Skocz do zawartości

Lange Blaster Pro - z którego roku?


Rekomendowane odpowiedzi

http://www.lange-boo...en-onpiste.html http://allegro.pl/sh...item=2990755041 W opisie nic nie ma, cena atrakcyjna. Sądząc po: kolorach, innej (węższej) taśmie dopinającej, braku climbmatic to chyba starszy model. A jeśli starszy, to czy między obecnymi 2012/2013, a modelem np. z zeszłego roku (jeśli to ten jest w aukcji) jest jakaś istotna różnica? Jacek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka różnic jest, ale nie ma wśród nich powodu, dla którego miałbyś nie kupić tego starszego modelu. Ten Blaster (pro) jest fajnym, rekreacyjnym, komfortowym, ciepłym butem z wysokim fleksem. Brać i nie zastanawiać się, o ile oczywiście wiesz, że Ci pasuje. O wiele lepszy model od klasycznego blastera ze stówką we fleksie (tego czerwonego).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy mi pasuje ;) Po prostu w naszych sklepach jest totalna bryndza, więc skazany jestem na wyjazd gdzieś, gdzie znajdę interesujące mnie buty z właściwym rozmiarem, albo kupowanie i odsyłanie. Trochę butów pomierzyłem i jakieś spostrzeżenia mam. Z długością buta okazuje się, że jest w zasadzie najłatwiej, z drobnymi "anomaliami" ;) Z szerokością najtrudniej. Stopę po zmierzeniu (miarka Salomon) mam szeroką na 105 mm. Wziąłem więc pierwsze buty (Salomon Alias 100, last 104 mm) i po paru dniach okazały się jednak za szerokie. Czyli powinienem brać znacznie węższe niż pomiar? To tak abstrahując od samego mierzenia, jedynie na etapie wyboru pretendentów ;) Not to wziąłem Salomony z Intersportu (Impact X90 CS) były nieco za miękkie i ciut przykrótkie, choć ta sama długość co Aliasy. W szerokości pewnie by się ułożyły, bo odrobinę noga drętwiała, ale buty były nowiutkie. Kolejne - Nordic SpeedMachine (flex 110) były jednak za wąskie i znacznie twardsze niż np. wspomniane Aliasy (100), uznałem, że jeszcze to nie ten etap. Heady - te generalnie zawsze przy przymierzaniu uwierały mnie przy drugiej klamrze na dole, jakby na stopę o sporo niższym podbiciu. Innych w lokalnych sklepach nie namierzyłem. Więc postanowiłem przyjrzeć się butom o szerokości 102mm, flex 100. Moja mini lista butów, które chciałbym przymierzyć: Lange Blaster Pro 2013 Rossignol SYNERGY SENSOR2 100 Rossignol Radical Sensor2 100 Salomon RS 100 Salomon Impact 100 CS Pomijając wygodę, bo ich nie mierzyłem, nie potrafię ocenić, od których powinienem zacząć poszukiwania (jest w ogóle jakiś "ranking" modeli?). Jakoś tak z opisu i ocen przekonał mnie ten Lange Blaster Pro. Ale w Polsce wygoogle'ałem tylko jeden sklep z ceną 1300 zł, dlatego napisałem, że cena za ten model z allegro jest atrakcyjna. Podobnie Radicale - na allegro są za 649 zł (http://allegro.pl/bu...3004814410.html), gdzie w sklepach z wyraźnym oznaczeniem sezonu 12/13 cena jest o 200-250 zł wyższa. Może ktoś podpowie sklep/sklepy w Krakowie, gdzie jest duży wybór modeli i rozmiarów? W sumie to jedynie 120 km... Jacek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o Lange i Rossignol, to jedna uwaga - to często jest jeden i ten sam but, tylko z innymi klamrami i grafiką. Jeśli się przyjrzysz konkretnym modelom obu marek zobaczysz, że to są kropka w kropkę te same odlewy. A dla Twojej stopy polecę Ci przetestować buty Atomic. W serii B-tech i M-tech robią je także we fleksach całkiem wysokich, a są to buty dość szerokie (102 i 104mm). Jeśli okażą się za szerokie pozostaje seria Hawx. W Krakowie masz np ski team. Może cenowo nie powalają, ale zawsze możesz zmierzyć i szukać tańszej opcji...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To powiedz mi jeszcze jak z tą szerokością szukać. Jak mam stopę 105 mm i nowy but 104 mm po paru godzinach w domu jest za szeroki, to szukać 102 mm z tej samej firmy? Jak to się ma do wygniecenia buta po sezonie? Czy taki 104 mm będzie miał 110 czy tyko 108? ;) Dziś zaryzykowałem z wypożyczalnią. Spędziłem pół godziny na wybieraniu w niemiłosiernie wygniecionych butach i wydawało mi się, że znalazłem dobre, a przynajmniej lepsze od moich. Niby dobrze trzymały (w wypożyczalni): po bokach stopu ok, pięta nie ruszała się zbytnio. Zapiąłem lekko obie środkowe klamry, zrobiłem porządną rozgrzewkę, wjechałem wyciągiem, dopiąłem pozostałe klamry, te dwie dociągnąłem mocniej, znowu poprawiłem pozostałe + rzep. Zjechałem 3 razy, za każdym razem było gorzej. Mocniej ściągałem je co zjazd, w końcu nogi zaczęły drętwieć, więc musiałem wrócić o ząbek, buty nie miały mikroregulacji. No i finał był do przewidzenia, noga w bucie latała, a ja dwa razy leżałem paszczą na śniegu, co od momentu rozpoczęcia nauki stanowi 2/3 moich bliskich spotkań z podłożem ;) Oczywiście nie licząc tych kontrolowanych w celach szkoleniowych. Po 40 minutach zwróciłem buty, przeprosiłem swoje - za miękkie i za duże, wsadziłem nogę w drugą skarpetę i jakoś wyjeździłem 3 godzinny karnet. A wracając do sklepów - OK, jeśli nie Kraków, to Łódź, Warszawa? Coś, co by pracowało w niedzielę po południu i gdzie mógłbym zwrócić buty (pocztą, czy nawet osobiście), jeśli się nie sprawdzą w domu... Jacek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znowu wymierzyłem mnóstwo butów. W sklepie idealnie leżały tylko dwa modele: Head Vector Ltd i Salomon X Max 120 (szkoda, że nie było 100 w moim rozmiarze). Salomon są świetne i kropka. Ale trochę drogie, po drugie 120 to trochę za dużo na mnie (chyba). Heady są prawie idealne. Po ok. 30 minutach odczuwałem w lewej nodze bardzo delikatne drętwienie - ale to dlatego, że zupełnie nowe buty, sklep, nie ta pozycja. Natomiast w prawej nodze lekko przeszkadzał mi szef na styku języka z kapciem - to zgrubienie, które idzie na języku do samego dołu i kończy się mniej więcej pomiędzy 1 i 2 klamrą. W lewej tego nie czuć, w prawej trochę przeszkadza. Jest szansa, że to się ułoży jakoś? A w ogóle jak oceniacie te Heady? Drogie trochę :( Jacek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To powiedz mi jeszcze jak z tą szerokością szukać. Jak mam stopę 105 mm i nowy but 104 mm po paru godzinach w domu jest za szeroki, to szukać 102 mm z tej samej firmy? Jak to się ma do wygniecenia buta po sezonie? Czy taki 104 mm będzie miał 110 czy tyko 108? ;) Jacek

