Skocz do zawartości

Szczyrk - ze Skrzycznego w strone Twardorzeczki/Lipowej - probowal ktos?


Toro

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, gdzies misie obilo o uszy, ze mozna calkiem fajnie sobie zjechac ze Skrzycznego na druga strone niz wyciagi. W strone Twardorzeczki/Lipowej. Tam w samochod i znowu pod krzeselko do Szczyrku. Tutaj jest mapa: http://www.e-gory.pl...kid-Slaski.html O ile pojezdzilem sobie kilka razy "na normalna strone" (jest np. bardzo fajna trasa Duze Skrzyczne - dol GATu), mam ochote posmigac sobie na zasadzie krzeselko - freerajdzik po lesie - powrot PKS/samochodem. Podpowie ktos gdzie warto sie pchac? Na przyklad calkiem sympatycznie wyglada na tej mapie niebieski szlak Skrzyczne - Zimnik. Podobno w Korbielowie jest tez tego typu trasa. Moze znacie inne tego typu fajne miejscowki? Swoja droga mam ochote poszukac w tym sezonie miejsc gdzie mozna dostac sie na gore samochodem i byc odebranym na dole. Zamierzamy z przyjaciolmi zaczac od... Suwalszczyzny. Niezobowiazujacy wypad w gronie narciarzy, deskarzy i osob niejezdzacych. pozdr Piotr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niebieski szlak jest mało ciekawy do zjazdu, to najłagodniejsza opcja zjazdu w tym kierunku i dość wąsko miejscami z wydeptaną ścieżką. Najlepiej właśnie do Słotwiny/Godziszki, albo ze zboczy Małego Skrzycznego do Ostrego, bo na początku dość przyzwoity stok, a potem łagodnie doliną. Zamiast narty na plecy, to lepiej założyć foki na narty ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przygladam sie mapie i na Slotwiny trzeba sie przebijac pomiedzy gorami Palenica i Nieslychany Gron. Da rade? Nie bedzie pod gore? Sa tam zaznaczone jakies czarne drogi lesne, moze byc ciekawie. Lubie jezdzic i pomiedzy drzewami w puchu i wydeptana sciezka. Aha - polecam taka trase w Karpaczu - zjazd od Strzechy Akademickiej do Samotni, potem ktoryms szlakiem turystycznym w strone dolu wyciagow. Po drodze jest fajny punkt widokowy na potok. Uwaga - jest kilkadziesiat metrow plaskiego/pod lekka gore. No i nie wolno jezdzic po szlakach turystycznych na nartach. Co do fok - za chwile, moze i tak - przymierzam sie do splitboarda (bo ja deskarz jestem). Jesli chodzi o Szczyrk to staram sie rozpracowac opcje z powrotem samochodem/PKS. pozdr Piotr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomiędzy Palenicą a Groniem przy potoku jest droga, którą samochody jeżdżą, bo ludzie mieszkają na Przysłopie. Droga oczywiście będzie utrzymywana na biało, ale może być posypywana jakimś żwirem czy popiołem. Dokładnie nie wiem, bo ja chodzę ścieżkami pomiędzy Palenicą, a Małą Palenicą. Podejrzewam, że lepszy może być przejazd pomiędzy Skalitym a Niesłychanym Groniem, ale potem kawałek asfaltem trzeba dojść do autobusu. W Słotwinie po wyjściu z lasu jest dużo bliżej do przystanku autobusowego. Busy i autobusy jeżdżą do Bielska, trzeba wysiąść w Buczkowicach i przesiąść się na autobus do Szczyrku. Kiedyś był jakiś autobus z Żywca do Szczyrku, ale tylko raz dziennie. Nie jestem teraz na bieżąco z rozkładem jazdy.

Użytkownik Harnas edytował ten post 23 grudzień 2011 - 08:50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...