Jump to content

Madonna di Campiglio w grudniu?


van basten
 Share

Recommended Posts

Witajcie, Czy ktoś z Forumowiczów był w/w na rozpoczęcie sezonu w okresie freeski w poprzednich latach?. Jak ze śniegiem? Dużo ludzi? Mamy opcję wyjazdu od 11.12.2010 na tydzień i zastanawiamy się czy da się już wtedy pojeździć? czy tylko np. 15% TRAS OTWARTYCH?

Jeszcze przed wjazdem z autostrady w dolinę tuż przed Marillevą było 14 stopni na plusie i wiosna w pełni! Marilleca 1400 jakieś plus 5 stopni i mokry śnieg, na stokach jako tako, ale muldy już od 11:00 rano, a poza trasą wiosna bez śniegu i nastroju. Dopiero trzeciego dnia spadło 50cm puchu i spadła temperatura i bylo w miarę ok. ...pamiętaj, że "w miarę ok" to far far away from ok:) p.s. poza tym te free-ski zwróć uwagę nie ma się co podniecać. Co prawda fikcyjnie nie płacisz za ski-pass, ale wtedy masz dość znacznie podniesione ceny zakwaterowania.. więc nie aż taka oszczędność... ...jak ten termin to wybierz jakieś wyższe górki, chyba Austria byłaby pewniejsza... ostatecznie Livigno, ale rok temu też do końca ludzie się pocili w niepewności..
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Jeśli chodzi o warunki na pocz. grudnia w Val Di Sole to mam porównanie bo byłem w tym okresie w 2 ubiegłych sezonach. 2009 - zjazd z autostrady na Cles/ dolinę trwał jakieś 2.5 h - cały sznur samochodów wpychających się (zazwyczaj rodacy). Więc tutaj już widac ile osób ciśnie na ten kierunek. Śniegu w dolinie brak - od Marillevy 1400 się zaczynał. To jednak z zapasem wystarczy by jeździć nawet do najniżej położonych stacji. NIestety w ciągu dni pod wpływem ciepła robią się spore muldy, a na łącznikowej trasie nr 10 ratraki nie chodziły WCALE! (jakby spychając do Folgaridy mniej doświadczonych/ nie lubiących jazdy po muldach). Temp od -7 do 0 w Marillevie 1400 2008- śniegiem pokyta cała dolina, na trasach ponad 2 metry. Śledź kamerki na www.ski.it i się nie martw - na wysokosci tras powinno być wszystko jak trzeba. Polecam jednak inne miejscówki na rozpoczęcie sezonu, mniej zatłoczone, bardziej przytulne i w porównywalnej cenie ze skipassem (Szwjacaria) - szczegóły w razie zainteresowania na priv
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...