Skocz do zawartości

Zdjęcie
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
78 odpowiedzi w tym temacie

#41 tomal

tomal

Stały bywalec forum

• PipPipPipPipPip
  • 2839 postów
  • Na forum od: 08.2008
735
  • Umiejętności: 2
  • Bydgoszcz

Napisano 22 grudzień 2011 - 11:19

Wybieramy się w piątek ze znajomymi i mamy pytanie (ktokolwiek widział ktokolwiek wie) - czy jest szansa, że będzie otwarta trasa pod gondolą (cała czerwona)?

na razie jest otwarta połowa tej trasy

http://www.jaworzyna...ts&contentId=23

#42 GraLo1

GraLo1

Nowy użytkownik

• 21 postów
  • Na forum od: 12.2010
1

Napisano 22 grudzień 2011 - 19:39

Zjedziesz całą trasą u góry jest III otwarta i dalej pojedziesz tą nową trasą gdzie są krzesełka na sam dół do gondolki, tak wiec można powiedzieć powinno być dobrze. Dół cały czas śnieżą tak więc warunki całkiem niezłe.

#43 Rambo!

Rambo!

Użytkownik

• Pip
  • 83 postów
  • Na forum od: 10.2011
31
  • Umiejętności: 8
  • Rzeszów

Napisano 27 grudzień 2011 - 10:43

Czy ktoś orientuje się czy warunki na Jaworzynie są faktycznie b.dobre ?
Chciałbym się wybrać jutro tj. 27 grudnia, a trochę bez sensu jechać 200 km i śmigać po kamieniach :)

Pozdrawiam

#44 rodziak

rodziak

Nowy użytkownik

• 21 postów
  • Na forum od: 12.2011
4
  • Umiejętności: 6
  • Toruń

Napisano 30 grudzień 2011 - 21:17

Z tego co widać na kamerkach to śnieg jest na trasie nr 1, reszta goła. Dziś pisałem do nich maila, kiedy będą otwarte inne trasy. W odpowiedzi dostałem "jak spadnie śnieg" :).
Chyba nie mają zamiaru naśnieżać, nie ważne jest tłok na tej jednej trasie, ogromna kolejka do gondoli, muldy itp.
Jeżdze do Krynicy od paru lat i widzę że na Jaworzynie idą na ilość i zysk, szkoda. Szkoda też że na Słotwinach są krótkie trasy, bo wydaje mi się że oni lepiej przykładają się do utrzymania tras. Trasy są ratrakowane wieczorami i mają całą noc na zamarzniecie.

#45 tomal

tomal

Stały bywalec forum

• PipPipPipPipPip
  • 2839 postów
735
  • Bydgoszcz

Napisano 30 grudzień 2011 - 21:45

Z tego co widać na kamerkach to śnieg jest na trasie nr 1, reszta goła. Dziś pisałem do nich maila, kiedy będą otwarte inne trasy. W odpowiedzi dostałem "jak spadnie śnieg" :).
Chyba nie mają zamiaru naśnieżać, nie ważne jest tłok na tej jednej trasie, ogromna kolejka do gondoli, muldy itp.
Jeżdze do Krynicy od paru lat i widzę że na Jaworzynie idą na ilość i zysk, szkoda. Szkoda też że na Słotwinach są krótkie trasy, bo wydaje mi się że oni lepiej przykładają się do utrzymania tras. Trasy są ratrakowane wieczorami i mają całą noc na zamarzniecie.

. Trasy są ratrakowane wieczorami i mają całą noc na zamarzniecie

a jak spadnie w nocy nowy opad śniegu ,to będziesz rano biadolił że trasy nie przygotowane:rolleyes:

#46 Hextor

Hextor

Użytkownik

• PipPip
  • 257 postów
  • Na forum od: 05.2009
43

Napisano 30 grudzień 2011 - 22:51

To jak spadnie w nocy śnieg można rano jeszcze raz przejechać.

#47 Ado

Ado

Użytkownik

• PipPip
  • 279 postów
  • Na forum od: 11.2006
76

Napisano 30 grudzień 2011 - 23:40

Na Jaworzynie jest pewna kolejność otwierania tras. Priorytetem jest trasa przy gondoli i obecnie VI z nowym krzesłem. To jest bardzo dobrze naśnieżone. Na tyle mieli czas przed obecnym ociepleniem. W następnej kolejności jest trasa nr II z dwoma orczykami (tą zaczęli naśnieżać ale nie zdążyli przed odwilżą). W ostatnich dniach nikt nigdzie nie naśnieżał bo mróz był tylko w nocy i niezbyt duży. Dodatkowo było wilgotno co nie jest dobre dla armatek. Potem idzie trasa IIA. Następnie IV-ka, a na sam koniec czarna V-ka. Myślę, że przy warunkach panujących w tym roku (mrozy były tylko coś koło tygodnia przed świętami) to nie jest źle. Bywam w Krynicy w okresie Świąt od 13 lat i nigdy nie było kompletnie bez śniegu. W najgorszym 2003 roku była czynna tylko trasa nr III na Jaworzynie. Krynica ma mikroklimat. W Polsce są tylko dwa miejsca gdzie śmiało można jechać na narty w tym okresie. To okolice Krynicy i Podhale.
  • Luk_K podziękował za tę wiadomość

