Skocz do zawartości

Völkl RACETIGER SL POWER SWITCH czy Völkl RACETIGER SPEEDWALL SL


Biała Dama

Rekomendowane odpowiedzi

1. K 2. Wiek - muszę pisać :D jeszcze mogę...pojeździć 3. Waga - 60kg 4. Wzrost -174cm 5. Jak długo jeździsz na nartach ? 4-5 lat 6. Ja się oceniasz wg skali Forum ? - uczę się caly czas 7. Jakie masz buty ? ( FLEX ) - Nordica Dobermann WC EDT 100 8. Jakie masz teraz narty / na jakich już jeździłeś ? -Elan Race SLX Waveflex( 160cm R 12,0) jezdzilam na Völkl RACETIGER SL POWER SWITCH (165cm R13,1) bo tylko ta długość była dostępna do testów, narta 2011-2012 9. Jaki preferujesz promień skrętu, szybkość jazdy ?- lubię szybka jazdę, szukam zabawy, krawędzi i uczę się 10. Jakie lubisz trasy, w jakim kraju ? ( niebieskie, czerwone, czarne, sztruks, muldy, jazda pozatrasowa ) - najlepiej za granica, z muld jeszcze nie umiem odnaleźć zadowolenia a poza trasa jeszcze nie próbowałam ale zainteresowanie jest 11. Jak lubisz jeździć, lub jak chciałbyś jeździć ? ( turystycznie, sportowo ) - tak aby czuć zadowolenie i wolność 12. Jak z Twoją kondycją, ile dni w sezonie spędzasz na stoku ? kondycja dobra, ilość dni na stoku różna w zależności od możliwości tylko czasowych 13. Możliwości finansowe ... Narty które testowałam a na których jeżdżę jak niebo a ziemia. W moich nartach czuje drgania na czubkach , wchodzenie w skręty ok ale te drgania powodują bojaźń przy większej szybkości i dyskomfort. Stabilne ale nie do końca. Idealne do nauki. Narty które testowałam, bajka żadnych problemów z inicjacja skrętu, żadnych drgań nic, wręcz odwrotnie nabierają prędkości, którą trzeba kontrolować. Co do sztywności , nie wiem zawsze słyszałam, iż im twardsza tym trudniejsza do opanowania a te tak jakbym zawsze na nich jeździła. Co do testu regulacji nie bawiłam się w odczucia i ustawiłam od razu na Power. Pytanie? które kupić. -testowane czy tez RACETIGER SPEEDWALL SL, nie wiem jak w odczuciach jazdy ta druga nartka. Niestety nie wszystkie wypożyczalnie maja ten sprzęt. Co do długości 165cm była za długa przeszkadzała mi lekko w przerzucaniu nart, myślę ze 160cm będzie idealna. Jeżeli ktoś chce opisać swoje doznania z jazdy na tych nartach chętnie przeczytam. Pozdrawiam Z góry dziękuję za pomoc! nett :)

Użytkownik Biała Dama edytował ten post 04 styczeń 2012 - 23:41

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narty które testowałam a na których jeżdżę jak niebo a ziemia. W moich nartach czuje drgania na czubkach , wchodzenie w skręty ok ale te drgania powodują bojaźń przy większej szybkości i dyskomfort. Stabilne ale nie do końca. Idealne do nauki.

Troche ( a w moim mniemaniu duzo wiecej niz troche ) mija sie to z prawda co napisalas. To ze czujesz drgania na czubkach w slx-ach moze byc spowodowane tym, ze jezdzisz dlugimi (gigantowymi ) łukami (skretami). Elan slx to typowa slalomka i stworzona jest do jazdy krotkimi skretami, dlatego w dlugich lukach moze po prostu rwac. Moze byc rowniez spowodowane to tym ze nie umiejetnie je dociskasz, narta nie chwyta krawedzi,zeslizgujesz sie i telepie. Ja waze ok 100kg i elany slx - bo takie mialem nigdy mnie nie zawiodly i nigdy nie puscily krawedzi. Wydaje mi sie tutaj ze moze byc to kwestia techniki jazdy. Co do twojego pytania nie pozostaje nic innego jak przetestowac i wybrac, sama sl bez PS to w miare twarda deska i po paru godzinach jazdy moze dac ci odczuc nogi, natomiast z PS mozesz ja sobie "zmiekczyc" badz "utwardzic". Wybor nalezy do ciebie;),pzdr

