej hamujące:

 

Pozdrawiam

Tadek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...