Skocz do zawartości

Atomic Vario Cut


krzysiek358

Rekomendowane odpowiedzi

dzisiaj przeglądając sobie narty różnych producentów w poszukiwaniu czegoś nowego :D znalazłem takie oto cudo Atomic Vario Cut niby widziałem już tą nartę na stoku ale dopiero dzisiaj odkryłem że w tej narcie jakieś kosmiczne technologie są, PS Volkla, KERS HEADa czy Dual Radius Fischera to przy tym nic.

Technologia VARIO CUT™: automatyczne dopasowanie promienia skrętu W zależności od nachylenia stoku, po którym się poruszają i stylu jazdy, narty wybierają dłuższy lub krótszy skręt. Bez względu na długość skrętu, krawędź trzyma niezawodnie. Za analizę warunków odpowiada dolna część narty (Adapter Deck), która przekazuje informacje dalej. Impuls odczytywany jest przez górną płytę (Control Deck), która w zależności od dociążenia i wygięcia narty, decyduje o rozszerzeniu, lub zwężeniu dziobów i piętek. Brzmi nieprawdopodobnie, a jednak działa. Narty są genialnym rozwiązaniem dla osób preferujących jazdę długim i krótkim skrętem, a niekoniecznie mają ochotę manualnie dostosowywać lub zmieniać parametry narty.

pytanie: ujeżdżał to ktoś? działa? bo jak dla mnie brzmi to trochę kosmicznie, chociaż ta germańska technologia różne rzeczy wymyśla :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Doskonała narta na wszystkie warunki, i różnym nachyleniu. Kiedy bardziej dociśniesz to zmniejsza się promień skrętu, kiedy lżej zwiększa się. SL'e a tym bardziej GS'y w warunkach kiedy stok będzie zmuldzony to nie ma żadnego komfortu, a na Vario Cut'ach nawet ich nie czujesz. Podczas jazdy widać jak się rozszerzają i zwężają dzioby. Bardzo fajne narty rekreacyjne. Stabilne i dobrze trzymające krawędzie. Gorąco polecam. Kupiłem na "Alledrogo" w stanie idealnym. Można wyciągnąć je za 700-800 zł a wiecie zapewne jaka jest cena katalogowa nowych. Ja po pierwszym dniu szusowania na Vario Cut'ach byłem zachwycony. Posiadam i jeżdżę regularnie na wielu nartach (oczywiście Atomic:-))poczynając do komórkowych GS i SL poprzez GS i SL "turystyczne" a kończąc na telemarkowych, ale na nich najlepiej wypoczywam. Nie są tak szybkie jak GS czy nawet SL ale za to jak już wspominałem można na nich śmigać w różnych warunkach co jest nieocenioną zaletą przy jeżdżeniu całymi dniami, bo jak sami zapewne wiecie rano sztruks, popołudniu muldy. POLECAM Pozdr. Voytheck

Użytkownik Voytheck edytował ten post 23 luty 2011 - 18:41

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...