Skocz do zawartości

200cm wzrostu i 110kg wagi :]]


Tomasson

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę Was o pomoc w wyborze nart. Zeszłej zimy "zaraziłem się" tym białym szaleństwem. Chciałbym kupić narty na których mógłbym aktywnie pojeździć, lubię krótkie skręty(długie także), czasami popędzić prosto na tzw. "krechę". Jestem osobą wysportowaną, 200cm wzrostu i 110kg wagi. Jeżeli możecie polecić Ci mi jakieś modele(+ długość nart??) będę wdzięczny za pomoc. Pozdrawiam Tomek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Atomic SX10 B5 bym zaproponował w długości 180cm (R chyba 17m). Albo Fischer RX 8 175cm (R 15m). Można by przy Twoich proporcjach zaproponować najwyższe model nart, ale piszesz, że w tamtym roku zacząłeś dlatego tego typu narty - te narty są również najwyższej klasy. Może sprecyzuj jakoś swoje wymagania to jeszcze coś pomyslimy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę Was o pomoc w wyborze nart. Zeszłej zimy "zaraziłem się" tym białym szaleństwem. Chciałbym kupić narty na których mógłbym aktywnie pojeździć, lubię krótkie skręty(długie także), czasami popędzić prosto na tzw. "krechę". Jestem osobą wysportowaną, 200cm wzrostu i 110kg wagi. Jeżeli możecie polecić Ci mi jakieś modele(+ długość nart??) będę wdzięczny za pomoc. Pozdrawiam Tomek

oj bidulko... :) Do takich gabarytów i masy to polecam Fischery (takie jak ma Małysz :) ) A tak na serio mimo, że jesteś początkującym, to chyba powinieneś kupić narty twardsze i raczej slalomki (nie chciałbym, żeby za mną sypał na krechę taki "kloc" jak Ty), więc może te narty, co proponuje TT? RX8 to dobre narty.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jark wg tej skali mogę siebie ocenić w przedziale 4-5.

oj bidulko... :) Do takich gabarytów i masy to polecam Fischery (takie jak ma Małysz :) ) A tak na serio mimo, że jesteś początkującym, to chyba powinieneś kupić narty twardsze i raczej slalomki (nie chciałbym, żeby za mną sypał na krechę taki "kloc" jak Ty), więc może te narty, co proponuje TT? RX8 to dobre narty.

Sinner doceniam poczucie humoru:D Od tej pory miej na stoku oczy z tyłu głowy, żeby przypadkiem jakiś "kloc" jadący na krechę.... heh;) Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[quote name='interski'][quote name='qaz']Istotną sprawą przy doborze nart będą wiązania,muszą mieć min. 12din:) Mógłbyś wyjaśnić dlaczego wiązania mają mieć din 12? Pytam się poważnie na jakiej podstawie to określiłeś?[/QUOTE] Teoretycznie tylko do wagi: 10DIN- do 100kg 12DIN-do 120kg.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomasson określił swoje umiejętności na 4-5 więc 7 jest bardzo ryzykownym rozwiązaniem w jego przypadku.Skala DIN nie jest odzwierciedleniem kg tzn że jeśli ważę 50kg to mam mieć ustawione na 5! Może się okazać że jezdzi bardzo mało dynamicznie i wystarczy mu 6 mimo że jest to spory facet.Sugestia Qaza że minimum 12 din to owszem pod warunkiem że Tomassona umiejetnosci są bardzo wysokie (skala 9-10).W tym przypadku zupełnie zbyteczne rozwiązanie wręcz snobistyczne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myslę, ze producenci nie bez powodu produkują i zalecają wiązania na Prz.: od3-do12DIN dla wagi narciaza, tym bardziej jesli waga jest większa od polecanej przez producenta. 10DIN mogloby, byc, tylko po co... To- to samo, ze, jesli nastawiam na narty z gornej polki wiązania na 7Din-, to nie znaczy ze muszą byc to wiązania dla dzieci i juniorow....Co do nastawien Din , to wiem, ze najczęsciej skręcają kolany osoby na 1-6 stopniu zaawansowania....:D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym kupił wiązania do 12DIN ("mocniejsze" są juz trunde do zdobycia). Jest to różnca rzędu 50-100zł w stosunku do wiązań do 10DIN. Przy Twoich gabarytach lepiej mieć jakis zapas. Mówicie, że po co amatorowi takie wiązania? Na tak rozwojowych nartach jego umiejętności szybko dojdą do 7-8 w skali forum... i co wtedy? To nie jest snobistyczne podejście, lecz zdrowy rozsądek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomasson - moim zdaniem fischer RX 8 o dł. 175 cm z sezonu 06/07 lub 180 cm z sezonu 05/06. Te narty w tych długościach są właśnie robione z myślą o takich dużych chłopcach. :) Oczywiście w Twoim wypadku bardzo ważna jest sprawa wiązań. Myślę podobnie jak koledzy, że winny być do 12 din w tym wypadku FX 12. Sory ale z racji twoich gabarytów jesteś zmuszony do kupna długich nart a takie narty nie łatwo jest odsprzedać w przypadku, gdy będą niedobre. Dlatego warto by było przetestować je przed zakupem na stoku korzystając np. z takiego miejsca http://www.skionline...y&id_newsa=4789 :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za wszystkie rady, przed zakupem RX8 wcześniej je przetestuję. Pozdrawiam wszystkich i życzę dużo śniegu:) Mam jeszcze jedno pytanie jaką mogę poczuć różnicę (fischer RX 8 z sezonu 06/07) jeżdżąc na 170cm a nie na proponowanych przez Was 175cm? Czy zakup długości 170cm byłby złym wyborem?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

170 cm to będą dla Ciebie narty do FUN :D Na krótszych nartach łatwiej się skręca i początkującym przeważnie poleca się krótsze narty, ale tak, jak pisali koledzy wyżej - 175 cm będą lepsze, można pojeździć i krótkimi skrętami, a dłuższymi będzie się jeździć łatwiej niż nartami na 170cm.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są jeszcze dostępne nówki RX8 180cm z sezonu 05/06 z wiązaniami FX12 za jedyne 160-180 euro na niemieckim ebayu. Z przesyłką wyjdzie poniżej 200 euro więc połowe taniej niż w Polsce z tego sezonu. Sprzedawca się nazywa ski-bilek i mniej więcej na wspomnianym poziomie kończą się aukcje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj wstąpiłem do sklepu w którym sprzedają nowe oraz używane nartki. Zainteresowały mnie dwa modele nart używanych: Salomon CROSSMAX 10 PILOT 108/69/102 175cm promień 17m (sezon 04/05) oraz Salomon CROSSMAX 10 PILOT spaceframe 106/66/98 175cm promień 17m (sezon 03/04). Oba modele były z wiązaniami 4-12DIN. Czy ktoś Was jeździł na którymś z tych modeli, co o tych nartach sądzicie? Czy rozważać zakup którejś z nich (pomijając temat RX8) ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...