Skocz do zawartości

Zakup butów na allegro bez mierzenia, prośba o pomoc


piotrek88

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Chciałbym kupić sobie buty na allegro. Już przerabiałem temat zakupu przez allegro, ale jak mam się męczyć 3ci sezon w butach za dużych kupionych w sklepie to pragnę zaryzykować, i proszę o pomoc aby choć o kilka procent ryzyko zminimalizować. Buty nowe w sklepie mają za drogie, ponad 400zł. Chyba że ktoś wie gdzie kupić na Podkarpaciu używane buty, max 50km od Krosna to proszę podać adres, wtedy nie będę zamawiał na allegro. Tymczasem, na allegro pewien sprzedawca oferuje następujące modele: Aha. Moje obecne buty to Dalbello Aerro 50, flex 6 Rozmiar Eu 45, długość wkładki 295/300mm Są za długie i za szerokie. Stopę mam dość wąską, długość mierzona 280mm, średnie podbicie. Wypatrzyłem takie modele: Fisher VIRON 80 285mm - 189zł Nordica One 285mm - 179zł Lange Concept 285mm - 179zł Nordica Cruise 280mm - 169zł Tecnica RT - 285mm - 149zł SALOMON X-WAVE 880 CARBON -285mm - 139zł TECNICA ICON TNT XR - 285mm - 129zł NORDICA EASY MOVE S - 285mm - 129zł SALOMON Evolution 6.0 - 280/285mm - 139zł LOWA 280mm - 145zł DALBELLO VANTAGE 4.0 280mm - 145zł Head E-Fit wkl 280 mm - 149zł Tu jest ogólny link: http://allegro.pl/li...d=0&state=0&p=1 Modeli jest bardzo dużo, z 30 do wyboru któreś na pewno by pasowały tylko które. Chciałbym uzyskać pomoc, taką ogólnikową. Których unikać, a które mogłyby być dla mnie dobre, nie pytam czy będą dobre tylko mogą być. Z góry dziękuję za pomoc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Dzięki za namiary. Z jednej strony dobrze zrobiłem że nie kupiłem na allegro, z drugiej, chyba się pospieszyłem. Bo kupiłem sobie buciki w tym sklepie SALOMON PERFORMA RS4 za 220zł, a na allegro chodzą takie po 110zł. Ale przymierzyłem sobie coś z 10 butów. Lange, Atomic, Fisher, Salomon - flex od 80 do 100, cena od 400 do 700zł, używane 1-3 sezony zazwyczaj. To tak na próbę. I sprzedawca się ogromnie zdziwił, wszystkie buty zapinałem na ostatni zakres regulacji, wszystkie za duże w środku. Druga ciekawostka, rozmiarowo jeżdżę w butach o długości wkładki 295mm, zaś mierzone 275mm były zazwyczaj dobre na długość. Te Salomonki które kupiłem też są 275mm długość wkładki, raczej mało używane, ale perfekcyjnie nie trzymają, ale i tak najlepiej z tych co mierzyłem. Co ciekawe długość skorupy 317 mają a te co jeździłem 337. Czyli na allegro bym nie trafił, jednak muszę celować w max 280mm i jakieś ultra wąskie. Te co kupiłem mają flex 55, a stare te duże dalbello miały 60. Ale za bardzo nie zauważyłem różnicy między flexem 50 a 100 mierząc te buty. Ten plastyk wydaje się być tak samo sztywny w tych 55 jak i w 100. Tak czy inaczej, narazie miałem pulę 200zł. Może kiedyś przejdę na ten flex 80/100 a nawet 120 skoro nie ma wpływu to na komfort i nie uciskają. Tylko cena z flexem 120 to ok 900zł za używane w tamtym sklepie. Używane flex 80 - 400-450zł. Porównując z cenami na allegro to jest prawie 2x drożej. Tylko te buty co sobie kupiłem też mogę zapiąć na maxa zaczepy. No ale nie muszę używać, 2 par grubych skarpet + 1 para cienka i 3 wkładek do butów. Nie wróży to za dobrze, z tym tylko że wszystkie co mierzyłem zapinałem na max. Tak na przyszłość, jakie firmy robią wąskie buty ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę jest dużo ofert na allegro z butami z regulowanym flexem. I tak się zastanawiam, jeśli to jest twardość, to jak ją można regulować pokrętłem <lol> Hmmm... Przeglądnąłem wszystkie nowe buty na allegro do 700zł i podają szerokość zawsze 104 albo 105mm Co to za szerokość, jakieś nowe oznaczenie ? No ale dlaczego wszystkie 104 albo 105 mm, nie robią węższych ? Długość szerokość, jeszcze jakby wysokość podawali Podają jeszcze gdzie nie gdzie rozmiar: rzep np 35mm o co to chodzi ?