#48 tomal

tomal

Stały bywalec forum

• PipPipPipPipPip
  • 2839 postów
735
  • Bydgoszcz

Napisano 31 grudzień 2011 - 13:40

witam mam pytanie czy bedąc w Krynicy warto się wybrać do - Dwie Doliny Muszyna - Szczawnik ,czy szkoda czsu na ten ośrodek

#49 Ado

Ado

Użytkownik

• PipPip
  • 279 postów
76

Napisano 31 grudzień 2011 - 19:23

Szczawnik to ciekawe miejsce. Szczególnie jak działa więcej niż tylko krzesło. Narciarsko jest to mniej atrakcyjne miejsce niż Jaworzyna ale jedyna w Polsce huśtawka narciarska moim zdaniem jest atrakcją samą w sobie. Bardzo lubię Frycka i Płatka.
  • tomal podziękował za tę wiadomość

#50 Toro

Toro

Użytkownik

• PipPipPip
  • 439 postów
  • Na forum od: 09.2007
61
  • Warszawa

Napisano 01 styczeń 2012 - 20:48

Hmm, ja inaczej oceniam te dwa osrodki. Wierchomla moze byc fajniejszym osrodkiem niz Jaworzyna. W zeszlym sezonie jezdzilem dwa dni na Jaworzynie i dzien na Wierchomli.
Jaworzyna:
Czarna trasa V - dla mnie za stroma. Malo przyjemnosci z jezdzenia.
Trasa pod krzeselkiem nr I - za krotka. Zanim sie rozpedzisz juz jestes na dole.
Gondolka, trasa I - dlugosc trasy OK ale do gondoli sa duuze kolejki i trzeba czekac.
Trasa IVa, calkiem ok, dla mnie troche nudna.
Trasa IIa bardzo OK, choc tez troche nudna ;)
Jest tez drozka nieuwidoczniona na mapie - pewnie szlak turystyczny. Odlazd w lewo z trasy III w waska, lesna droge przed budynkiem knajpy? GOPRU? Prowadzi przez las, przecina czarna trase (trudny trawers). Trzeba uwazac na rozwidlenie - jedna odnoga prowadzi w strone czarnej trasy i chyba pod gondole, druga odnoga prowadzi na sam dol osrodka - trzeba sie przejsc po plaskim kilkadziesiat/kilkaset metrow na samym dole.
Tak zapamietalem Jaworzyne.

Tymczasem na Wierchomli jezdzilo mi sie extra. Szeroka, o niewielkim nachyleniu trasa w Wierchomli pozwala na jazde duzymi lukami na krawedzi dosc szybko.
Trasa w Szczawniku, sporo stromsza, bardzo fajna.
Obie trasy po 1600-1700 metrow, jest gdzie sie rozpedzic.

Aha - pisze to z pozycji deskarza (snowboard) lubiacego dlugie trasy, smigac na krawedzi albo jezdzic po waskich, lesnych drozkach, lub po puchu w lesie.

pozdr
Piotr

Użytkownik Toro edytował ten post 01 styczeń 2012 - 20:50

#51 krisaz

krisaz

Stały bywalec forum

• PipPipPip
  • 860 postów
  • Na forum od: 09.2006
241
  • Umiejętności: 1
  • Górny Śląsk (SBL)

Napisano 01 styczeń 2012 - 21:24

Szczawnik to ciekawe miejsce. Szczególnie jak działa więcej niż tylko krzesło. Narciarsko jest to mniej atrakcyjne miejsce niż Jaworzyna ale jedyna w Polsce huśtawka narciarska moim zdaniem jest atrakcją samą w sobie. Bardzo lubię Frycka i Płatka.

Jedyna w Polsce huśtawka narciarska z prawdziwego zdarzenia jest w Szczyrku. Szkoda tylko, że nie ma takiego szczęścia do właścicieli jak Jaworzyna czy Wierchomla.

#52 Ado

Ado

Użytkownik

• PipPip
  • 279 postów
76

Napisano 01 styczeń 2012 - 22:38

Jedyna w Polsce huśtawka narciarska z prawdziwego zdarzenia jest w Szczyrku. Szkoda tylko, że nie ma takiego szczęścia do właścicieli jak Jaworzyna czy Wierchomla.

Masz rację, ale w Szczyrku nie łączy dwóch dolin. Jeśli chodzi o Szczyrk to dajmy szanse nowym właścicielom.

