Skocz do zawartości

Falcade


zuzayyy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Wybieram się w grudniu do Falcade. W planie miałam dojazd od Insbrucka przez przełęcz Brenner. Jednak znajomi proponują mi dojazd od strony wschodniej tj. autostradą A2 przez Austrię, dalej przez Lienz, Dobbiaco, Cortina D'Ampezzo do Falcade. Ta trasa wydaje mi się bardzo kręta, a w związku z tym z dużą ilością podjazdów i zjazdów. Proszę o porady od osób które tamtędy jechały w zimie, jak wygląda przejezdność tej trasy?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Zuza, ale przede wszystkim kilometrowo wychodzi to znacznie gorzej (do Silian dojeżdzasz naprawdę wygodnie a potem zostaje Ci raptem 100km serpentyn, czyli w 2h do ogarnięcia). Natomiast z Bolzano (dokąd już nadrabiasz w ... drogi) do Falcade zostaje Ci 65km wcale nie łatwiejszej trasy. Moim zdaniem jazda przez Innsbruck i Brenner może mieć sens dla śmigających z Trójmiasta przez Berlin. Dla nas bez sensu kompletnie. Ja jadę przez Cortinę. Pozdrawiam i do zobaczenia marioo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do Silian dojeżdzasz naprawdę wygodnie a potem zostaje Ci raptem 100km serpentyn, czyli w 2h do ogarnięcia)

ja od siebie dodam, że z Silian do Cortiny droga również nie jest zła, więc serpentyny zostaje tylko 50km (jeżeli to faktycznie okaże się serpentyną) pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale sugeruje zaopatrzyc sie juz w nowe klocki hamulcowe :)

właśnie te hamulce mnie najbardziej martwią :confused: oczywiście będę hamować silnikiem, ale mimo wszystko hamulca też trzeba będzie używać, żeby mi silnik z ram nie wyskoczył :D Jakby nie było bus z 8 osobami i bagażem będzie miał swoją masę. Jeśli chodzi o odległość to różnica wynosi 100km dalej przez Brenner, ale jeśli samochód ma mieć lżej, to zastanawiam się, czy ta opcja nie będzie lepsza. Za wszystkie informacje dziękuję i będę się dalej zastanawiać :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po to sa autosrady zeby z nich jaknajwiecej korzystac ;)

ja od siebie dodam, że z Silian do Cortiny droga również nie jest zła, więc serpentyny zostaje tylko 50km (jeżeli to faktycznie okaże się serpentyną) pozdrawiam

proponuje poguglac nt "passo falzarego" Dołączona grafika te 30pare kilo z cortiny do caprile jest na prawde malownicze ale busem to szybciej niz godzine tego nie widze (nieznajac drogi oczywiscie)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po to sa autosrady zeby z nich jaknajwiecej korzystac ;) proponuje poguglac nt "passo falzarego" Dołączona grafika te 30pare kilo z cortiny do caprile jest na prawde malownicze ale busem to szybciej niz godzine tego nie widze (nieznajac drogi oczywiscie)

ale o co chodzi? przecież to alpy! zawsze możesz wziąć opcję z samolotem:D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po to sa autosrady zeby z nich jaknajwiecej korzystac ;) proponuje poguglac nt "passo falzarego" Dołączona grafika te 30pare kilo z cortiny do caprile jest na prawde malownicze ale busem to szybciej niz godzine tego nie widze (nieznajac drogi oczywiscie)

Prawdę mówiąc liczyłem, że będzie można pojechać przez Paso Giau, ale może faktycznie lepiej machnąć przez Falzarego - znacznie mniej zakrętów a po nastu godzinach im mniej tym lepiej :). Pozdrawiam marioo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdę mówiąc liczyłem, że będzie można pojechać przez Paso Giau, ale może faktycznie lepiej machnąć przez Falzarego - znacznie mniej zakrętów a po nastu godzinach im mniej tym lepiej :). Pozdrawiam marioo

Najmniej zakretów bedziesz miał trasą 'południowo-wschodnią'... (Udine, Belluno.... ) -- Pozdrawiam Michał
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My mamy problem z autami. Jedzie nas z 3City i Berlina 7 osób, a busa ci u nas niet :mad: Przyjdzie w 2 autka pocisnąć :cool:

No żeby busów na SF brakowało... ;), wszak tu co drugi jeździ busem :D. Porter, przynajmniej jadąc przez Berlin nie masz dylematu co do trasy - Brenner i tyle. Pozdrawiam i do zobaczenia marioo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po to sa autosrady zeby z nich jaknajwiecej korzystac ;) proponuje poguglac nt "passo falzarego" Dołączona grafika te 30pare kilo z cortiny do caprile jest na prawde malownicze ale busem to szybciej niz godzine tego nie widze (nieznajac drogi oczywiscie)

Świetna fotka :cool: chyba mnie przekonała, żeby jechać przez Brenner. Ostatnio we Francji jak jechaliśmy po takich serpentynkach, to było czuć smród hamulców ;):D Marioo zrób dokumentację ze swojej trasy, to może pojadę tamtędy w drodze powrotnej :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My mamy problem z autami. Jedzie nas z 3City i Berlina 7 osób, a busa ci u nas niet :mad: Przyjdzie w 2 autka pocisnąć :cool: http://www.facebook.com/photo.php?fbid=2661426497664&set=a.1196477674859.30023.1316006573&type=1&theater#!/event.php?eid=140749846028123&view=wall¬if_t=event_wall

Porterek a co z Twoim busem ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porterek a co z Twoim busem ?

Mój chryslerek jest na 7 osób, ale moim współtowarzyszom podróży będzie za ciasno :( Fakt - kierowca, pasażer i 2 osoby za nimi mają luksus, ale ostatnia ławka dla 3 osób jest deko przymała. Do tego żarełko i po 2 pary nart - nawet schowki w podłodze nie podołają :cool: http://www.netcarsho...allpaper_09.htm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta a Porter wspomnij ile to jeszcze zlopie tego zoltego co juz do 6 zybli sie zbliza w Polsce a juz za Kolbaskowem dawno przekroczylo.....

Oj tam, oj tam, zaraz żłopie :) 14 literków, ale BENZYNKI 95, która jest tańsza od dieselka :D Nadal szukamy T-5 lub czegoś w ten deseń :cool: A bez napojów i lodówki zmieścimy się w 13,99/100 :P

Użytkownik Porter edytował ten post 22 listopad 2011 - 00:06

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...