Skocz do zawartości

Atomic race8 czy Fischer xct200


Sencei

Rekomendowane odpowiedzi

Mam 13lat, 43,5kg,157cm wzrostu, na nartach jeżdżę 10lat i w tym roku myśle zmienić narty na lepsze. Znalazłem dwie ciekawe okazje tylko nie wiem co bardziej opłaca kupić Atomic race8 z wiązaniami na płycie tyrolia czy Fischer ctx200 z takimi wiązaniami. obydwie narty nowe Atomic 750zł, a Fischer720zł. Do Atomic-ów ciągnie skóra węża ale Fischery też mają ciekawe pokrycie. Co wybrać będąc na 10poziopmie w skali przygotowanej przez jednego formiste. Narty nie mają mi tylko służyć do jeżdżenia na stoku po którym codziennie jeździ ratrak ale również do spadków wysokości i zamuldnionej trasie. Jak nie te narty to jakieś inne ale miękie czy twarde?? Czytałem że jak ktoś szybkko jeździ jak ja to lepiej twarde bo miękie jest z dużymi prędkościemi trudno prowadzić. Nie wiem czy brać nówki czy używki. Najlepiej żeby to były narty z fantastycznej czwórki(Atomic, Fischer, Rossignol, Blizzard) ewentualnie head Tylko jeszcze jeden problem, bo teraz mam akuratnie wiek w którym się szybko rośnie i nie wiem czy kupić 150cm długości narty czy 160?? Doradźcie. Z góry za odp. dzięx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Atomic-ów ciągnie skóra węża ale Fischery też mają ciekawe pokrycie.

I to mówi człowiek o zaawansowaniu 10,1 w skali fortum do 10?! Jakbyś powiedział coś o rdzeniu lub wiązaniu to jeszcze. Z resztą na tym poziomie sam wszystko powinienieś wiedzieć dobrze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm widze ze bardzo wysoko cenisz swoje umiejetnosci 10 w skali od 1 - 10?? ladnie landie tylko na takim poziomie to bym ci raczej radzil fischer rc4 wc sl i do pary fischer rc4 wc GS i tak wiazania przynajmniej do 18 din'ow a nie jakies badziewne atomic race8.a najpierw to naucz sie dobrze wciskac kit bo marnie ci to wychodzi:cool:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz na ten model... http://www.allegro.p...e_promocja.html musisz sie zapytac o dl. 150cm., bo aukcja jest na dl. 140, ale podobno maja na stanie jeszcze 150 ;) jak bedziesz kiedys w poblizu Klodzka (Zieleniec/Czarna Gora/Kamienica) to daj znac... Byl bym bardzo wdzieczny gdybys mi poswiecil troszke czasu i nieco mnie podszkolil w jezdzie i technice :D :D :D :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz na ten model... http://www.allegro.p...e_promocja.html musisz sie zapytac o dl. 150cm., bo aukcja jest na dl. 140, ale podobno maja na stanie jeszcze 150 ;) jak bedziesz kiedys w poblizu Klodzka (Zieleniec/Czarna Gora/Kamienica) to daj znac... Byl bym bardzo wdzieczny gdybys mi poswiecil troszke czasu i nieco mnie podszkolil w jezdzie i technice :D :D :D :D

:D lol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiertar :D sencei: gdybys byl jednak bardziej ambitny i chcial ta swoja umiejetnosci zlotego dziecka 10,1-tej (:D :D ) wykorzystac w lepszy sposob to zajrzyj tutaj: http://www.allegro.p...er_wroclaw.html ale pamietaj, to tylko narta juniorska, wiec w razie czego jezdzij na niej na jakies 50% swoich mozliwosci zeby Ci sie nie polamala jak za mocno bedziesz na nia naciskal i krawedziowal :P :P :D :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o ja glupi, no!!! nie pomyslalem :( kurcze, zrobmy specjalne zgromadzenie skiforum niedlugo i wspolnie mu zaprojektujmy idealne narty nazywajac je '10.1 nie dla cieniasow' :cool: :P moze jak oplacimy jeszcze kilku designerow to nawet jakas nowa skore weza zaprojektuja na design narty, albo samego gucciego :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o ja glupi, no!!! nie pomyslalem :( kurcze, zrobmy specjalne zgromadzenie skiforum niedlugo i wspolnie mu zaprojektujmy idealne narty nazywajac je '10.1 nie dla cieniasow' :cool: :P moze jak oplacimy jeszcze kilku designerow to nawet jakas nowa skore weza zaprojektuja na design narty, albo samego gucciego :D

e tam bedziemy projektowac... sciagniemy skore z jakiegos zaskronca i przyklejimy na super-glue, bode miller bedzie mu zazdroscil:) ewentualnie moze uda mi sie zalatwic nart skokowe od malysza:D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego wy wszyscy formiści tylko ze człowieka wykpić chcecie?? Ja pytam jakie narty do 800kupic/używki czy nówki/jaka firma a wy od razu osądzacie człowieka po tym co pyta. Powiecie czy nie bo ja myślałem o wypadzie na to zebranie formistów i chciałbym zobaczyć jak kto jeździ.Spotkanie to najlepiej wg. mnie magura, albo karlików, ale wolałbym magure(koło gorlic/podkarpacie). ja pytam czy lepsze fischer ctx200 czy atomic race8.Może lepiej będzie kupić jakieś używki??Jaka długość?? ewentualenie można powiedzieć że w pierwszej skali 9,5,a w drugiej 9 ale mniej nie. Ja powtarzam jak nie chcecie odpowiedzieć na moje pytanie tylko wykpić to kpijcie ale ja zmieniam forum.Wiem że wam na tym nie zależy ale powiedźcie dlaczego kpicie z innych.Doradźcie jakie kupić narty i jaką dł. pozdro dla miłych skifor-mistów
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...