Skocz do zawartości

Najwiekszy osrodek w Austrii.


globtroter.org

Rekomendowane odpowiedzi

W tym sezonie chce poswiecic troche czasu na Austrie stad moje pytanie. Nie chodzi mi o jakis regionalny skipass na wiele niepolaczonych (polaczonych busem) osrodkow ala Dolomiti Superski, ale najwiekszy kompleks narciarski, gdzie wszedzie mozna dojechac "na nartach" typu francuskie Les 3 Vallées czy Paradiski? Z tego co znalazlem to chyba bedzie SkiWelt z 250km tras (nie jest to jakas szczegolnie szokujaca wielkosc)? Czy moze jest jednak jeszcze cos wiekszego???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym sezonie chce poswiecic troche czasu na Austrie stad moje pytanie. Nie chodzi mi o jakis regionalny skipass na wiele niepolaczonych (polaczonych busem) osrodkow ala Dolomiti Superski, ale najwiekszy kompleks narciarski, gdzie wszedzie mozna dojechac "na nartach" typu francuskie Les 3 Vallées czy Paradiski? Z tego co znalazlem to chyba bedzie SkiWelt z 250km tras (nie jest to jakas szczegolnie szokujaca wielkosc)? Czy moze jest jednak jeszcze cos wiekszego???

Skiwelt + Kitzbuhel - od ub. roku bezposrednie polaczenie 250 + 170 St. Anton + Lech/Zurs - 286 km - ale jednak rozdzielone Ischgl - 230 km w kupie Zillertal - 639 ale to 4 osrodki (de facto wiecej) Serfauss-Fiss-Ladis - 187 w kupie Saalbach-Hinterglemm - 200 w kupie Soelden - 151 i to chyba tyle - inne to juz mniejsze, choc pare kolo 100-120 km jeszcze jest. PS. Jeszcze Ski Amade - 860 ale jest porozdzielane na mniejsze, nawet Salzburger sportwelt tez.

Użytkownik gajowy01 edytował ten post 24 listopad 2009 - 12:49 amade

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skiwelt + Kitzbuhel - od ub. roku bezposrednie polaczenie 250 + 170

Ale chyba to polaczenie dotyczy gondoli Brixen - Westendorf, czyli w rzeczywistosci 250 km polaczonych tras jest dopiero od ubieglego sezonu, a polaczenie z Kitzbuhel to dopiero jakies plany na przyszlosc? Przynajmniej tak czytalem. A moze jednak cos sie juz zmienilo? Ischgl mialem juz w swoich planach a konkretnie to szwajcarska strone czyli Samnaun. ;) Chyba zdecyduje sie rowniez na St. Anton / Lech (najblizej).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale chyba to polaczenie dotyczy gondoli Brixen - Westendorf, czyli w rzeczywistosci 250 km polaczonych tras jest dopiero od ubieglego sezonu, a polaczenie z Kitzbuhel to dopiero jakies plany na przyszlosc? Przynajmniej tak czytalem. A moze jednak cos sie juz zmienilo?

Nie, samo Wilder Kaiser/Brixental to 250 + Kitzbuhel 170. Chodzi o gondole w Brixen - to ona bezposrednio laczy, otwarli ja w ub. roku. Chwala sie nawet ze teraz to trzeci (?) osrodek w Europie - jakos tak. ...przy czym ja tam nie bylem, ale mnie jakos specjalnie nie ciagnie, bo tras niby duzo ale z mapek wydaja sie dosc monotonne, przy tym wszystko jest nisko polozone.

Ischgl mialem juz w swoich planach a konkretnie to szwajcarska strone czyli Samnaun. ;) Chyba zdecyduje sie rowniez na St. Anton / Lech (najblizej).

