Skocz do zawartości

Strefa bezcłowa w Livigno


consett0805

Rekomendowane odpowiedzi

No właśnie tak jak w temacie o co chodzi? Mając okazje kilkakrotnie fruwać nad europejskim niebem do różnych portów lotniczych bywa się na tak zwanej strefie bezcłowej oczywiście w przypadku alkoholi czy tez papierosów ceny są atrakcyjne. No niestety przy kasie już tak nie jest, Pani uprzejmie się pyta dokąd lecę i każe okazać bilet i kiwa głową że nie w tej cenie. Bo poruszam się na terenie UE czyli np Lot z Anglii do Francji, z Anglii do Włoch czy Polski. Gdybym leciał np z Anglii do Lwowa owszem wtedy ta cena mnie obowiązuje czyli ta atrakcyjna, nadmieniam że tak jest w przypadku tych artykułów już w przypadku perfum, ubrań czy słodyczy tak nie jest. I teraz moje pytanie Czy na terenie Livingo czytałem że cała miejscowość to strefa bezcłowa wchodząc do sklepu i skupiając się tylko na tych dwóch artykułach jak to jest? Też każą się wylegitymować? Czy te ceny to tylko na spożyty alkohol w miejscowych knajpach obowiązuje? Jak to jest z tym paliwem też czytałem że za połowę ceny jest. Ktoś z Was a jest ich sporo jakie ma doświadczenia w tym temacie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całe Livigno jest bezcłowe. Nie musisz się nigdzie legitymować - przynajmniej się z tym nie spotkałem. Ceny alkoholi są b. atrakcyjne - coś w stylu 7-8 euro za litr markowej łychy. Mówię o sklepach oczywiście. Możesz wywieźć oczywiście ograniczoną ilość alkoholu. Ja wybrałem 1L spirytusu :) - 1,80 Euro... Paliwko też śmiesznie tanie. Rok temu ropa kosztowała tam niecałe Euro!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No kurde no to faktycznie kraina mlekiem i miodem płynąca. Teraz trochę żałuję że wybrałem Doline Aosty i trochę się nie przygotowałem w sensie pozostałych kosztów, choć by podróż przez całą Francję, która jak się okazuje będzie mnie kosztować w dwie strony około 220 euro i to tylko za opłaty autostrady i tunel Mont Blanc. (podróżuję z Anglii) A tak w takim Livigno przynajmniej człowiek zatankował by się do oporu i jakoś odkuł sobie inne koszta. No nic będę pamiętał o tym nex time
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...