kiedyś w sklepie dowiedziałem się (nie wiem czy tak jest), że podawana szerokość buta (np.102mm) dedykowana jest do dług. 26 (??). W każdym dłuższym rozmiarze zwiększa się szerokość skorupy, podobno o ok. 1%. Nie wiem czy tak jest naprawdę, może mógłby to ktoś zweryfikować...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja doszedłem do wniosku, że zarówno flex jak i szerokość i odrobinę długość - są mocno subiektywne z punktu widzenia producenta ;) Przymierzałem sporo butów, które były oznaczane na tę samą długość - bywało różnie, choć tu te różnice były niewielkie i pewnie wynikały trochę z mniejszego lub większego ściskania stopy z szerokości i stąd takiej, czy innej pozycji dużego palucha. Ale szerokość to w cały świat. Moje 105 mm na miarkach innych niż Salomon wskazywało bardziej na 98-103 mm. No i z butami tak właśnie było. Prawie wszystkie Rossignole 102 mm były za szerokie, w Lange nie mogłem wcisnąć nogi, a jak już w któryś się udało, to i tak pięta latała w 3D. Ogromne wrażenie wywarły na mnie Salomon X Max 120. Noga weszła gładko, po prostu ideał wsuwania bezbolesnego ;) A i tak but trzymał idealnie stopę, wysokość cholewki również idealna. Po 15 minutach lekkie drętwienie, ale to też dlatego, że nowy but. No, ale to 120 i czuć je (na moje oko) i mogę sobie tylko wyobrazić, jak będzie na mrozie. W Headach łatwość wkładania nogi była daleka od ideału, ale też stopa później trzymała się poprawnie. A jak sprzedawca zasugerował właśnie te Head Vector Ltd i pokonałem opór przy wkładaniu poczułem właśnie to, czego szukałem - przyjemne, mocne otulenie całej stopy, i co ważne - pięty. Dopiąłem bardzo lekko klamry i w zasadzie stając na palcach pięta była na miejscu. No, a but oznaczony na 103 mm. I kupiłbym je od razu w tym sklepie, ale cena zaporowa. Bez trudu znalazłem o 400 zł taniej. Ale to i tak znacznie poza planowany budżet. Spodnie muszą poczekać na kolejny sezon :( Jacek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiedyś w sklepie dowiedziałem się (nie wiem czy tak jest), że podawana szerokość buta (np.102mm) dedykowana jest do dług. 26 (??). W każdym dłuższym rozmiarze zwiększa się szerokość skorupy, podobno o ok. 1%. Nie wiem czy tak jest naprawdę, może mógłby to ktoś zweryfikować...