Użytkownik bruner79 edytował ten post 04 styczeń 2012 - 23:44

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak , technika tak jak napisałam ciągle się uczę albo lepiej jak napisze dopiero się uczę. Nogi czułam, nawet bardzo porządnie ale to milo. Nie przeszkadza mi to, lubię dać sobie wycisk. Co do skrętów masz racje lubię gigant owe ale w slalom ce próbuję odnaleźć technikę. To co mnie mocno zdziwiło to to, że jak je założyłam na nogi to tak jak bym zawsze na nich jeździła, super bezpiecznie, czyste przedłużenie moich nóg. I lubię kolor zielony :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

. Co do skrętów masz racje lubię gigant owe ale w slalom ce próbuję odnaleźć technikę.

bruner79'wi raczej chodziło czy ten sprzęt który masz i który chcesz zakupić nie jest dla Ciebie puki co zbyt hardcorowy i nie wykorzystujesz go poprawnie myśląc że to sprzęt jest już za słaby, an Cię po prostu hamuję, może lepszym wyborem byłby jakiś allround z wysokiej pułki np volkl sensor 3 ? Z drugiej strony zastanawiają mnie Twoje buty i mam wątpliwości czy aby Twój temat nie jest jakąś prowokacją...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzęt- nie myślę ze jest za slaby. Szukam narty która, będzie mi odpowiadała. Moje nie są złe ale poczułam wyraźna różnicę w jeździe tylko- na korzyść. Co do wykorzystania, pisałam uczę się cały czas, wiec hardcorem nie jestem co nie znaczy ze nie chce. Co do moich butów są super. Najpierw miałam dalbelo, mięciutkie z futerkiem...babskie:( Sprzedałam po pierwszym sezonie, te które mam jak dla mnie są idealne, super dopasowane- mam wąską stopę i bardzo wygodne. Co do nart allround nigdy nie próbowałam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że jest wiele innych nart które będą dla Ciebie lepsze od wymienionych, a także od tej przez Ciebie posiadanej. Niemniej istotne jest to, że nie chcesz nam przybliżyć siebie jako narciarza, a nam do doradzania przydaje się wiedza na jakim poziomie uczenia się jesteś. Bo i 4 się uczy i 5 się uczy, ale uczy się też 7, 8 i bez wątpienia 10, bo każdy dzień na nartach może nauczyć czegoś nowego. Określ się najpierw, potem podyskutujemy o nartach dla Ciebie. Jeśli chodzi o drgania - mogą wynikać z narty, mogą wynikać z techniki jaką reprezentujesz. Wszystko zależy od tego KTO na tych nartach jeździ, a tego po prostu nie wiemy... Dodatkowo pytania - na jakich nartach do tej pory jeździłaś -wymień po kolei. I kto doradził Ci SLX i jak ten wybór uzasadnił?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poziom 6-7. Pierwsze narty 175cm proste deski, następnie Fischer Race SL- dwa sezony, moje Elany- jeden sezon. Elany wybrałam sama, uważam ze wybór nie był zły aczkolwiek na przetestowanych nartach czułam wyraźną przyjemność i większe, lepsze "przyklejenie" się do śniegu co za tym stoi bezpieczeństwo jazdy. Z dociskiem narty czyli technika nie jest idealnie- pracuje nad tym.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...
Poziom ? ppkt.5 nigdy nie jeździłam pługiem ppkt.6 tak ciesze się ze zapominam się zatrzymać ;) ppkt.7 może za daleko... Chce zmienić narty, jeździłam tylko na Volkl RaceTiger SL Power Switch 165cm, odpowiednio twarde, czułam to, odpowiadają mi idą jak po szynach. Nie przetestuje wszystkich a na następny wyjazd chce nowe zabrać ze sobą, tylko z których będę usatysfakcjonowana? VOLKL CODE SPEEDWALL- jaki kolor Volkl RTM 84 171cm- cz nie za dlugie Volkl TigerShark 10 FEET 161-168cm? VOLKL RACETIGER SPEEDWALL SL- 160cm? co niektórzy widzieli mnie na nartach, wiec śmiało proszę...;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może więc się ktoś wypowie z tych co Cię widzieli jak jeździsz, w/w narty to wysokie modele w dodatku w różnych grupach. Proponuję testy, ja jak nie zapominam to wrzucam informację na forum gdzie jeżdżę i proponuję do testów swoje narty - obecnie Tigerhark 10 i Speedwall GS - obie sezon 10/11. Ciekawe jest to, że nikt się dotychczas nie zgłosił :) Łatwo się pisze, na stoku chyba nie wychodzi tak dobrze. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poziom ? ppkt.5 nigdy nie jeździłam pługiem ppkt.6 tak ciesze się ze zapominam się zatrzymać ;) ppkt.7 może za daleko... Chce zmienić narty, jeździłam tylko na Volkl RaceTiger SL Power Switch 165cm, odpowiednio twarde, czułam to, odpowiadają mi idą jak po szynach. Nie przetestuje wszystkich a na następny wyjazd chce nowe zabrać ze sobą, tylko z których będę usatysfakcjonowana? VOLKL CODE SPEEDWALL- jaki kolor Volkl RTM 84 171cm- cz nie za dlugie Volkl TigerShark 10 FEET 161-168cm? VOLKL RACETIGER SPEEDWALL SL- 160cm? co niektórzy widzieli mnie na nartach, wiec śmiało proszę...;)