#53 rodziak

rodziak

Nowy użytkownik

• 21 postów
4
  • Toruń

Napisano 12 styczeń 2012 - 19:14

Jestem w Krynicy od 2 stycznia, i jestem trochę zawiedziony. Naturalnego śniegu jest bardzo dużo, praktycznie codziennie opad, mróz też jest, a na Jaworzynie otwarta trasa główna I i IIa. Pewnie reszta ruszy na ferie. Szkoda, bo ludzie trochę jest, szczególnie w długi weekend był full, każdy za karnet płaci a klepie cały czas po jednej trasie.
  • ravick97 podziękował za tę wiadomość

#54 Hakim

Hakim

Nowy użytkownik

• 3 postów
  • Na forum od: 01.2012
2
  • Umiejętności: 7
  • Kraków

Napisano 13 styczeń 2012 - 22:06

Dziś warunki do jazdy były dobre, opady śniegu, mało ludzi, niestety trasy IV i V nadal zamknięte.
  • jankokr podziękował za tę wiadomość

#55 misiekkrk

misiekkrk

Użytkownik

• PipPip
  • 242 postów
  • Na forum od: 09.2010
32
  • Kraków

Napisano 13 styczeń 2012 - 22:40

dokładnie z tymi zamknietymi trasami to robią jaja ile mozna jeżdzić po tej jednej trasie i nie wspomnę o tym marnym dojeżdzie do orczyka
Pewnie czekaja na ferie i jutro otworzą

#56 Ado

Ado

Użytkownik

• PipPip
  • 279 postów
76

Napisano 15 styczeń 2012 - 08:11

Już są ferie, śniegu full a nawet IIA i IV nie chodzą.

#57 Rambo!

Rambo!

Użytkownik

• Pip
  • 83 postów
  • Na forum od: 10.2011
31
  • Rzeszów

Napisano 15 styczeń 2012 - 20:43

Dziś uruchomili IIA, IV naśnieżają. Znajomi byli dziś na Jaworzynie, podobno kolejki do gondolki były nawet po 15-20 minut.

Śniegu w Krynicy strasznie nawaliło :P i ciągle sypie. Dziś spadło chyba ze 30 cm !

Osobiście byłem dziś na Słotwinach i Azotach- ludzie sporo, kolejek do wyciągów nie było, stoki przygotowane na +4 - spadło dużo świeżego śniegu no więc nie mogło być idealnie :)

#58 tencogoniema

tencogoniema

Użytkownik

• PipPip
  • 207 postów
  • Na forum od: 01.2007
19
  • Himalaje

Napisano 18 styczeń 2012 - 00:05

Marudzicie, jutro rusza Vka wiec na Jawo wszystko juz bedzie chodzilo.
ski hard or go home

#59 sokaris

sokaris

Nowy użytkownik

• 1 postów
  • Na forum od: 01.2012
0

Napisano 18 styczeń 2012 - 11:15

Witam,
Powiedzcie mi proszę, jak długie są kolejnki do gondolki na Jaworzynie? Bo kumpel (który był tam parę lat temu) mówił mi, że jak on był to po 30-40 minut były kolejki co mnie trochę przeraża. Czy coś sie poprawiło? Czy dalej taka masakra?

pozdr.

#60 rodziak

rodziak

Nowy użytkownik

• 21 postów
4
  • Toruń

Napisano 18 styczeń 2012 - 14:57

Witam,
Powiedzcie mi proszę, jak długie są kolejnki do gondolki na Jaworzynie? Bo kumpel (który był tam parę lat temu) mówił mi, że jak on był to po 30-40 minut były kolejki co mnie trochę przeraża. Czy coś sie poprawiło? Czy dalej taka masakra?

pozdr.

Bywam w Krynicy od kilku lat, w tym roku też byłem. Mogę Cie zapewnić że nawet w ferie kolejki do gondoli nie są duże. Oczywiście w weekend jest trochę więcej ludzi, ale idzie to bardzo szybko. Od godziny 15,00 jest fajny karnet za 30 zł. W tym czasie jest już bardzo mało ludzi. Zjeżdżasz i od razu wsiadasz w gondole. Mój rekord w ciągu 3 godzin 11 wjazdów.
Teraz już są otwarte wszystkie trasy, więc rozkłada się to na więcej wyciągów. Ponadto sprawdź sobie na kamerkach, wszystko widać jak na dłoni.

http://www.jaworzyna...ts&contentId=40

Twój kumpel był pewnie w długi weekend 6-8 stycznia, wtedy na prawdę było pełno ludzi (święta prawosławnych), a do tego czynna była tylko trasa I i kawałek II, więc większość zjeżdżała do gondoli i dlatego taki tłok.
Polecam Ci jeszcze kamerki live na Słotwinach i Azotach

http://www.slotwiny.pl/kamera.php
http://www.cnazoty.pl/kamera.html