Skocz do zawartości

Narciarstwo zjazdowe i plastry na twarzy


Pawel_PS

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Oglądałem dziś w telewizji relację z zawodów zjazdowych w Kanadzie. Większość zawodników miała przyklejone na nos oraz część twarzy (tam gdzie kończą się gogle) szerokie plastry. Czy może mi ktoś wytłumaczyć o co chodzi? Rozumiem, że jeśli jest zimno można zakładać maskę, ale plaster przykrywał tylko fragment twarzy. Pozdrawiam, Paweł
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zauważyliście, w czasie zjazdu w Lake Louise, niektórzy zawodnicy ( np. Bode M. i Benek R. ) mieli kominiarki, inni w miejscu gdzie kończy sie dolna krawędż gogli mieli plastry ochronne. Plastry te ( tłumaczył też komentujący zawody) osłaniają czułe miejsca twarzy przed odmrożeniami, w miejscu gdzie powstaja zawirowania powietrza. W czasie zjazdu odczuwalny dla organizmu chłód wynosił ok. -20 st.C. Nie po raz pierwszy zawodnicy stosuja takie ochrony podczas niskich temperatur, przeważnie podczas DH i SG. Pozdrawiam - Adam. P.S. Sam na sobie odczułem tego skutki, odmrażająć sobie własnie te partie twarzy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plastry te ( tłumaczył też komentujący zawody) osłaniają czułe miejsca twarzy przed odmrożeniami, w miejscu gdzie powstaja zawirowania powietrza. W czasie zjazdu odczuwalny dla organizmu chłód wynosił ok. -20 st.C. Nie po raz pierwszy zawodnicy stosuja takie ochrony podczas niskich temperatur, przeważnie podczas DH i SG.

Adam, dzięki za wyczerpującą informację. Widać nie zwróciłem uwagi na komentarz o plastrach, bo gdy o temperaturze mówił pamiętam. Pozdrawiam, Paweł
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...