Skocz do zawartości

Co z Flow Flexem?


chemik

Rekomendowane odpowiedzi

W tym roku Fischer lansuje wynalazek o nazwie Flow Flex... Ale czy to jest w 100% mysl techniczna Fischera? A moze skonstruowala to Tyrolia? Jakis czas temu Fischer lansowal RailFlex... Teraz ten system mozna znalezc w innych nartach z systemem wiazan Tyrolii (chocby w Headach z serii C-Line)... Czy tak samo bedzie z FlowFlexem? Oczywiscie piszcie swoje luzne rozwazania, gdyz watpie aby ktos mial 100% pewne wiadomosci od marketingowych specow od Fischera/Tyrolii...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... Railflex to o ile wiem system stworzony miedzy innymi po to, aby ulatwic zycie uzytkownikom. Nie jest to zwykla plyta podwyzszajaca wiazanie, ale jej najwiekszym atutem jest latwosc przesowanie tego wiazania - nie tylko aby zminiejszyc rozmiar buta, ale aby przesunac cale wiazanie w przod albo tyl. To bylo ich glowne zalozenie, aby jego obsluga byla latwa. Stad w tej chwili taka popularnosc tego sustemu. Natomiast ten Flowflex to takie cosik co ma troche mniej "praktyczne" zastosowanie moim zdaniem - po prostu dostajemy bajerancska plyte, ktora ma te swoje cudowne wlasciwosci, o ktorych sie nie bede rozwodzil. Tak wiec moim zdaniem Flowflex nie bedzie za szybko przeskakiwal na inne nartki - poki co jest w 3 topowych nartkach Fischera (zreszta to ma byc pomysl tylko Fischera a nie Tyrolii lub wspolpracy obydwu firm) i moim zdaniem Fischer najwyzej rozpowszechni je posrod swoich nart. Ale nie wroze mu takiej przyszlosci jak Railfex, bo ma zupelnie inny cel.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zamierzam byc adwokatem Atomica... I nie bede porownywac, gdyz obaj producenci trzymaja ten kat w tajemnicy... I nie zmieni to faktu, ze dla zwyklego laika zarowno buty atomika jak i fischera maja ustawienie stop w V... I przypominam, ze mysl przewodnia tego watku to "FlowFlexie dokad zmierzasz?"...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn. że moje rx8 beda miały w przyszłym sezonie flowflex? Już myslałem, czemu w tym sezonie nie dali do większej ilości nart tego wynalazku. Pewno dlatego, że w tym sezonie chcą, aby to była atrakcja tylko dla najbardziej wymagających. W przyszłym sezonie to przejdzie na narty klasy race sc. Mi się zdaje, żeby ten system lepiej działał na miększych nartach to płyta będzie miała "miększe sprężyny".
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się wydaje, że system SPF (super precise flex) marki SPORTEN jest bardzo podobny do flowflexu fischera. System jest opisany na 37 stronie NTN 06/07. W internecie nic o nim nie znalazłem, więc odsyłam do magazynu. Co o tym sądzicie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...