w zaleznosci od wzrostu i wagi jezlei chcesz w miare universalna narte na duze gory i okazyjnie poza trase to RTM84 zrobia w miare wszystko - psrawdzilem osobiscie za gs speedwall tez recze, ale to jzu bardziej na ubite tak samo jak SL-ki a jezeli chcesz pojezdzic juz w zupelnie innych warunkach, to wtedy spojrz na inne , szersze bestie… niestety obenie fabryki niejako wymuszaja do takiego myslenia. osobiscie, w moich warunkach gdzie jezdze, jezei musial bym sie ograniczyc tylko do jednej narty to exequo RTM84 i grizzly
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może więc się ktoś wypowie z tych co Cię widzieli jak jeździsz, w/w narty to wysokie modele w dodatku w różnych grupach. Proponuję testy, ja jak nie zapominam to wrzucam informację na forum gdzie jeżdżę i proponuję do testów swoje narty - obecnie Tigerhark 10 i Speedwall GS - obie sezon 10/11. Ciekawe jest to, że nikt się dotychczas nie zgłosił :) Łatwo się pisze, na stoku chyba nie wychodzi tak dobrze. Pozdrawiam

Dzięki za mile chęci :) ale jak to w życiu bywa różnie wychodzi Szczecin-Włodawa no i Niemcy a trzeba o góry zahaczyć ;) Ale zawsze chętnie przeczytać o odczuciach innych, to tez się przydaje Pozdrawiam

Użytkownik Biała Dama edytował ten post 03 marzec 2012 - 11:11

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w zaleznosci od wzrostu i wagi jezlei chcesz w miare universalna narte na duze gory i okazyjnie poza trase to RTM84 zrobia w miare wszystko - psrawdzilem osobiscie za gs speedwall tez recze, ale to jzu bardziej na ubite tak samo jak SL-ki a jezeli chcesz pojezdzic juz w zupelnie innych warunkach, to wtedy spojrz na inne , szersze bestie… niestety obenie fabryki niejako wymuszaja do takiego myslenia. osobiscie, w moich warunkach gdzie jezdze, jezei musial bym sie ograniczyc tylko do jednej narty to exequo RTM84 i grizzly

Poza trasa, czy na puchu tak naprawdę nie byłam(to musi być wypad na tylko taka jazdę) raczej inni podpowiadają, proponują żeby poszukać bardziej uniwersalnej narty, lecz tak naprawdę jak spróbuje tego i spodoba mi się wole kupić sobie coś extra dodatkowo. Tak jak pisałam wcześniej próbowałam Volkl RaceTiger SL Power Switch odpowiadały mi stad kierunek w stronę SPEEDWALL SL - jeżdżę na długości 160\elan ale może długość 165 była by bardziej stabilna przy dłuższych cieciach? Volkl TigerShark 10 FEET - dlatego że "uniwersalna" pod względem skrętów przynajmniej z tego co czytałam długość chyba 161 bo 168 chyba ciut za długa a Volkl RTM 84 uniwersalna- on\off piste chyba odpadnie to tak jak z powiedzeniem "prawie" robi dużą różnicę a jak coś mogę sobie kupić coś extra. Na razie wole szlifować technikę. Dzięki za podpowiedzi, chyba czas podjąć decyzje. Bo najgorsze to zachowywać się jak baba te nie może te;) Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...