Skocz do zawartości

Bad Kleinkirchheim - ktoś był?


robertdr

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, znajomi namawiają mnie na wspólny wyjazd do st. Oswald - region narciarski Bad Kleinkirchheim. Czy ktoś może był? , podzieli się informacjami? Termin wyjazdu to 10 marzec stąd moje obawy o śnieg (dosyć nisko i tak jakoś "na pogórzu" mi to z mapy wygląda). Dzięki za wszelkie informacje pozd...Ro

Użytkownik robertdr edytował ten post 27 wrzesień 2011 - 20:05

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słusznie,że masz obawy - w marcu już jest bardzo cieniutko tam ze śniegiem-poza trasami jest najczęściej już zielono,na trasach jeszcze jakiś śnieg się trzyma,ale z jego "jakością" jest już zwykle nie najlepiej-nie na darmo robią już w tym miesiącu różne promocje typu "free-ski".Jeśli narty traktujesz jako dodatek do urlopu a nie priorytet to możesz tam jechać-są tam fajne baseny termalne,natomiast do czystego narciarskiego szaleństwa jest na pewno w Austrii wiele dużo lepszych ośrodków....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie potwierdzam tego co napisali koledzy :) Jeździłem w BKK ostatnio 3-4 marca 2011 a w bliskich okolicach do 7.03 - było rewelacyjnie, także narciarsko. Fotki z aktualnej mojej sygnaturki pochodzą właśnie z tego wyjazdu, czyli z tego postu. Kolega pyta co prawda o termin od 10.03 czyli raptem parę dni później, ale choć zima do zimy niepodobna to wiadomo, że ostatnia była relatywnie lekkopółśrednio ...beznadziejna ;) Jest nadzieja, że następna będzie lepsza, gorzej więc być nie powinno a raczej lepiej. Co do BKK - mnie się ośrodek podoba, choć znam oczywiście lepsze, znam też gorsze. W części nad St. Oswald trasy ogólnie trochę łatwiejsze, w części nad samym BKK trochę trudniejsze, głównie dlatego, że zawsze w cieniu - ale to akurat sprzyja dłuższemu utrzymywaniu się śniegu na trasach. Można też wyskoczyć (na skipassie Top Ski) na niedalekie Turracher Höhe (ok. 20 km), na Gerlitzen (od strony Klosterle - ok. 27 km), są też ew. jakieś mniejsze pobliskie ośrodki typu Verditz, Falkert, Hochrindl (tych nie znam). Są też inne w Karyntii - informacji o tym landzie plącze się na forum mnóstwo, poszukaj. Tu masz mapkę. Gwoli informacji: BKK sezon ma zaplanowany do 9.04.2012 - okolice 10.03 nie wydają się późnym terminem. ...ale oczywiście jest tak, że nikt z nas nie wie jaka będzie zima, dlatego, jak dla mnie, nie ma sensu we wrześniu planować marcowego wyjazdu, ani to ferie, ani święta - nie będzie problemu ze zorganizowaniem tego choćby w lutym. Jeśli trzyma was termin, urlop itp. - to trzeba zabookować urlop a pojechać wtedy tam gdzie ...gdziekolwiek :)

Użytkownik gajowy01 edytował ten post 27 wrzesień 2011 - 23:05

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a po co znajomi już teraz chcą cokolwiek rezerwować? :), niech poczekają do np. 7 marca.. - w tym czasie już większość chałup stoi pustych .. - nie będziecie mieli przynajmniej (na własne życzenie) "związanych rąk" z decyzjami ;). Cała reszta j.w.

Wojtek, jeżeli myśli się o "all inklusive", to trzeba rezerwować już teraz. O ile pamiętam to w październiku już prawie nie było tych ofert. Z tym, że to free-ski to zdaje się że w drugiej połowie marca najwcześniej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojtek, jeżeli myśli się o "all inklusive", to trzeba rezerwować już teraz. O ile pamiętam to w październiku już prawie nie było tych ofert. Z tym, że to free-ski to zdaje się że w drugiej połowie marca najwcześniej.

no może :) - kłócił się nie będę. BKK to trochę zapomniany przez świat Kurort - jadą na "historii" - infrastruktura narciarska już od dawna się nie rozwija - i nic nie wskazuje na zmiany.. . A zaplecze noclegowe jednak zostało duże .. - w zeszłym roku szukałem pod koniec listopada miejscówki na termin 12-19.02.2011 (to był wysoki termin ferii AT również) - dla 60-kilku osób - i nie było żadnego problemu.. . Na jakieś 4-dniówki się może wybierasz?? ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za odpowiedź, jak zawsze będzie za i przeciw, a pogoda........... w zeszłym roku w grudniu trafiłem na deszcz:mad: Jahu - znajomi szukają teraz ponieważ ma nas jechać około 20 osób (są dzieci) i chcemy mieć pewność, że będziemy mieszkać w jednej chałupce. Cena (230E) ze skipasem, też nie najgorsza, odległość nie zabija (pewnie, że fajniej w 3 doliny) ALE JAK KTOŚ ... COŚ ... TO MY CHĘTNIE:) pozd...Ro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no może :) - kłócił się nie będę. BKK to trochę zapomniany przez świat Kurort - jadą na "historii" -..... - dla 60-kilku osób - i nie było żadnego problemu.. . Na jakieś 4-dniówki się może wybierasz?? ;)

No niby taki zapomniany, ale jak jest free-ski to wszyscy sobie przypominają. Będę śledził ogłoszenia o 4-dniówkach, bo chętnie, chyba, że uda mi się załapać na tygodniówki :):) Pozdrawiam serdecznie!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Bkk bardzo fajny ośrodek ale będąc już tam wygospodarujcie koniecznie chociaż jeden dzionek a najlepiej dwa na odwiedzenie Turrahera który jest niedaleko.Bardzo miło wspominam oba ośrodki i gorąco polecam ich odwiedzenie .

Jest tam jeszcze miniośrodek Falkert, położony znacznie wyżej, sięga do 2400 czy może 2600mnpm. ok 12 km od BKK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...