Skocz do zawartości

Gdzie termoformować wkladki do butow w Wroclawiu?


benttech

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, We Wrocku to na pewno robią to w borku w intersporcie(pewnie w innych też) na Hallera 39 jest też serwis nart www.koenigserwis.pl (robią też odbarczanie butów) też robią i można zobaczyć w bergsport.pl na wyścigowej 48. Pewnie jest znacznie więcej serwisów we wro, ale te które podałem sam z nich korzystam i polecam. Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygrzewanie ma sens jeśli gdzieś wkładka uwiera, w przeciwnym wypadku może pogorszyć trzymanie. Podczas wygrzewania wykładzina botka przemieszcza się w wolne przestrzenie ale nie zwiększa objętości. Na pewno warto za to zrobić wkładki Sidas aby lepiej trzymać stopę. Serwis i sklep Koeniga mogę polecić - prowadzą go kompetentni i doświadczeni narciarze. Pozdro Wiesiek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Benttech, a skąd jesteś pewny że zabieg ma sens, jak tylko mały odsetek bootków jest termo wygrzewany a reszta to marketing...

Nie kumam. Jesli masz wkladki termo to oczywiscie to ma sens. Jesli nie masz, to oczywiscie ze nie ma sens, preciez wkladki sie stopia w 150 C i beda kaput.

Wygrzewanie ma sens jeśli gdzieś wkładka uwiera, w przeciwnym wypadku może pogorszyć trzymanie. Podczas wygrzewania wykładzina botka przemieszcza się w wolne przestrzenie ale nie zwiększa objętości. Na pewno warto za to zrobić wkładki Sidas aby lepiej trzymać stopę. Serwis i sklep Koeniga mogę polecić - prowadzą go kompetentni i doświadczeni narciarze.

Wujot, to chyba cos pomieszalesz. Po pierwsze, ja mowie o wkladki (kapcie) termoformowalne. Ich sie nie "wygrzewa" tylko sie "piecze". Nie upieczone wkladki wogole nie nadaje sie do jazdy. A wkladki pod stope mam, i to sporo. Ty chyba ich mylisz z kapciami ktore ja cypran napisal, ten pseudo-termo cos tam. Te wkladki sie podgrzewa sie z taka duza suszarke, czesto buty ski-tourowe taki maja. Koenig nie wykonuje taki zabieg, rowniez Intersport.

Użytkownik benttech edytował ten post 29 listopad 2012 - 14:15

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, Niemożliwe że intersport w borku nie wykonuje takich rzeczy, bo dziś byłe osobiście i pytałem czy robią termoformowanie butów - koszt 25 zł z parę. Chyba że nie wiedzą co sami robią. . . A Koenig to nie wiem - możliwe że nie robią, bo ja u nich odbarczałem i w trakcie gatki tak wywnioskowałem, że robią wszystko z butami - przynajmniej tak mi powiedzieli. A benttech, jakie masz te buty i jakie wkładki? Pozdrawiam. Ale kurna nie pytałem czy w borku robią to tak www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=TLzUQQGBJus#! Ale pytanie, inaczej się da ?

Użytkownik Waldi_l edytował ten post 29 listopad 2012 - 17:24

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ah, no to, bo ja dzwonilem do IS w pasazu bo mam blizej.. jutro telefon do IS Borek zeby potwierdzic ze maja piecyka. Jeszcze skontaktowalem sie z slynnym P. Badura, moze on cos biedzie wiedzal na ten temat. Ah, nie jestem narciarzem, dla mnie za nudne ten sport, jezdze na twardych deski w twardych butach: Head Stratos Pro (2x), Burton Wind, Raichle AF700, a wkladki mam Raichle CDF Thermoflex, stare Raichle Thermoflex, "Dalbello" Intuition Gold i wkladki Scarpa, nie pamietam jakie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zobacz na koenigserwis.pl - podpytaj... ja ostatnio zrobiem tam wkładki Sidas - super obsługa, szybko sprawnie i profesjonalnie (choć nie jest to tanie, sporo się też o moich stopach dowiedziałem). Właśnie kupiłem nowe dechy F... - na pewno tam zawiozę na dopieszczenie. Mają dobre maszyny i sporo doświadczenia... Jeśli nie wykonują to możliwe że mają akcesoria do podgrzewania wkładek, albo doradzą co i jak... Polecam jako zadowolony klient. Jest jeszcze opcja na Ślężnej - Bergsport narty rowery serwis.... http://www.bergsport.pl/

Użytkownik patbaj edytował ten post 29 listopad 2012 - 20:51

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Buty Nordica Speedmachine 8 RED wkładka :PFP COMFORT FIT zaznaczam że buty używane.