Ischgl lepiej od strony ...Ischgl, a to dlatego ze masz w dolinie inne, mniejsze miejscowki: See, Kappl, Galtur - tez fajne a gdzie mozna np. uciec od ew. tlumow - ja nie trafilem na tlumy ale ponoc to sie zdarza. Akurat ostatnio taki watek byl: http://www.skiforum....ead.php?t=25078 http://www.skiforum....read.php?t=8092
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Salzburger Sportwelt ma 350 km,ale podzielone na 2 części-ale przecież jednego dnia i tak nie zdążyłbyś przejechać wszystkiego

No i to jest bardzo zasadna watpliwosc - po co komu naraz w kupie setki km? Ja wole mniejsze - dzis tu, jutro tam, pojutrze owam :) Jedyny argument to kwestia transportu... trzeba sie przemieszczac, czasem ew. miec czym :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ischgl lepiej od strony ...Ischgl, a to dlatego ze masz w dolinie inne, mniejsze miejscowki: See, Kappl, Galtur - tez fajne a gdzie mozna np. uciec od ew. tlumow

W takim razie jeszcze sie zastanowie, zobacze gdzie beda lepsze oferty. Stad strona szwajcarska, ze w Szwajcarii tez mam pewne plany. :D W jakim miesiacu najlepiej jechac zeby nie spotkac tlumow (takze w St. Anton / Lech)? Tak miedzy styczniem a marcem, bo w grudniu na poczatek raczej Wlochy, prawdopodobnie Bardonecchia jak pisalem w innym watku o ile nie znajde czegos ciekawszego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie jeszcze sie zastanowie, zobacze gdzie beda lepsze oferty. Stad strona szwajcarska, ze w Szwajcarii tez mam pewne plany. :D

plecaczek :) choc ponoc czasem "czesza" - ja nie widzialem

W jakim miesiacu najlepiej jechac zeby nie spotkac tlumow (takze w St. Anton / Lech)? Tak miedzy styczniem a marcem, bo w grudniu na poczatek raczej Wlochy, prawdopodobnie Bardonecchia jak pisalem w innym watku o ile nie znajde czegos ciekawszego.

Luty najgorszy - to chyba oczywiste: ferie w zasadzie w calej okolicznej Europie

Użytkownik gajowy01 edytował ten post 24 listopad 2009 - 20:24

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i to jest bardzo zasadna watpliwosc - po co komu naraz w kupie setki km? Ja wole mniejsze - dzis tu, jutro tam, pojutrze owam :)

To tez jest dobra opcja, przewaznie ja rowniez tak robie. ;) Mam nawet swoje "miejscowki" najbardziej dogodne lokalizacje do odwiedzania okolicznych osrodkow np. w Szwajcari Chur (osrodki w Gryzoni) czy Sion (osrodki w Valais) albo we Francji Saint Jean de Maurienne (osrodki w dolinie Maurienne). Po prostu tak to sobie tym razem wymyslilem z ta Austria ot i cala tajemnica :D :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, samo Wilder Kaiser/Brixental to 250 + Kitzbuhel 170. Chodzi o gondole w Brixen - to ona bezposrednio laczy, otwarli ja w ub. roku. Chwala sie nawet ze teraz to trzeci (?) osrodek w Europie - jakos tak. ...przy czym ja tam nie bylem, ale mnie jakos specjalnie nie ciagnie, bo tras niby duzo ale z mapek wydaja sie dosc monotonne, przy tym wszystko jest nisko polozone.

Nie jest tak różowo z tym połączeniem - owszem gondola łącząca Brixen (SkiWelt) z Aschau (Kitzbuhel/Kirchberg) niby jest, ale w praktyce nic to nie daje. - po pierwsze: po zjechaniu z pasma SkiWelt na dół do Aschau nie natrafimy na żaden wyciąg który mógłby nas wywieść na Pengelstein - po drugie: z pasma Pengelstein należącego do Kitzbuhel nie ma ani jednej trasy która prowadziłaby do gondoli wywożącej nas na SkiWelt. Tak więc jak widać zarówno w jedną jak i drugą stronę bez skibusa się nie obędzie (między dolnymi stacjami KL West i Pengelstein I są wprawdzie tylko dwa przystanki, ale zawsze:) )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest tak różowo z tym połączeniem - owszem gondola łącząca Brixen (SkiWelt) z Aschau (Kitzbuhel/Kirchberg) niby jest, ale w praktyce nic to nie daje. - po pierwsze: po zjechaniu z pasma SkiWelt na dół do Aschau nie natrafimy na żaden wyciąg który mógłby nas wywieść na Pengelstein - po drugie: z pasma Pengelstein należącego do Kitzbuhel nie ma ani jednej trasy która prowadziłaby do gondoli wywożącej nas na SkiWelt. Tak więc jak widać zarówno w jedną jak i drugą stronę bez skibusa się nie obędzie (między dolnymi stacjami KL West i Pengelstein I są wprawdzie tylko dwa przystanki, ale zawsze:) )

