Skocz do zawartości

ochrona kręgosłupa i plecak w jednym


pistacja

Rekomendowane odpowiedzi

Widziałam w zeszłym sezonie coś, co było i miniżólwikiem i plecaczkiem w jednym. Niestety zapomniałam nazwę producenta ;) Więc, może trochę infantylnie, opiszę o co mi chodzi ;): Do "stelaża" osłaniającego kręgosłup, kręgi piersiowe i lędźwie, naszyty był plecak, z tych mało pakownych, bardziej płaski niż rowerowy i mniejszy, ale w podobnym kształcie, a to wszystko było szerokości ok 20-25 cm. Nie mogę tego nigdzie znaleźć w internecie. Owszem są plecaki z żółwikiem w jednym, ale dość spore, standardowej szerokości żółwia np. http://www.tatratrad...rtovox,ant.html. Ale ten jest szeroki, a to co ja widziałam było takie naprawdę małe i zgrabne. Nie natknął się ktoś z Was na takie cuś?? :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Chyba musi być duży, żeby chronił kręgosłup jak "żółwik" i dodatkowo spełniał funkcję pleacaka. Może lepszym rozwiązaniem byłby zakup małego plecaka i żółwika osobno. Pozdrawiam+ Panie Moderatorze, to nie reklama tylko sugerowana opcja - licytacja zaraz się zakończy. http://allegro.pl/pl...19.html#gallery i zakończona: http://allegro.pl/pl...1251123338.html w końcu znalazłem - i jestem szczęśliwy: http://www.ortovox.com/free-ride Pozdrawiam, Roman+
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korzystając z pomocy Pawła "Przenio" już prawie się zdecydowałem na ORTOVOX PLECAK NARTY FREERIDER 16 PROTEKTOR B-rave. Jest dostępny za 378 zł + koszty wysyłki. Również rozważaliśmy fajnego Uvex'a, ale cena 600 zł i nie wiadomo jak wygląda w środku. Ortovox można obejrzeć na stronie producenta z przyjemnym filmikiem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie freeridery (te wieksze >20L na 100%) maja opcje na camlbagi, ale nie sa dolaczane. Widze ze nowa wersja tych plecakow (troche ulepsozna od mojej, np. pasek dodatkowy) 26L, zwana phantom ma nawet izolowane miejsce na rurke. Choc IMO jak sie prawidlowo uzywa to nie ma problemu, wystarczy po piciu dmuchac. Choc ostatnio rozwalilem ustnik na mrozie, bo zapomnialem to zrobic i zgryzlem go az pekl...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj wybieram się pierwszy raz do nowo-otwartego Decathlonu w Gdańsku. Nie wiem czy można będzie opisać na forum co widziałem, ale gdyby Trójmiasto było zainteresowane to zapraszam jutro rano na priv'a. I ważna lokalna informacja - lodowisko przy bramie Oliwskiej otwarte będzie w tym tygodniu 1430-2200. Bardzo dobrze robi na stopy przed założeniem butów narciarskich z wysokim flexem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trzeba .... .....inaczej dostaniesz bana ;););):P

