Skocz do zawartości

Narty do Freeride'u i na stok - ROCKER ?


Pitura25

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę o propozycję nart do jazdy poza stokami w puchu (spodobało mi się na desce i czas wrócić do nart), ale żeby było trudniej to też takie, które pozwalają poszaleć na stoku i poskakać. Dziś byłem w kilku sklepach i mam dylemat pomiedzy nartami typowymi do Freerideu czy Freestyle'u i nartami z rockerem. Wszyscy namawiali mnie na te z rockerem. Mam 176 cm wzrostu, 80 KG wagi umiejetności 9, fundusze około 2000 zł. Zastanawia mnie jaką długość dobrac jeśli wybrałbym takie z rockerem (proponowali mi długośc 174 -180 cm) i czy na tym da się fajnie śmigać na stoku :) Nie wiem czy na początek nie pojechać i nie pożyczyć, żeby potestować. Mówili też, że świetnie się na tym jeździ na przygotowanym stoku, bo rocker pomaga w inicjowaniu skretu. Ściemniali mnie czy faktycznie tak jest ?

Użytkownik Pitura25 edytował ten post 26 listopad 2011 - 21:09

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz 9 to powinieneś pojechać na wszystkim tak samo dobrze. Jak jest inaczej to nie masz 9.

WOW - świetna odpowiedź :) (to, że da się na tym jeździć to wiem i nie mam żadnych wątpliwości). Kupię sobie nartki za 2200 do tego dorzucę wiązania za 1000 i jak się okaże, że są świetne na puch, a na stoku nie da się tym jeździć w ogóle to co tam, sprzedam na allegro za 1000, albo zostawię sobie tylko do puchu (i raz może dwa razy w roku pojeżdżę - to chyba lepiej wypożyczyć na każdy wyjazd - starczy na jakieś 15 lat). Zadałem konkretne pytanie. Kupić z rockerem czy może lepiej do freestylu ? Czy ktoś ma doświadczenie w jeździe na nartach z rockerem ?? Gdybym kiedykolwiek na takich jeździł to bym nie pytał jak się to zachowuje na przygotowanym stoku.

Użytkownik Pitura25 edytował ten post 26 listopad 2011 - 23:23

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rocker nie jest tylko na puch. Prędzej będzie Ci przeszkadzał na hopach niż na stoku. Narty z rockerem dobrze dają sobie radę, ale nie spodziewaj się że kupisz super genialną nartę stok+freeride+freestyle i będzie wszędzie genialnie. Chcesz się ścigać - bierz camber. Chcesz lekki "freeride" - weź RTM 84, chcesz freeride bez "" i czasem poskakać - weź Mantrę albo Bridge. Albo poszukaj w K2.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję HesSki. Dodam, że rozważałem dwa rodzaje nart: Freestyle Dynastar 6th Sense Slicer (stary model 2010/2011) i Freeride z rockerem też Dynastar 6th Sense Slicer (nowy model z tego roku 2011/2012) Teraz HesSki zaintrygowała mnie jeszcze tymi RTM 84 http://www.voelkl.co...rtm/rtm-84.html pierwsze Dynastarki: http://www.skiteam.p...h-Sense-Slicer/ drugie Dynastarki z rockerem: http://www.skiteam.p...se-Slicer-2012/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

