Skocz do zawartości

X-bionic czy craft


trais

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, Zacznę od tego że przewerowałem kilka forów internetowych ale nie znalazłem odpowiedzi na proste ale jakże nurtujące mnie pytanie. Co kupić? Jest kilka testów bielizny X-BIONIC chodzi mi o ten model ENERGY ACCUMULATOR EVOLUTION i spisywała się ona rewelacyjnie. Z kolei śledząc forum sporo osób poleca CRAFT - ZERO EXTREME jako również dobra. Kurte posiadam 20.000/20.000 z ocieplina 70g Thinsulate Platinum Stretch. Warunki pogodowe średnio +5 do -15/-20c stopni. Planuję jeździć kurtka i koszulka TYLKO. X-BIONIC kosztuje 485zł CRAFT - 150zł (na dobra sprawę moge kupić 3 koszulki CRAFTA zamiast 1 X-BIONICA. Moje pytanie jaka jest różnica pomiędzy tymi koszulkami, czy ten X-BIONIC jest taki super oh ah eh. (mam skarpety X-SOCK i jestem z nich mega zadowlony). PS.Dla fachowców, lepiej kupić ENERGY ACCUMULATOR EVOLUTION czy RADIACTOR? PS1. Na nartach śmigach kilka lat także, jeżdzę aktywnie niż pasywnie. pozdrawiam trais dziekuję za odpowiedzi i pomoc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, Zacznę od tego że przewerowałem kilka forów internetowych ale nie znalazłem odpowiedzi na proste ale jakże nurtujące mnie pytanie. Co kupić? Jest kilka testów bielizny X-BIONIC chodzi mi o ten model ENERGY ACCUMULATOR EVOLUTION i spisywała się ona rewelacyjnie. Z kolei śledząc forum sporo osób poleca CRAFT - ZERO EXTREME jako również dobra. Kurte posiadam 20.000/20.000 z ocieplina 70g Thinsulate Platinum Stretch. Warunki pogodowe średnio +5 do -15/-20c stopni. Planuję jeździć kurtka i koszulka TYLKO. X-BIONIC kosztuje 485zł CRAFT - 150zł (na dobra sprawę moge kupić 3 koszulki CRAFTA zamiast 1 X-BIONICA. Moje pytanie jaka jest różnica pomiędzy tymi koszulkami, czy ten X-BIONIC jest taki super oh ah eh. (mam skarpety X-SOCK i jestem z nich mega zadowlony). PS.Dla fachowców, lepiej kupić ENERGY ACCUMULATOR EVOLUTION czy RADIACTOR? PS1. Na nartach śmigach kilka lat także, jeżdzę aktywnie niż pasywnie. pozdrawiam trais dziekuję za odpowiedzi i pomoc

wywal kurtke, kup shell i do tego 1-2 fleece, oraz dobry base layer problem z thininsulate jest to,ze redukuje oddychalnosc - kurtka moze miec duza oddychalnosc, ale po polaczeniu z thin - spada
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że X-Bionic to bardziej zaawansowana technologia, choć Craft to również pierwsza klasa. Masz X-Sock'y będziesz miał komplet ;-). Polecam gorąco X-Bionic!!!! A tak na marginesie to ten wątek powinien znajdować się tutaj: http://www.skiforum....nia-i-akcesoria

Użytkownik Voytheck edytował ten post 15 październik 2012 - 19:23

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śmigam w bieliźnie X-bionic dwa sezony, najczęściej koszulka+kurtka (20.000/20.000) i jestem zadowolony. Testowałem ten zestaw tak do -15C. Moja kobieta (zmarźluch) jeździ w koszulce Crafta i kurtce (15.000/15.000), jedynie przy niższych temperaturach ubiera polar 100. Więc chyba są w miarę porównywalne, czego nie można powiedzieć o cenie :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam wywalić kurtkę kjusa za pare złotych???? helołłł jak to mariolka mówiła. co prawda to będzie mój pierwszy sezon z ta kurtką ale jeździłem dobrych kilka godzin w tej kurtce i była idealna. wiec nie wierzę że w owej kurtce bede się pocił i nie bedzie ona oddychała????

powiem tak - wydales kupe forsy, jezeli ta kurtka Ci pasuje, bardzo dobrze - natomiast nikt, kto powaznie traktuje wysilek fizyczny w terenie, nie kupi takiej kombinacji…. co do base layer, moje doswiadczenie z X-bionic nie bylo zbyt dobre, ale to byl inny model. na pewno base layer produkowany przez patagonie, cloudveil, marmot, czy nawet TNF nie bedzie gorszy….
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę warto dołożyć te parę stówek i kupić RADIACTORA - używam od 2 lat i jestem mega zadowolony - Craft nie dorasta mu do pięt.To wydatek jeden na długi czas,a komfort użytkowania nieporównywalny-nie będziesz mieć już np dylematu,czy założyć polar pod kurtkę,czy nie-niezależnie czy jest +20 czy - 20 będziesz mieć zawsze +37 stopni przy skórze-jednym słowem ciepło i sucho-pot nie ma szans :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

według moich doświadczeń z x bionic,craft,odlo,under armour,brubeck,berkner, najbardziej zadowolony jestem z x bionic.komfort cieplny,odprowadzanie wilgoci a przede wszystkim brak zapchów nawet po 3 dniac/to w ramach testów/.;).jedynie parę minut po założeniu ręce a przede wszystkim łokcie mam wrażenie że są mocno opięte,wręcz mi to przeszkadza ale po paru minutach jest ok.X bionic a mam go 3 lata ani jednego zaciągnięcia czego nie mogę powiedzieć o pozostałych.najmiej po x bionicu to berkner sie zaciąga.Niestety craft dla mnie ma jedna dużą wadę po paru godzinach niestety jest go czuć a własciwie to mnie.ja polecam x bionica a potem to odlo i ua.to sa moje preferncje i choć x bionic jest stosunkowo drogi to zakup na parę lat ale będziesz miał spokój i satysfakcje. powodzenia w zakupach. jeszcze 40 i pierwsze zjazdy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radiactor - sprawdzony i przetestowany 200 dni na nartach i wiele w innych sportach-ani razu nie zawiódł i dalej wygkąda jak nowy

Ja też nie żaluję zakupu - zresztą również po namowie przez Jurasa. Dodatkowym plusem jest to że nie musimy targać pięciu śmierdzących kompletów bielizny do domu po nartingu tylko pierzemy ten jeden używany który zresztą nie ma specjalnych tendencji do "wanienia"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...