Skocz do zawartości

Dobor nart 190 cm


tomlys

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich Jestem nowicjuszem na tym forum chociarz jako gosc przegladam je od okolo 2 lat I czesto korzystalem z rad tu zawartych Jezdze na nartach od okolo 12 lat z roznymi przerwami Swoie umiejetnosci oceniam na 6 i tak naprawde nie przywiazywalem wiekszej uwagim co do sprzetu ale juz czas na zmiany Mam 190 cm i waze okolo 100 - 105 kg Obecnie jezdze na Dynastarach (modelu nie pamietam) i chcialbym kupic nowe narty I tu zaczynaja sie schody,ilu sprzedajacych tyle opini,ja osobiscie sklaniam sie ku Elan speedwave 10-12 dl.170cm lub K2 apache hellfire tylko ich cena mnie odstrasza.::Bardzo prosze o rady bo sezonik tuz,tuz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich Jestem nowicjuszem na tym forum chociarz jako gosc przegladam je od okolo 2 lat I czesto korzystalem z rad tu zawartych Jezdze na nartach od okolo 12 lat z roznymi przerwami Swoie umiejetnosci oceniam na 6 i tak naprawde nie przywiazywalem wiekszej uwagim co do sprzetu ale juz czas na zmiany Mam 190 cm i waze okolo 100 - 105 kg Obecnie jezdze na Dynastarach (modelu nie pamietam) i chcialbym kupic nowe narty I tu zaczynaja sie schody,ilu sprzedajacych tyle opini,ja osobiscie sklaniam sie ku Elan speedwave 10-12 dl.170cm lub K2 apache hellfire tylko ich cena mnie odstrasza.::Bardzo prosze o rady bo sezonik tuz,tuz

przede wszystkim powinienes powiedziec jak lubisz jezdzic,gdzie lubisz jezdzic,jakie trasy itp...wage masz sluszna,tak jak ja,wzrost tez nie maly;) powinienes celowac w dluzsze twarde narty,elan speedwave 12 nie jest zly,mozel epsza bylaby 14 tka ale to prawie to samo twardoscia co rossi 8s wc no i dla lzejszych narciarzy,wg mnie to za miekkie narty dla ciebie,ja mysle ze dla ciebie kazda pierwsza slalomka bedzie dobra -15cm od wzrostu,ale tu biorac pod uwage twoja wage i wzrost bedziesz musial sie rozejrzec za race carverami cos pomiedzy skretem gigantowym a slalomowym dl na twoj wzrost nawet do +20cm ale to juz raczej gs-y...w kazdym badz razie twarde narty i chyba albo niestety mniej taliowane..a najlepiej bedzie jak powypozyczasz i przetestujesz..

Użytkownik bruner79 edytował ten post 23 sierpień 2010 - 20:36

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezdze przede wszystkim na stokach przygotowanych bez wiekszego zaciecia sportowego ze wzgledu na kolanka Jesli chodzi o dlugosc nart to w zeszlym sezonie jezdzilem na tak dlugich nartach (okolo 190cm ) i za cholere mi nie szlo Obecne moje narty maja 170 cm i wydaje mi sie ze jest to optymalna dlugosc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezdze przede wszystkim na stokach przygotowanych bez wiekszego zaciecia sportowego ze wzgledu na kolanka Jesli chodzi o dlugosc nart to w zeszlym sezonie jezdzilem na tak dlugich nartach (okolo 190cm ) i za cholere mi nie szlo Obecne moje narty maja 170 cm i wydaje mi sie ze jest to optymalna dlugosc

dlugosci nie ma sie co obawiac,im dluzej tym stabilniej a wage masz wiec te narty musza cie utrzymac,no wiec ja mysle ze powinienes szukac w grupie all-round dl ta minimalna(ale nie zachecalbym)175cm ale bardzij -5cm lub max -10cm od wzrostu,pzdr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to na poczatku sezonu czeka mnie troche wypozyczania i dobierania sprzetu. Jesli chodzi o Black Stara to moze kolega ma jakis link bo ja znalazlem tylko ogolne informacje Z gory dziekuje za rady

O tych nartach mozesz poczytac na skionline.pl kneisslpolska.pl.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogi Z55 .Nartki Kneissla pierwsza klasa tylko ta cena ?! A moze ktos o podobnych gabarytach do moich ( 190cm i 100kg ) wypowie sie na czym jezdzi ,jak sie jezdzi,czego by nie polecal . Bylbym wdzieczny Pozdrawiam.:

ja mam 177wzr i waze 100 i smigalem na rossi 8S WC tereaz zmieniam na 9S tobie rowniez moge je zaproponowac,jak dla ciebie dl 175,szerokie pod butem,stabilne,pojada dobrze zarowno na przygotowanym stoku i ciapie,to slalomki ale ze szerokie pod butem pojada stabilnie rowniez dlugim lukiem,ceny 8S to wydatek 1500 9S 1600-2100,przetestowalem kilka modeli w marcu w austrii i przekonalem sie tylko ze jak na moje gabaryty te nartki sa super,pzdr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie wydaje Ci sie ze Rossi 8 to dla mnie za wysokie progi Jak wspomnialem wyzej jezdze nie zbyt sportowo a ta nartka ma charakterek Boje sie ze moj poziom techniki jazdy bedzie nie wystarczajacy P.S. Ww stala sie nieoczekiwana liderka moich zakupow

