Skocz do zawartości

worldcup radical 8s oversize rossignol


kaziks

Rekomendowane odpowiedzi

witam, proszę użytkowników o opinie na temat modelu rocznik 08 do 10. czy może służyć do jazdy całodziennej i jak u niej z uniwersalnością w różnych warunkach śniegowych, czyli czy rzeczywiście jest tak twarda jak opisuja to w katalogach?

Ja w tym sezonie na takowej smigalem..super nartka..w miare uniwersalna..szeroka pod butem przez to stabilna,pojedzie w roznych warunkach,super sie spisuje,nawet na rozjezdzonym stoku,jedzie jak czolg;)wbrew pozorom narta byla dla mnie latwa w obsludze,jezdzilem na niej po 8-9 godz i nie meczyla,roczniki 08/09 i 09/10 sa to te same deski w innej tylko szacie graficznej,reasumujac fajne deski,mimo ze to slalomki dobrze sie spisuja w krotkich i dlugich lukach,pzdr

Użytkownik bruner79 edytował ten post 22 wrzesień 2010 - 13:29

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w tym sezonie na takowej smigalem..super nartka..w miare uniwersalna..szeroka pod butem przez to stabilna,pojedzie w roznych warunkach,super sie spisuje,nawet na rozjezdzonym stoku,jedzie jak czolg;)wbrew pozorom narta byla dla mnie latwa w obsludze,jezdzilem na niej po 8-9 godz i nie meczyla,roczniki 08/09 i 09/10 sa to te same deski w innej tylko szacie graficznej,reasumujac fajne deski,mimo ze to slalomki dobrze sie spisuja w krotkich i dlugich lukach,pzdr

cicho liczyłem ne taką opinię. przed sezonem kupiłem nowe buty speedmachine 12 i przymierzam sie do slalomki bo te o dłuższym promieniu juz trochę nudne się zrobiły. Mierzyłem nawet w 9s bo duży jestem i raczej umiem jeździć. tylko kolana już nie te i trochę lat już przeszło więc nie chcę się zamęczać jakąś sztywna viagrą.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cicho liczyłem ne taką opinię. przed sezonem kupiłem nowe buty speedmachine 12 i przymierzam sie do slalomki bo te o dłuższym promieniu juz trochę nudne się zrobiły. Mierzyłem nawet w 9s bo duży jestem i raczej umiem jeździć. tylko kolana już nie te i trochę lat już przeszło więc nie chcę się zamęczać jakąś sztywna viagrą.

ja waze stowke i te narty bardzo mi pasowaly,miedzy 8s a 9s praktycznie nie ma odczuwalnej roznicy(choc jakas tam jest),8s to idealny wybor,jesli wazysz podobnie jak ja najlepiej by bylo kupic 10cm od wzrostu na dlugosc

Użytkownik bruner79 edytował ten post 22 wrzesień 2010 - 13:48

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, proszę użytkowników o opinie na temat modelu rocznik 08 do 10. czy może służyć do jazdy całodziennej i jak u niej z uniwersalnością w różnych warunkach śniegowych, czyli czy rzeczywiście jest tak twarda jak opisuja to w katalogach?

Wg mnie nie jest "twarda" - ale dużo zależy od masy, dynamiki itd. Jak chcesz coś bardziej konkretnie to tak: http://www.skiforum....ead.php?t=22953
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wychodzę teraz ponad 90 tke przy wzroście 184 i celuję w narty 165 przynajmniej w przypadku slalomki. Nastepny dostepny egzemplarz to będzie chyba 175 czyli jednak trochę z nadmiarem. Co myślisz o tym kloss?

Przy tej masie i wzroście - weź 9S, 165 cm - po prostu :) Parametry podałeś, a jak z umiejętnościami, jaki poziom? Jak u ciebie ze skrętem ciętym?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo że od wielu lat jeżdże skręt ciety nie jest mi obcy a umiejetności to 6 do 7. Kilka lat temu przeszedłem carwingową kuracje mentalno- sprzetowąi aktualnie użytkuje narty alround/cross o radiusie 16 i 19m. Teraz szukam cos zwrotnego dla odmiany. Slalomki próbowałem worlcupa fishera, twarde skrętne , ale przykrótkie były i obraz sie zamazał.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej, 8s - to troszkę "mięciutka jak kaczuszka" może się okazać - pytanie jak tą swoją wagę potrafisz "przełożyć" na dynamikę skrętu, jak szybko lubisz/umiesz jeździć, ile w tej jeździe jest ciętej jazdy a ile "turystyki", ześlizgów (byle do knajpy ;) ) - pytań pewnie sporo dodatkowych można by zadać .. . Narty z "1" półki się nie obawiaj - te sklepowe zawsze są "dla statystycznych obywateli" :) - krzywdy Ci nie zrobią .. - to tylko taka marketingowa pogadanka o "nieosiągalności dla potrzeb przeciętnego" narciarza.. - w najgorszym wypadku po prostu nie uświadomisz sobie ile może 9s :). Z moich skromnych odczuć - półka niżej niż topówka jest na tyle miększa, że "ugina się" pod stopami dużo znaczniej niż najwyższy model w kolekcjach - nie jest to jakieś subiektywne odczucie - narta miękka zbiera najwięcej "drutu" pod stopą właśnie - ugina/ odkształca/"dopasowuje" się do stoku, zamiast "rozkładać" nacisk na całej długości krawędzi (w miarę równa ilość drutu na krawędzi) - sprawdź sobie jakieś deski, na których jeździłeś dotychczas - jeżeli pod butem pilnik zbiera więcej - to znaczy, że jeździsz za dynamicznie jak na takową dechę - weź wyższy model z kolekcji i tyle :) - a jak nie wiesz jak to sprawdzić - podejdź z dechami do jakiegoś sensownego serwisu i podpytaj co o tym myśłi serwisant ;)/ pozdro jahu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuję wszystkim uczestnikom dyskusji za podpowiedzi. Podumowanie: Chyba ten 8s będzie podobny do starego SL9 czyli rzeczywiście jest odpowiedni dla szeroko pojętej turystyki przy długości 170-175. Model 9s sugeruje długość 165, ale trzeba popracować nad ceną bo jest wyraźnie droższy od swojego młodszego brata.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...