Użytkownik piotrek88 edytował ten post 01 listopad 2012 - 00:41

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę jest dużo ofert na allegro z butami z regulowanym flexem. I tak się zastanawiam, jeśli to jest twardość, to jak ją można regulować pokrętłem <lol>

To jest "usztywnienie" buta a nie sama w sobie twardość materiału. Funkcję tą posiadają buty popularne i masowo produkowane dla klienta. Funkcja ta ułatwia jazdę jak i poruszanie się bez nart. Trudno mi kupić buty, szczególnie z opcją "bez mierzenia". Ale jeśli już muszę "bez mierzenia" to dogaduję się ze sprzedającym na ewentualny zwrot lub jadę do niego aby przymierzyć przed zakupem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeglądnąłem wszystkie nowe buty na allegro do 700zł i podają szerokość zawsze 104 albo 105mm Co to za szerokość, jakieś nowe oznaczenie ? No ale dlaczego wszystkie 104 albo 105 mm, nie robią węższych ? Długość szerokość, jeszcze jakby wysokość podawali Podają jeszcze gdzie nie gdzie rozmiar: rzep np 35mm o co to chodzi ?

1. 104 mm to szerokość stopy (buta) w najszerszym miejscu. Odrysuj stopę i zmierz. Buty robi się w szerokościach 95-106 mm. Powinna być dopasowana do stopy. Czym mniejsza tym mocniej obejmuje stopę. Przyjmuje się, że te o dużej szerokości to buty rekreacyjne a wąskie to sportowe ale oczywiście zależy to też od budowy stopy. Różne firmy stosują różne modele stopy o ile wiem są istotne różnice między europejczykami z południa i północy (nam bliżej do tych drugich) i dlatego statystycznie powinny lepiej nam pasować np buty austriackie jak włoskie. Ale każda firma ma różne serie butów i podaje ich parametry. Zmierz stopę i szukaj w okolicy uzyskanego wyniku. 2. Wysokości podbicia chyba nie podają można znaleźć czasem informacje o danej serii - ma to związek z przyjętym modelem stopy o czym już pisałem. Wysokość buta to ważna sprawa - czym wyższy tym lepiej pod warunkiem, że masz normalną budowę łydki. 3. Szerokość rzepa to szerokość rzepa! Jest nad klamrami stabilizując język. Informacja mało istotna. Pozdro Wiesiek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy Ty zmierzasz do korespondencyjnego kupowania butów.Niech Cie ręka... itp broni.Zakup buta to chyba najtrudnieszy element tej całej narciarskiej układanki( przynajmniej dla mnie)Życzę ciepliwości .

Właśnie - racja przecież niezależnie od wymiarów w grę wchodzą inne niuanse indywidualne -to loteria ,wszystkiego zmierzyć się nie da .Zprzymierzanych przezemnie butów ,do dyspozycjii miałem 4 pary tylko w jednych czułem się dobrze ,pozostałe albo piły w kostce ,albo gdzieś gniotły albo były jakieś "drewniane" zawsze zapewnij sobie możliwość zwrotu -trudno najwyżej pokryjesz przesyłkę ale tego rodzaju zakupu przez internet to bym się obawiał.Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...