Rok temu miałem zablokowany opis (a nawet dwa opisy) moich poszukiwań butów w Trójmieście, więc teraz jestem bardziej uważny. Co do "nowo-otwartego" Decathlonu, to córki wpuściły mnie w kanał - sklep wciąż w budowie. Niemniej warto pilnować 'dni otwarcia'.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do tematu Decathlonu w Trójmieście - jest już otwarty sklep na Przymorzu przy nowym Centrum Handlowym Przymorze z kinem 5-D. To moja pierwsza wizyta w tego typu sklepie, ale zrobił na mnie dobre wrażenie. Prawdopodobnie sklep jest bardzo "świeży" i dla narciarzy oferta jest dosyć ograniczona, niemniej spodobała mi się oferta "na każdą kieszeń". Zawodowcy mają swoich wypróbowanych dostawców, ale dla nas amatorów konkurencja dla Intersportu jest mile widziana.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plecak otrzymałem, ale przymierzyłem tylko raz z braku czasu. Robi dobre wrażenie przy pierwszym kontakcie. Solidne wykonanie. Wstępnie proponuje film na stronie producenta: http://www.ortovox.com/3055--home.html Jeszcze nie przymierzałem w kurtce, ale w bluzie jest nieco za duży na szczupłą osobę 170 cm i 65 kg wagi. Gdyby ktoś szukał plecaka i nie zależałoby mu na SPS Spine Protection System to może lepiej byłoby szukać czegoś bez tego usztywniacza. Nigdy nie jeździłem z plecakiem i mam obawy co do komfortu podczas pierwszych dni jazdy. Z rozkoszą odszczekam, gdybym się mylił. Teraz rozpoczynam szukanie bukłaków do tego plecaka. Gdyby ktoś był zainteresowany tematem tego plecaka to z przyjemnością popiszę więcej. Na pewno wrócę do tematu po pierwszych testach, a wcześniej po zainstalowaniu bukłaka. Do przeczytania, Roman+
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plecak otrzymałem, ale przymierzyłem tylko raz z braku czasu. Robi dobre wrażenie przy pierwszym kontakcie. Solidne wykonanie. Wstępnie proponuje film na stronie producenta: http://www.ortovox.com/3055--home.html Jeszcze nie przymierzałem w kurtce, ale w bluzie jest nieco za duży na szczupłą osobę 170 cm i 65 kg wagi. Gdyby ktoś szukał plecaka i nie zależałoby mu na SPS Spine Protection System to może lepiej byłoby szukać czegoś bez tego usztywniacza. Nigdy nie jeździłem z plecakiem i mam obawy co do komfortu podczas pierwszych dni jazdy. Z rozkoszą odszczekam, gdybym się mylił. Teraz rozpoczynam szukanie bukłaków do tego plecaka. Gdyby ktoś był zainteresowany tematem tego plecaka to z przyjemnością popiszę więcej. Na pewno wrócę do tematu po pierwszych testach, a wcześniej po zainstalowaniu bukłaka. Do przeczytania, Roman+

to jest jeden z najkmniejszych na rynku z SPS. ma prawie wszystko co trzeba; podwieszenie do nart, jakbys sie przestawil na snowboard to tez jedyne czego nie ma to kieszeni na lopate lawinowa jaw zasadzie uzywam 26-33 litrow. dla twojej budowy 16l jest idealnym rozmiarem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>to jest jeden z najmniejszych na rynku z sps. Nie zależało mi na sps. Nigdy nie jeździłem z plecakiem, lecz szukając camelback'a trafiłem na ten ski-forumowy temat i tak jakoś wyszło. Prawdę powiedziawszy to przenio mnie przekonał swoimi postami na priv'a. >ma prawie wszystko co trzeba; podwieszenie do nart, jakbys sie przestawil na snowboard to tez jedyne czego nie ma to kieszeni na lopate lawinowa na filmie pokazują możliwość podpięcia łopaty. >ja w zasadzie uzywam 26-33 litrow. Dla twojej budowy 16l jest idealnym rozmiarem po założeniu nart i kurtki do "pozycji" pasuje idealnie (prawie). Mam nadzieję, że szybko się do niego przekonam. Posty forumowiczów ułatwiają mi to. Dokupiłem do niego 3-litrowego deutera z pokrowcem na bukłak i na rurkę. Nie będę wpinał linków, gdyż łatwo ten sprzęt znaleźć.

namieszałem z tym postem i edycją ale chyba ok. Sorki+

Użytkownik Namor edytował ten post 20 październik 2010 - 20:38

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bidon Deuter 3 litry razem z pokrowcami otrzymałem i zamontowałem bez problemu. Nie zdąże w najbliższym czasie załączyć zdjęć. Po trochu z braku czasu i po trochu z braku zainteresowania tematem. Rurka nieco za długa ale bez testu na stoku boję się ją skracać. Kieszeń na bidon jest dosyć duża, więc nie ma problemu z montażem nawet większych bidonów - jeśli takowe ktokolwiek używa. Chyba trochę przesadziłem z 3-litrowym rozmiarem, ale to też jest do sprawdzenia. Pokrowiec na rurkę nieco przeszkadza, ale chyba nic lepszego nie wymyślono.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

3L na nartach za zazwyczaj nie wykorzystuje, ale nie problem nalac mniej, testowac dlugosc rurki proponuje na napelnionym. W zimie wazne! nalezy wdmuchiwac powietrze po napiciu sie inaczej bedziemy mieli martwy ladunek, lub rozwalony ustnik

Rzeczywiście 3 litry to było za dużo tym razem. Niemniej jestem zadowolony z zakupu. Podczas upadku plecak sprawia, że czuję się pewniej. Nie będę się upierał, czy byłby w stanie uchronić kręgosłup przed urazem. Polubiliśmy się i będziemy razem wystepować na następnym wyjeździe. Ponieważ nie ma zbyt dużego zainteresowania tematem, więc powstrzymam się z foto-prezentacją do czasu gdy temat wróci na łamy. Przenio, wielkie dzięki za Twój czas i cenne wskazówki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...