84 to troche za malo zeby dawalo fajne noszenie w puchu... celuj w okolice 95mm pod butem... taka narta jeszcze calkiem przyjemnie prowadzi sie po twardym obejrzyj jeszcze salomona 2012 i np rossignola S3 armada JJ to tez fajna propozycja, nie wiem tylko jak to jezdzi po twardym ale wszyscy mowili ze mega jak na lopate
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, a wiec pozostaje wybrać te nowe Dynastarki 2011/2012: drugie Dynastarki z rockerem: http://www.skiteam.p...se-Slicer-2012/ Jednak zanim kupię to pożyczę gdzieś i wypróbuję. Maja rocker z przodu i z tyłu oraz podgięte tyły do freestylu. Wyglądają też nieźle. Pytanie tylko czy da się to gdzieś przetestować. Dobra mam jeszcze ostatnie pytanie, bo wyczytałem takie cuda, że oczom nie wierzę - narty Święty Graal - Salomon BBR 8.9: http://www.top-narty...-8-9-10391.html Podobno genialne do Freeride'u, w puchu doskonałe (na innym śniegu genialne), a na przygotowanych stokach super gigantki (rozkładają się równo na śniegu) i jeszcze do tego super slalomki (podobno mega skrętne - R 12.5 przy długości 179 cm !!!) :) Zawsze mnie uczono, że jak coś jest do wszystkiego to jest do ****, ale Salomon twierdzi, że to narta do wszystkiego i podobno bije na głowę całą konkurencję. Jeździł ktoś na tym ? Jakieś wrażenia ? Można to gdzieś potestować ?

Użytkownik qaz edytował ten post 27 listopad 2011 - 19:18 rdytuj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

WOW - świetna odpowiedź :) (to, że da się na tym jeździć to wiem i nie mam żadnych wątpliwości). Kupię sobie nartki za 2200 do tego dorzucę wiązania za 1000 i jak się okaże, że są świetne na puch, a na stoku nie da się tym jeździć w ogóle to co tam, sprzedam na allegro za 1000, albo zostawię sobie tylko do puchu (i raz może dwa razy w roku pojeżdżę - to chyba lepiej wypożyczyć na każdy wyjazd - starczy na jakieś 15 lat). Zadałem konkretne pytanie. Kupić z rockerem czy może lepiej do freestylu ? Czy ktoś ma doświadczenie w jeździe na nartach z rockerem ?? Gdybym kiedykolwiek na takich jeździł to bym nie pytał jak się to zachowuje na przygotowanym stoku.

Odpowiedź jest wbrew pozorom idealna. Kążde narty będą dobre a reszta to kwestia adpatcji techniki do warunków typu narty itd. Mnie osobiście ostatnio znakomicie jeździło sie głębokim śniegu - nie puchu! na normalnej slalomce. I co mam to npisac, że byś tak wybrał. Zresztą jeździsz lepiej ode mnie więc sam wiesz jak jest z radzeniem. Każda narta bedzie dobra na której Tobie się bedzie dobrze jeździło. Zresztą potwierdzasz to ostatnim postem. Wiem, że nic nie wiem. :) Ja bym lupił taką jaka Ci się będzie podobała a resztę załatwisz już na stoku. Pozdrawiam serdecznie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Rossignol S3, 96 pod butem, rocker z przodu i z tyłu. Ale zdecydowałam się na nie po przetestowaniu różnych nart w poprzednim sezonie. Te wydają mi się być idealne na moje potrzeby, czyli trochę po trasie (łatwe inicjowanie skrętu, dłuższy skręt) oraz raczej chętniej poza trasą. Miłe, lekkie i przyjemne :) Akurat moje są w wersji W (women) ale są również w męskim wydaniu. Wydaje mi się być rozsądniejszym przetestowanie kilku par nart i podjęcie dezycji na tej podstawie, niż kupowanie czegoś na bazie opinii innych i sprawdzanie później czy faktycznie jest dobrze. Pozdrawiam Aga
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkim dziękuję za rady. Dokładnie tak zrobię - muszę pojechać gdzieś gdzie będę mógł potestować kilka rodzajów nart i wybrać te, na których jeździ mi się najlepiej. Nigdy nie jeździłem na takich łopatach i to był błąd, który muszę szybko naprawić.

na Twoje wymagania, RTM nie beda ani do puchu ani do park'u.. najblizsze to bridge, a lepiej gotama - zwlaszcza jezeli chcesz jechac switch i zalezy ci na twin tip. dobre na puch, na trasie tez doskonale i twin tip chyba z oferty volkl'a wlasnie gotama byla by najblizsza tego, w sumie trudnego do pogodzenia, idealu… dlu 178 jezeli bardziej na trasie albo 186 jezlei poza trasa w wiekszosci
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...