Tak, to prawda. Szerokość jest podawana dla wyjściowego rozmiaru, potem zmienia się ona o drobny procent w dół i w górę. do JacekH: Różnice w odczuwaniu rozmiaru (w sensie długości i szerokości w bucie) biorą się przede wszystkim z konfrontacji: kształt buta vs. kształt stopy. W dobrym sklepie jak popatrzą na Twoje stopy to wyrecytują Ci buty na nie i buty na tak. Nie będziesz musiał przymierzać czegoś, co z góry wiadomo że nie jest na Twoją stopę.

Użytkownik HesSki edytował ten post 11 luty 2013 - 14:51

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@HesSki: gdyby takie sklepy były w okolicy, to mieszkałbym pewnie na przedmieściach raju ;) Za Twoją radą odwiedziłem krakowski SkiTeam. No i stąd wyjechałem z wyborem Head Vector Ltd. Buty będą u mnie pojutrze, oby śnieg jeszcze trochę poleżał... Jacek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Kilka różnic jest, ale nie ma wśród nich powodu, dla którego miałbyś nie kupić tego starszego modelu. Ten Blaster (pro) jest fajnym, rekreacyjnym, komfortowym, ciepłym butem z wysokim fleksem. Brać i nie zastanawiać się, o ile oczywiście wiesz, że Ci pasuje. O wiele lepszy model od klasycznego blastera ze stówką we fleksie (tego czerwonego).

A czy możesz napisać jeszcze jakie różnice są między Pro a Super? Chodzi o modele z tego roku. Oba modele mają teraz dobrą cenę tylko, że dla Super są rozmiary, natomiast z Pro jest kiepsko z rozmiarami. Wiem, że różnią się fleksem i wkładką termo, ale nie miałem na nodze (bo nie mieli rozmiaru ani Super ani Pro w sklepie w którym byłem) i trochę się boję tego Super i flexu 120. Cięższy chłop ze mnie i coś tam jeżdżę. Mierzyłem natomiast Langi RX 100 i były ok. Takie komfortowe z tym, że cena już nie była taka przyjazna. Oczywiście nie tylko Langi mierzyłem, ale cóż... Langi mi pasują jakoś najbardziej. Tak jakby od mojej stopy robione :).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...