Skocz do zawartości

dobór butów narciarskich


evi.wl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich serdecznie :) jestem nowa na forum i potrzebuję porady :) Obecnie jestem na etapie zakupu butów narciarskich, zdecydowałam się praktycznie na Lange Exclusive 80, z poprzedniego sezonu. Zastanawiam się tylko nad rozmiarem buta, mam możliwość wymiany. Z "miarki" w sklepie wyszedł mi rozmiar 23,5-24 ale bliżej 23,5. Mierzyłam 24 i takie zakupiłam, jednak w domu, gdy założyłam je na skarpetę narciarską, jest w miarę gruba ok 2mm po jakiś 15 minutach zaczęły mi drętwieć stopy. Na drugi dzień to samo, poszłam wymieniłam na 24,5. Wydaje mi się, że nie drętwieje mi teraz, jeszcze jutro zrobię przymiarkę, ale zastanawiam się czy powinnam brać o rozmiar większego buta niż mi wyszedł? Właściciel sklepu powiedział mi, że "Jak komfort w sklepie, to kapeć na stoku, jako mały komfort w sklepie to precyzja na stoku" stąd moje przemyślenia. Mogę poruszać palcami, w 24 było bardzo ciężko, ale wydaje mi się, że lekko mi pięta podchodzi do góry :( Czy drętwienie może być spowodowane zbyt grubą skarpetą?? Może mam bardziej snowbordową niż narciarską :o nie wiem sama jak do tego podejść, strasznie ciężka sprawa... z jednej strony się boję, że drętwienie nie ustąpi, a z drugiej, że jak 24,5 się rozbije to będzie za duży, a już z za dużymi butami miałam przygodę :( poradźcie coś, dziękuję :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich serdecznie :) jestem nowa na forum i potrzebuję porady :) Obecnie jestem na etapie zakupu butów narciarskich, zdecydowałam się praktycznie na Lange Exclusive 80, z poprzedniego sezonu. Zastanawiam się tylko nad rozmiarem buta, mam możliwość wymiany. Z "miarki" w sklepie wyszedł mi rozmiar 23,5-24 ale bliżej 23,5. Mierzyłam 24 i takie zakupiłam, jednak w domu, gdy założyłam je na skarpetę narciarską, jest w miarę gruba ok 2mm po jakiś 15 minutach zaczęły mi drętwieć stopy. Na drugi dzień to samo, poszłam wymieniłam na 24,5. Wydaje mi się, że nie drętwieje mi teraz, jeszcze jutro zrobię przymiarkę, ale zastanawiam się czy powinnam brać o rozmiar większego buta niż mi wyszedł? Właściciel sklepu powiedział mi, że "Jak komfort w sklepie, to kapeć na stoku, jako mały komfort w sklepie to precyzja na stoku" stąd moje przemyślenia. Mogę poruszać palcami, w 24 było bardzo ciężko, ale wydaje mi się, że lekko mi pięta podchodzi do góry :( Czy drętwienie może być spowodowane zbyt grubą skarpetą?? Może mam bardziej snowbordową niż narciarską :o nie wiem sama jak do tego podejść, strasznie ciężka sprawa... z jednej strony się boję, że drętwienie nie ustąpi, a z drugiej, że jak 24,5 się rozbije to będzie za duży, a już z za dużymi butami miałam przygodę :( poradźcie coś, dziękuję :)

