Skocz do zawartości

salomon equipe 3V race- środek narty


janusz35

Rekomendowane odpowiedzi

Mam wrażenie że wiązanie a w zasadzie płyta jest zamontowana źle - to znaczy jest przesunięta za bardzo do tyłu. Niestety te narty nie maja oznaczonego środka(lub jest ale pod płytą-więc w tej chwili jestt niewidoczny) Wiązanie ustawiłem na swój wymiar buta (314mm) i juz po poerwszym zjeździe wiedziałem że cos jest nie tak-ale może trzeba sie "zaadaptować" do nowych nart. Po powrocie do hotelu porównałem ustawienie wiazań na narcie z innymi nartami slalomowymi (niestety nie salomonami) w tym rozmiarze (160cm) i wyszło ze moje sa przesunięte dość mocno do tyłu. Ponieważ to płyta smartrack w ciagu 15 sekund przestawiłem całe wiązanie do przodu. Jazda była już OK. Nie zostawie jednak tego tematu. Teraz wiazanie mam ustawione dość komicznie na płycie -przesunięte max do przodu a z tyłu zostaje spory kawał płyty. Po pierwszym telefonie do sklepu -dostałem informacje że płyty sa fabrycznie montowane przez producenta -ale to chyba guzik prawda bo widziałem 3v race gołe bez płyty więc raczej z fabryki wychodza osobno (salomon oferuje zreszta dwa rodzaje wiazań i płyt do tego modelu) Teraz mam prośbę o zmiarzenie i podanie odległóści np. od tylnej krawędzi do końca płyty (smartrack) od tylnej krawędzi do tyłnych śrób mocuj ących płyte (jedyne widoczne) od tylnej krawedzi narty do środka płyty (tego miekkiego paska pomiędzy przednia i tylną cześcia płyty) lub jeżeli ktoś może to zmierzyć to od konca narty do środka buta (kreseczki po środku buta) wpiętego w wiazanie na narcie 3V race
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę rzucać bezpodstawnych oskarżeń przed dokładnym sprawdzeniem co i jak. Ustawienie wiazań w tych salomonach porównywałem z ustawieniem wiazań w fischerach WC SC o tej samej długości 160cm( zmierzyłem do piętki do punktu oznaczonego strzałką na fischerach i wyszło ok.71cm) tego się trzymałem ustawiając swoje wiązanie. Ale może (a raczej na pewno) ten punkt "montażowy" w różnych modelach naewt tej samej długości może być przesunięty. Dlatego chcę się skontaktować z innymi użytkownikami 3V salomona.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...