Skocz do zawartości

Problem z ustawieniem cantingu...


Omen07

Rekomendowane odpowiedzi

Moje poprzednie buty nie miały cantingu więc nie było problemu. Teraz zakupiłem buty z pojedynczym cantingiem i mam pytanie do fachowców w tej materii: - na bucie tym canting można ustawić w trzech położeniach oznaczonych *, **, *** - i teraz czy ustawienie na * jest dla nóg ułożonych II, X czy (), analogicznie z pozostałymi ustawieniami? - czy jest to zunifikowane, czy każdy producent oznacza sobie "jak chce"? Z góry dzieki za informacje.

Załączone miniatury

  • fx1 002.jpg
  • fx1 003.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 87
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Jak widac na załączonych fotkach, wewnatrz kółka do regulacji jest miejsce na włożenie płaskiego szerokiego wkretaka, wnioskuje że przy pomocu takiego narzędzia trzeba by krecić i odpowiednio nastawic "canting" w pozycje *,** lub ***, boje sie by czego nie zerwać. Może ma ktos podobną regulację w swoich butach?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak widac na załączonych fotkach, wewnatrz kółka do regulacji jest miejsce na włożenie płaskiego szerokiego wkretaka, wnioskuje że przy pomocu takiego narzędzia trzeba by krecić i odpowiednio nastawic "canting" w pozycje *,** lub ***, boje sie by czego nie zerwać. Może ma ktos podobną regulację w swoich butach?

Tutaj jest z obrazkami i opisem, jak regulowac, ale po rosyjsku: http://www.rasc.ru/s...k/?content=ch13 :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Najwieksza zagadke stanowią rzeczy z natury proste" Moje kończyny dolne na całe szczęście maja układ równoległy czyli II , ustawiłem buta na posadzce, na tylnej ściance skorupy przebiega pionowo jego oś symetrii powstała w wyniku odlewania wtryskowego ( pod cisnieniem) w kokili ( formie odlewniczej), jest to bardzo cienka lecz widoczna linia. Do podłoża przystawiłem katownik o kącie 90 stopni i po przyłożeniu do osi buta, wyszło że w pozycji nastawienia * but ( jego oś symetrii) z podłożem tworza kąt 90 stopni czyli pozycja wyjściowa. W otwór widoczny na fotkach włożyłem płaski szeroki wkretak i przestawiłem strzałke na kółku na **, wtedy skorupa odchyliła sie na zewnątrz czyli dla kończyn (), po nastawieniu na ***, skorupa (os symetrii) wychyliła sie jeszcze bardziej do zewnątrz czyli dla kończyn <>, u mnie brak jest ustawienia dla kończyn X ( do wewnątrz) ale na szczęście nie jest mi to potrzebne. Nadmieniam że tylko w tych trzech pozycjach *, **, ***, przy obracaniu kółkiem nastawu wyczuwalne są tzw. "zapadnięcia" blokujące nastaw w danej pozycji, do obrotu kółkiem trzeba użyć troche siły, ale obraca sie bezproblemowo. Pozdrawiam - Adam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Pierwszy raz mam problem z ustawieniem cantingu... Do tej pory myslalem, ze mam proste nogi czyli canting musi byc na 0... Teraz mierze nowe buty, ustawilem canting na 0 i jak stoje na plaskiej podlodze stopy mam jedna obok drugiej (odleglosc do 5cm miedzy butami) to wszystko jest ok... Ale przeciez na nartach sie czesto jezdzi troche szerzej... Wiec jak rozstawie stopy na 20 i wiecej cm to czuje, ze nie stoja cala podeszwa na podlodze, ale wewnetrznymi jej krawedziami... I wlasnie gryzie mjie pytanie - czy powinienem canting przestawic tak, aby cholewki pochylic do wewnatrz? Czyli jakb beda stal w lekkim rozkroku to bede cala podeszwa na podlodze? Czy ktos mial podobny problem?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tej pory tez takiego problemu nie mialem nigdy... Ale to sa nowe buty i jeszcze ich nie mialen ma stoku... Obawiam sie, ze przy nastawie 0 bede jechal na wewnetrznych krawedziach nart, co skonczy sie skrzyzowaniem desek... Ustawilem canting tak aby cholewki byly do wewnatrz pochylone i juz jest lepiej... Jutro poprobuje wpiac sie w narty i pokombinowac z tym pionem z nitki...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co napisałeś jest to kwestia cantingu- skoro po przestawieniu jest dobrze to wnioskuję że tu jest przyczyna. Co do poprzednich butów to możliwe że wkładka tak Ci się dopasowała że canting nie był potrzebny. Mój kolega miał identyczny przypadek. :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ustawilem to sie okaze na sniegu... Jednego sie nauczylem - majac nowe buty bierz kluczyk od cantingu na stok...