Ano tak, tak - w sumie przeoczylem, moze i kiedys przyjdzie czas na Aschau :) Bardziej skupilem sie na tym polaczeniu w rejonie Brixen-Westendorf. Tam, z reszta dalej cos dlubia - z najnowszej wersji mapki na stronie wynika ze jakis lacznik jest, i jakis nowy, maly wyciag lacznikowy (nr 12) - na ten sezon: http://www.skiwelt.a...-brixental.html No i suma wzrosla - 263 + 16 skiroutes :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiec chyba pozostane przy Ischgl/Samnaun oraz St. Anton/Lech/Zurs a termin tego wyjazdu to druga polowa marca. St. Anton/Lech/Zurs - te gorki nie sa szczegolnie wysokie czy sa powody zeby sie obawiac o warunki w tym terminie czy nie ma sie o co martwic? Ischgl/Samnaun - tu warunki raczej pewne, jak na razie jednak ciagle sie sklaniam do miejscowki w Samnaun, ale czy w Ischgl rowniez sa baseny termalne? Czy w Austrii nadal nie wolno przewozic nart w aucie i czy ktos ewentualnie mial z tego powodu klopoty? Niestety nie mam zadnej mozliwosci zainstalowania bagaznika na dachu swojego auta, ale w Szwajcarji nigdy nie mialem z tym problemow.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

St. Anton/Lech/Zurs - te gorki nie sa szczegolnie wysokie czy sa powody zeby sie obawiac o warunki w tym terminie czy nie ma sie o co martwic?

Z czyjejś relacji dotyczącej tego samego terminu, co byłem w Dolomitach (Arabba) wynikało, że temperatura była zbliżona: u mnie +12, tam +10, i ogólnie miękko i muldziasto. Może to przypadek i Anton klimatycznie stoi znacznie wyżej niż Dolomity, a może nie. Jak zwykle na dwoje baba wróżyła... zależy od pogody :>
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiec chyba pozostane przy Ischgl/Samnaun oraz St. Anton/Lech/Zurs a termin tego wyjazdu to druga polowa marca. St. Anton/Lech/Zurs - te gorki nie sa szczegolnie wysokie czy sa powody zeby sie obawiac o warunki w tym terminie czy nie ma sie o co martwic? Ischgl/Samnaun - tu warunki raczej pewne, jak na razie jednak ciagle sie sklaniam do miejscowki w Samnaun, ale czy w Ischgl rowniez sa baseny termalne?

To jest gleboko w gorach, w glebi Tyrolu. Pare razy bylem w kwietniu i nie bylo problemu ze sniegiem. Sezon tam sie konczy wyraznie pozniej niz np. w Dolomitach. Górki sa dostatecznie wysokie w St. Anton :) Nie kojarze basenow w Ischgl (poza hotelowymi) - ale moze sie myle.

Czy w Austrii nadal nie wolno przewozic nart w aucie i czy ktos ewentualnie mial z tego powodu klopoty? Niestety nie mam zadnej mozliwosci zainstalowania bagaznika na dachu swojego auta, ale w Szwajcarji nigdy nie mialem z tym problemow.

W Austrii wolno przewozic narty w srodku - zawsze tak bylo, cyt.: "Narty można przewozić również wewnątrz pojazdu, w taki sposób, aby nie stwarzały zagrożenia dla kierowcy i pozostałych pasażerów. Nie mogą wystawać przez szyby i powinny być dobrze umocowane, aby się nie przesuwały podczas hamowania pojazdu." http://www.austria.i...d/-1150517.html ...a kiedys w Kaprun na majówce widzialem nawet jak ktos podjechal kabrioletem - z deska na tylnej laweczce :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...