Na pierwszy sezon kup takie cieniutkie skarpety, po pierwszm sezonie juz sie zmieścisz z normalnymi. Rozmiar masz chyba dobry, ma być ciasno i to cholernie ciasno! Z tym, że jak krew przestaje krążyć, a ty masz maksymalnie podwinięte palce to już źle...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuję za informację tylko napisałeś o którym rozmiarze, że jest dobry?? 24 czy 24,5 bo nie wiem:) Palcy nie miałam w 24 podkulonych na długość był dobry 24. właśnie jeszcze raz zamierzyłam bucika - 24,5 no i przy mocniej zapiętych klamrach podnosi mi się pięta, a chyba to nie powinno mieć miejsca?? sama już nie wiem, dzisiaj zamieniłam te 24 na 24,5 bo mi noga drętwiała. Jak pójdę wymienić zpowrotem to chyba będą się ze mnie śmiać :)W tym 24,5 mam trochę luzu, takiego że mogę jakoś poruszyć stopą, w 24 na szerokość były od do żadnego minimalnego, wolnego miejsca. Na dzisiaj wygodniejszy 24,5 ale jak będzie na stoku...?Zastanawiam się czy jakbym wzięła 24 to czy by mi czasem cały czas nie drętwiała stopa... tak sobie jeszcze pomyslalam czy aby tak ie pomanewrowac, ze w skorupe 24,5 wlozyc buta 24 albo na odwrot w skorupe 24 buta 24,5?? skorupy sa podobnej wielkosci, co sadzicie??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich serdecznie :) jestem nowa na forum i potrzebuję porady :) Obecnie jestem na etapie zakupu butów narciarskich, zdecydowałam się praktycznie na Lange Exclusive 80, z poprzedniego sezonu. Zastanawiam się tylko nad rozmiarem buta, mam możliwość wymiany. Z "miarki" w sklepie wyszedł mi rozmiar 23,5-24 ale bliżej 23,5. Mierzyłam 24 i takie zakupiłam, jednak w domu, gdy założyłam je na skarpetę narciarską, jest w miarę gruba ok 2mm po jakiś 15 minutach zaczęły mi drętwieć stopy. Na drugi dzień to samo, poszłam wymieniłam na 24,5. Wydaje mi się, że nie drętwieje mi teraz, jeszcze jutro zrobię przymiarkę, ale zastanawiam się czy powinnam brać o rozmiar większego buta niż mi wyszedł? Właściciel sklepu powiedział mi, że "Jak komfort w sklepie, to kapeć na stoku, jako mały komfort w sklepie to precyzja na stoku" stąd moje przemyślenia. Mogę poruszać palcami, w 24 było bardzo ciężko, ale wydaje mi się, że lekko mi pięta podchodzi do góry :( Czy drętwienie może być spowodowane zbyt grubą skarpetą?? Może mam bardziej snowbordową niż narciarską :o nie wiem sama jak do tego podejść, strasznie ciężka sprawa... z jednej strony się boję, że drętwienie nie ustąpi, a z drugiej, że jak 24,5 się rozbije to będzie za duży, a już z za dużymi butami miałam przygodę :( poradźcie coś, dziękuję :)

Optymalnie jest tak: unieruchomiony staw skokowy, pieta nie moze sie ruszac, a zostaje troche luzu w palcach - tyle zeby mozna bylo sobie "gmerac" palcami :) W sklepie, przy przymierzaniu - skarpeta ma byc cienka. Moze jednak poczytaj to: http://www.skiforum....ead.php?t=15831
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki gajowy czytałam już wcześniej ten tekst napisany przez Lobo, jednak nie znalazłam odpowiedzi na moje pytania :( zgadza się 24 i 24,5 różnią się szerokością ale ja jednak widzę większą różnicę. Pięta podchodzi mi jakieś 1 cm w 24,5 nie wiem czy to aby nie za dużo?? w 24 z kolei drętwiała mi noga, co może być nie tak? może za gruba skarpeta? dlaczego mierzy się na cienką a na stoku zakłada grubszą? a ten manewr aby w pozamieniać różny rozmiar buta wewnętrznego ze skorupą?? będzie mieć jakiś sens?:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pięta podchodzi mi jakieś 1 cm w 24,5 nie wiem czy to aby nie za dużo?? w 24 z kolei drętwiała mi noga, co może być nie tak? może za gruba skarpeta? dlaczego mierzy się na cienką a na stoku zakłada grubszą? a ten manewr aby w pozamieniać różny rozmiar buta wewnętrznego ze skorupą?? będzie mieć jakiś sens?:)