spokojnie;)bardzo fajna narta i rewelacyjnie sie ja prowadzi a przy takiej masie to bajka;)jesli ja kupisz to mi jeszcze bedziesz dziekowac:D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam:) W tej kwestii zdanie mam jak bocian74. Z tego co piszesz to tylko allround. Osobiście poleciłbym Ci taką nartkę: http://www.skionline...&id_modelu=4053 Jest szersza pod butem od XC. Dla ciebie wydaje Mi się, że będzie lepsza. XC to trochę "slalomka":D:D A radzę ci tą nartę bo sam jeżdżę na Kneissl Black Star XC 168. Narty z tej serii są po prostu rewelacyjne, a MC jest bardziej allroundowa. Co do parametrów to dla ciebie MC 180. Kneissl ma jeszcze jedną zaletę w porównaniu z rosołami, rdzeń jest drewniany a nie fiberglass. Pozdrawia Piotrek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam przeczucie ze ten rossi to dla mnie chyba jednak za powazny temat A co do black stara to nartka jest cudo tylko ta cena Poczekam az sezonik sie zacznie moze ktos bedzie chcial sprzedac w okazyjnej cenie Pozdrawiam

Napisz na forum na PW do kneisslpolska i pogadaj o cenie nart. Na pewno się dogadasz jak inni z forumowicze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam przeczucie ze ten rossi to dla mnie chyba jednak za powazny temat A co do black stara to nartka jest cudo tylko ta cena Poczekam az sezonik sie zacznie moze ktos bedzie chcial sprzedac w okazyjnej cenie Pozdrawiam

tomlys..wielu obawia sie nartki 8WC a ja stawialem na niej pierwsze swoje powazne kroki i uwazam ze nie jest az taka strasznie twarda(bo nie jest) narta,(zadna z niej rasowa race-owka)przede wszystkim dzieki swej budowie jest IDEALNA do jazdy na przygotowanym stoku jak i juz rozjezdzonym,przez muldy jedzie jak czolg,jest stabilna,a chlopie ty wazysz sto kilo!! co to jest z taka masa dogiac taka narte?;)to bajka,jesli sie zdecydujesz bo widze ze na allegro jeden facet wystawia-a trzeba bylo zadzwonic czy ma odpowiednie dlugosci to nowki modele 08/09 sa za 1250 zl a model 08/09 to to samo co 09/10 tyle ze inna szata graficzna,opcji jest wiele,ja na tych nartach smigalem od rana do wieczora i w ogole mnie nie meczyly,ewentualnie masz jeszcze rossi 8x wc to niby taka gigantka ale co to za gigantka jak to prawie to samo co 8s(cm szersza pod butem) pomysl rozwaz,ja radze ci pod wzgledem kasowym,zawsze mozesz isc do sklepu,wziac narte do reki,wygiac ja,poogladac,sam ocenisz,jezdzisz 12 lat wiec doswiadczenie masz,jesli rzeczywiscie wolisz jezdzic tzw z piwem w rece:D bez zaciecia to rzeczywiscie posluchaj chlopakow,ja tylko chce powiedziec ze slalomka jest idealna narta do zabawy na stoku,zrobisz jak uwazasz:)pzdr

Użytkownik bruner79 edytował ten post 28 sierpień 2010 - 20:11

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i masz . Trzy opinie a ja mam metlik w glowie. Pomimo moich obaw co do jazdy na rossi cos mi mowi ze trzeba sprobowac co najwyzej za rok sprzedam narty Jesli chodzi o kneissla to dzwonilem do przedstawiciela i mimo uzyskania rabatu najnormalniej mnie na nie nie stac ( cena ok. 2600 ) Teraz powstaje jeszcze jedno pytanie kupowac teraz czy poczekac az sezon sie zacznie bo powiem szczerze w chwili obecnej to jest problem z rozmiarem nart ,po prostu sprzedaja to co im zostalo z poprzedniego sezonu a z rozmow przeze mnie przeprowadzonych do nowego to sie jeszcze nie szykuja Wiekszosc startuje w polowie pazdziernika Pozdrowienia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz powstaje jeszcze jedno pytanie kupowac teraz czy poczekac az sezon sie zacznie bo powiem szczerze w chwili obecnej to jest problem z rozmiarem nart ,po prostu sprzedaja to co im zostalo z poprzedniego sezonu a z rozmow przeze mnie przeprowadzonych do nowego to sie jeszcze nie szykuja Wiekszosc startuje w polowie pazdziernika Pozdrowienia

Jeśli nie ma odpowiedniego rozmiaru to nie kupować. Tu sprawa akurat jest prosta :) Pozdr Marcin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...