Skocz do zawartości

Stockli Laser SL 2010/2012


Kaem

Rekomendowane odpowiedzi

Ponieważ poddział ,,Katalog nart'' jest martwy, pozwalam sobie tutaj zamieścić klika spostrzeżeń nt. tytułowych nart w długości 165 (ja 175/77). ( http://www.skionline...er-sl,4431.html ). Wpinając je miałem pewne obawy - narciarzem nie jestem zbyt wprawnym, niespecjalnie z pierwszymi slalomkami objeżdżonym, pewnie mnie powożą , chodziło po głowie. Pierwsze wrażenie ,,na sucho'' - narty na nodze są lekkie, z pewnością lżejsze od rosołów 8SL, których za ciężkie nie uważałem. Pierwszy zjazd - delikatnie , lekko krawędź .... same weszły, same złapały, same przyspieszać zaczęły. Drugie wrażenie - wielka łatwość inicjacji skrętu na krawędzi, wręcz intuicyjnie, nie czuje się żadnego oporu materii, nie ma potrzeby mocniej pracować na przody ... Prowadzenie- pewne , bezwysiłkowe, duża stabilność . Na podkreślenie zasługuje bardzo szybkie, powiedziałbym ,,intuicyjne'' przekrawędziowanie. Natomiast pazur się pokazuje gdy zacieśniamy - wyraźnie przyspieszają, miałem wrażenia że tyły robią się sztywniejsze, czuje się ,,odbicie'' tyłów przy kończeniu skrętu. Krótki czy średni łuk - nie ma znaczenia, jazda daje dużo frajdy, funu. W moich nieudolnych próbach śmigu bezproblemowe, skuteczne. Osobiste spostrzeżenie - chyba miałem wrażenie że są dla mnie zbyt lekkie, stąd w dłuższych szybkich łukach nie czułem się tak pewnie jak na moich znacznie cięższych nartach. To tak jak przesiadka z vana do fajnej osobówki klasy kompakt - wszystko fajnie, ale poczucie pewności w trudniejszych warunkach nie to .... Moim zdaniem - świetne narty, dynamiczne , reaktywne i dające mnóstwo przyjemności z jazdy.

Użytkownik Kaem edytował ten post 25 styczeń 2013 - 23:07 uzupełnienie danych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...