Cześć, a te buty co chcesz kupić to przez ile osób były używane, w sensie Ty będziesz 2 właścicielem czy X-wym. Ponoć buty (w sensie botki) można grzać od 3 do 5 razy(zależy od producenta) - później nie przynosi to efektu - ja nawet jak miałem używane buty to ich nie wygrzewałem - powód, prosty nie wiedziałem jaki mają przebieg i jak były użytkowane. Na oko zawsze wydawały się ok. Używki są jednak rozbite przez co jeździło się mi komfortowo. Myślę że najważniejsze jest to ile razy były już wygrzewane i jak (czy zostało zrobione to dobrze), bo botek jak najbardziej jest w nich do grzania. Dobrze byłoby żebyś znał historię butów, a jak nie to ryzyk fizyk. . . Pozdrawiam

zobacz na koenigserwis.pl - podpytaj... ja ostatnio zrobiem tam wkładki Sidas - super obsługa, szybko sprawnie i profesjonalnie (choć nie jest to tanie, sporo się też o moich stopach dowiedziałem). Właśnie kupiłem nowe dechy F... - na pewno tam zawiozę na dopieszczenie. Mają dobre maszyny i sporo doświadczenia... Jeśli nie wykonują to możliwe że mają akcesoria do podgrzewania wkładek, albo doradzą co i jak... Polecam jako zadowolony klient. Jest jeszcze opcja na Ślężnej - Bergsport narty rowery serwis.... http://www.bergsport.pl/

Kolego tylko Tomas jest z Lublina, albo okolic i nie wiem czy będzie miał po drodze żeby podjechać na hallera czy wyścigową we Wrocławiu. . .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zobacz na koenigserwis.pl - http://www.bergsport.pl/

Kolego, chyba nie czytalesz caly watek. Koenig nie wykonuje takie czynnosci. Ale bergsport wyglada obiecujaco, zadzwonie jutro i sie dowiem czy wiedza o co chodzi. Ale ogolnie nie moge az tak bardzo pochawalic Koenig, powiedzieli ze moga mi naostrzyc dolna krawedz na zero stopni. No i co, dostalem 0.75 stopni. Byly tam pare inne pierdoly ktore mi sie podobaly ale i tak to jeden z najlepszych serwisow w Wro. Ale dzieki za linka do bergsport, tam wyraznie pisza ze robia cos takiego i cena nie zla jak na warunki europiekskie (20e). Z mojego doswiadczenie wkladki termo mozna upieczyc sobie min. od siedem razy. Z czego co slyszalem do spojonie 10 razy i wiecej daja rade.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, chyba nie czytalesz caly watek. Koenig nie wykonuje takie czynnosci.

ale napisałem że "Jeśli nie wykonują to możliwe że mają akcesoria do podgrzewania wkładek, albo doradzą co i jak..." a jeśli "Kolego tylko Tomas jest z Lublina, albo okolic" - to po co pisze w temacie o Wrocławiu????
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

buty mam juz kupione jestem 2-gim właścicielem ogólnie leżą ok ale może ich wygżać nad wkładkami myślałem ale narazie musi być jak jest ewentualnie jak pisałem może wygżać

Wiesz jak jesteś drugim właścicielem, to jak najbardziej ja bym je podpiekł ;), ale musisz pytać Kolegów z Mazowieckiego gdzie w Warszawie są takowe serwisy wyposażone w odpowiedni sprzęt. Może napisz na priv. do Mitka, on powinien wiedzieć. Pozdrawiam. Ps. Fajne buty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...