nie wiem w czym problem: chyba ze jezdzisz na wprost bardzo szeroko: jak zmienisz canting to stracisz takze na krawedziowaniu w skrecie: przeciez ty jezdzisz fun'owo czy tak??? a definicja fun to wlasnie jazda na krawedziach a nie na wprost dlatego jezeli tak jezdzisz to ja bym nie zmienial canting i zostawil bym na 0:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlatego jezeli tak jezdzisz to ja bym nie zmienial canting i zostawil bym na 0

Przy zmianie krawedzi bylby moment, ze jechalbym na wewnetrznych krawedziach nart... To niezbyt bezpieczne, zwlaszcza przy twardych slalomowkach, ktore lapia krawedz bardzo szybko... Coz, prawidlowe ustawienie dopasuje na stoku metoda prob i bledow... Narzaie wydaje sie OK...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy zmianie krawedzi bylby moment, ze jechalbym na wewnetrznych krawedziach nart... To niezbyt bezpieczne, zwlaszcza przy twardych slalomowkach, ktore lapia krawedz bardzo szybko... Coz, prawidlowe ustawienie dopasuje na stoku metoda prob i bledow... Narzaie wydaje sie OK...

a dawniej inaczej jezdziles??? na innych nartach ktore byly diametralnie rozne?? poza tym flex odzwierciedla tylko sztywnosc przod/tyl a nie boczna cow tym aspekcie jest wazniejsze mysle ze brakzimy daje ci sie we znaki: na pewno postawione pytanie jest intrygujace ale wydaje mi sie ze troche rozdmuchane:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Janie... Stare narty sa lagodniejsze... W zadnych poprzednich butach nie mialem tego problemu... Coz, narazie teoretyzowanie mi zostalo i sprawdzanie ustawien na sucho... Problem sie sam rozwiaze w pierwszym dniu na stoku...

oczywiscie masz racje ze proba wykaze: ja bym zaczal od 0: jak ci bedzie nie odpowiadalo to zmien krok po kroku: ale zdecydowanie stracisz na trzymaniu skretu: to tak jakbys zamiast 87stopni naostrzym na 90:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jamam ten sam problem.tzn w starych butach musialerm sobie wyregulowac canting gdyz czulem ze kolana mi schodza do srodka i narty stoja nieznacznie ale jednak na wewnetrznych krawedziach,gdy przestawilem canting roznica byla duza, bylo ja nawet czuc w jezdzie na orczyku. teraz tez mam nowe buty i pewnie tez bede musial sobie je wyregulowac gdyz moje nogi nie sa za proste:)uwazam ze jepiej jest jedzic na plaskiej narcie niz na wewnetrznych krawedziach,wiec polecam ustawienie sobie cantingu. Nie przesadzajmy ze az tyle straci na trzymaniu,ja tam zadnej roznicy nie odczulem w trzymaniu a zdecydowana poprawe odczulem jezdzie na plaskiej narcie ,tzn narty poprostu jechaly szybciej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jamam ten sam problem.tzn w starych butach musialerm sobie wyregulowac canting gdyz czulem ze kolana mi schodza do srodka i narty stoja nieznacznie ale jednak na wewnetrznych krawedziach,gdy przestawilem canting roznica byla duza, bylo ja nawet czuc w jezdzie na orczyku. teraz tez mam nowe buty i pewnie tez bede musial sobie je wyregulowac gdyz moje nogi nie sa za proste:)uwazam ze jepiej jest jedzic na plaskiej narcie niz na wewnetrznych krawedziach,wiec polecam ustawienie sobie cantingu. Nie przesadzajmy ze az tyle straci na trzymaniu,ja tam zadnej roznicy nie odczulem w trzymaniu a zdecydowana poprawe odczulem jezdzie na plaskiej narcie ,tzn narty poprostu jechaly szybciej

jezeli nmie odczuwasz roznicy w cantingu to po co dyskutowac czy ostrzyc na 90, 87 lub 87,5 stopnia???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...