Skocz do zawartości

Francja - gdzie jechać na ferie?


laryzbyszko

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. W te ferie zimowe chciałbym się wybrać do Francji. Tu pojawia się wiele pytań. Po pierwsze, bardzo zainteresowała mnie oferta biura Espace Trans. Wyjazdy mają dobre ceny, hotele wydają się być ok zarówno na zdjęciach jak w opiniach na stronach typu Holidaycheck. Mam tylko pytanie czy ktoś miał jakiekolwiek doświadczenia z tym biurem i czy może je polecić? Po drugie, pojawia się pytanie w jakie miejsce jechać? Termin, który mi pasuje to 14.01-29.01, wyjazd na tydzień. W tym terminie w ofercie są wyjazdy do wyjazdy do Les 2 Alpes, Alp d'Huez, Trzy Doliny - Menuires (które zainteresowało mne najbardziej) i Val Thorens, Val Cenis, Espace Lumiere (Praloup), Tignes-Val D'Isere, Les Arcs, Saint Sorlin, Valmeiner-Valloire, Serre Chevalier, La Rosiere, Portes Du Soleil - Avoriaz, Les Orres. Jak widać ofert jest bardzo dużo, a ja nie wiem co wybrać. Oferty typu Ski Safari odpadają, bo w zeszłym roku byłem na czymś takim w Austrii i byłem tym zmęczony. Mój poziom to 7-8, chciałbym zażyć trochę puchu/freeride'u (nie freestyle'u), ale takiego (raczej) bez wchodzenia, na pewno bez przewodnika. Do tego trochę szerokich tras czerwonych we włoskim stylu (dobrze przygotowanych), głównie ze względu na moją dziewczynę. Poza tym ważne jest żeby był śnieg i pogoda (niekoniecznie słońce, ale żeby dało się jeździć ;)). Oczywiście nikt nie zagwarantuje mi pogody, ale na pewno są lepsze i gorsze pod tym względem ośrodki. Apres ski też by się przydało, ale nie potrzebuję niewiadomo jakich klubów, fajne knajpki i miejsce na spacer wystarczą. Super by było, gdyby można było wyjść z hotelu od razu na stok. Z góry dziękuję za pomoc. Pozdrawiam.

Użytkownik laryzbyszko edytował ten post 04 grudzień 2011 - 16:22

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opinie o tym biurze są pozytywne, śmiało możesz z nimi jechać. 3 Doliny, Tignes, Les Arcs, Les 2 Alpes, Alpe d'Huez, może jeszcze Avoriaz - te ośrodki bym zaliczył do topu i z nich bym sugerował wybierać. Pozostałe też są ciekawe, ale jak na pierwszy raz we Francji, to trzeba brać coś spektakularnego i dużego :) Nie będę oryginalny polecając 3 Doliny. Les Menuires może poza mało urokliwą architekturą, jest świetną stacją. Co do puchu/FR, to właściwie nie ma znaczenia, co wybierzesz, bo wszystko będzie zależeć od pogody. We wszystkich miejscowościach z Twojej listy można znaleźć dużo fajnych miejsc pozatrasowych. Ogólnie Francja ma taką specyfikę, że wszędzie jak posypie, to więcej ludzi katuje puch niż trasy. Z drugiej strony, jeśli trafią się np. 2 tygodnie bez opadów, to i w najlepszych miejscówkach szału pod tym względem nie będzie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...