Skocz do zawartości

Buty salomon - szerokość


mig

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś z bardziej bywałych w nowym sprzecie kolegów mógłby rozszyfrować oznaczenia szerokości buta Salomnon np.: http://www.salomon.c...pact-9-cs-s2009 co oznacza 'szerokość 100-/106mm? Tzn. kiedy 100 a kiedy 106? Czy połowkowe rozmiary maja o tyle wiekszą szerokość ? Czy to inne serie? Czy jeszcze inaczej? Pytam bo szukam szerszych butów. Pozdrawiam

Użytkownik mig12345 edytował ten post 22 grudzień 2009 - 13:26

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również się na da tym zastanawiałem. Nowe serie Salomonów z wyższej półki posiadają skorupy fabrycznie przystosowane do termoformowanie. Coś na zasadzie ułatwionego odbarczania - custom shell. Być może stąd taki rozstrzał w szerokości stopy - standardowo 100mm z możliwością poszerzenia do 106mm. To jedynie przypuszczenia. Drugi trop to zwiększenie szerokości wraz ze wzrostem wielkości buta, ale to mnie prawdopodobne. Stawiam na to, że custom shell daje takie możliwości. A co na to LOBO?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Butów custom shell nie wygrzewamy. Formują się do stopy stopniowo pod wpływem ciepła tejże właśnie.

Wydaje mi się, że custom shell dotyczy skorupy buta i nie da rady tego uformować ciepłem stopy bez dodatkowego rozgrzania w wyspecjalizowanym serwisie. [ame="http://www.youtube.com/watch?v=68PJj0sPJm4"]YouTube- Salomon Custom Shell[/ame]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że custom shell dotyczy skorupy buta i nie da rady tego uformować ciepłem stopy bez dodatkowego rozgrzania w wyspecjalizowanym serwisie.

Racja! Faktycznie 'samoformowanie' dotyczy botka i zwiemy 'custom fit'. Pozdrawiam. PS. Filmik wszystko tłumaczy.

Użytkownik arfi edytował ten post 22 grudzień 2009 - 21:28

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki wszystkim! O to mi chodziło. Zapewne pojawią sie butki CS ........ ;) Marej: z filmiku wynika że to proste jak... Czy ten specjalistyczny serwis ma jakieś jeszcze inne zadanie? Pozdrawiam

Użytkownik mig12345 edytował ten post 23 grudzień 2009 - 09:08

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...