1cm. to zdecydowanie za dużo. Natomiast drętwienie stóp możesz mieć przez za mocno spięte klamry, a pamiętaj jeszcze to że bucik się rozbije wewnątrz troszeczke i dlatego najlepiej mierzyć na cienkie skarpety.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki gajowy czytałam już wcześniej ten tekst napisany przez Lobo, jednak nie znalazłam odpowiedzi na moje pytania :( zgadza się 24 i 24,5 różnią się szerokością ale ja jednak widzę większą różnicę. Pięta podchodzi mi jakieś 1 cm w 24,5 nie wiem czy to aby nie za dużo?? w 24 z kolei drętwiała mi noga, co może być nie tak? może za gruba skarpeta? dlaczego mierzy się na cienką a na stoku zakłada grubszą? a ten manewr aby w pozamieniać różny rozmiar buta wewnętrznego ze skorupą?? będzie mieć jakiś sens?:)

Po raz n-ty muszę zdementować twierdzenie że buty np 24 i 24.5 różnią się szerokością, TO NIEPRAWDA ! Różne są tylko wkładki pod stopę, w botku 24 są nieco grubsze niż te w botku 24.5, stąd wrażenie większej " ciasności " . Gwarantuję że po kilku dniach na stoku różnicy już się nie poczuje. Wygląda na to ze kupiłaś buty za duże, pięta nie ma prawa podnosić się. Zwróć uwagę że pomiędzy skorupami 23.0/23.5 a 24.0/24.5 jest różnica długości, czasem dosyć spora. Jaką długość ma Twoja stopa i jaką długość ma skorupa tego buta który kupiłaś? Podaj te informacje, to da jakieś pojęcie o sytuacji.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a więc tak Pan sprzedawca postawił mi obok siebie but o skorupie 24 i 24,5 no i muszę przyznać że nawet wizualnie było widać różnicę, a buty były spięte na tej samej klamrze. Drętwienie nie mogło być od zbyt spiętego buta, ponieważ spięłam je dosyć lekko. Na długość 24 były w porządku tylko czułam ciasnotę bo nie mogłam ruszyć praktycznie w ogóle nogą. Lobo z miarki wyszedł mi troszkę więcej niż 23,5, a może to kwestia flexu? przy 80 but jest szczuplejszy prawda? Te 24,5 są wygodne, a jak bardzo się jeszcze but rozbije?? czy rzeczywiście jeżeli drętwiały mi stopy to to minie?? aha i but kupiłam wpierw o skorupie 24 wczoraj zamieniłam na 24,5.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z "miarki" w sklepie wyszedł mi rozmiar 23,5-24 ale bliżej 23,5. Mierzyłam 24 i

Myślę ,że tego powinnaś się trzymać. Ważna jest długość . Jeśłi palce mają odrobinkę luzu, lub są prawie na styk to jest ok' Niedogodności związane z drętwieniem i uciskaniem , ustąpią z biegiem czasu, gdy but wewnętrzny "ułoży" się do twojej stopy.W butach trzeba posiedzieć około 2h ,żeby pod wpływem ciepła mogły się uformować. Po pewnym czasie buty się rozbiją .........:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyjęłam jeszcze but wew ze skorupy zamierzyłam samą skorupę przycisnełam stopę do samego przodu z tyłu zostało ze 2 cm albo 2,5 cm. But wew jest na 24-24,5 czyli żadnej roznicy nie ma więc kwestia skorupy, cos mi sie wydaje ze tamte byly dobre, chociaz nie czulam kofortu tak jak w tych wiekszych, ale w butach narciarskich chyba nie moze byc komfortu.:(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hihi :) kupiłam dzisiaj typowo narciarskie, nie wiem czy wcześniej nie jeździłam na snowbordowych :))))) byłam dzisiaj w Go-sporcie chciałam uzyskać jeszcze parę informacji z innych źródeł, zapytałam Pana ile max może unosić się pięta w bucie, a on... nie wiem :)) no to wyszłam :) czy ktoś z Was początkowo czuł lekkie drętwienie w butach, a potem to minęło??? wybaczcie że tak drążę temat, ale istotne jest to dla mnie :) dzięki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...