Skocz do zawartości

Odbarczanie skorupy Warszawa


ufo

Rekomendowane odpowiedzi

W marcu przed wyjazdem w alpy zakupiłem buty Nordica Sportmachine 12. Dobierałem wg. porad z forum i "na sucho" są bardzo wygodne, jednak po 2 dniach jazdy w austrii zaczęły mnie obcierać. Dopiero wtedy zauważyłem, że pod kostką po wewnętrznej stronie na obu stopach mam wystającą kość o która obcierał but - była czerwona i spuchnięta. (ból odczuwalny dużo bardziej w prawej stopie) Z tego co czytałem na forum jedynie odbarczanie może pomóc na tego typu problem. Czy ktoś może napisać gdzie w Warszawie znajdę serwis, który pomoże mi dopasować (odbarczy) skorupę? Pozdrawiam, Marcin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa dni to troche mało,wkładka jeszcze się rozbije i ułoży,może jeszcze się wstrzymasz kika dni i dopiero wtedy zdecydujesz się na odbarczanie bo...łatwiej kijka pocienkasić niż go potem pogrubasić :)

Ale po dwóch dniach zaczęło mnie bardzo uwierać i miałem czerwone i opuchnięte te kłykcie. Jeździłem do końca wyjazdu z bólem i ewidentnie moje stopy nie są foremne przez te wystające kłykcie. Poprzednio pożyczałem buty od ojca i brata (mają ten sam rozmiar stopy) i ich buty tez mnie obcierały dokładnie w tych miejscach więc wydaje mi się, że odbarczanie jest nieuniknione.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W marcu przed wyjazdem w alpy zakupiłem buty Nordica Sportmachine 12. Dobierałem wg. porad z forum i "na sucho" są bardzo wygodne, jednak po 2 dniach jazdy w austrii zaczęły mnie obcierać. Dopiero wtedy zauważyłem, że pod kostką po wewnętrznej stronie na obu stopach mam wystającą kość o która obcierał but - była czerwona i spuchnięta. (ból odczuwalny dużo bardziej w prawej stopie) Pozdrawiam, Marcin

poczekaj... jeśli ja dobrze rozumiem, to "obcierał" Cię but... o ile ja sobie to prawidłowo wyobrażam, to dzieje się to w miejscu, w którym przy prawidłowej sylwetce jedyny ruch który ewentualnie od biedy może mieć miejsce, to ruch stopy przód i tył, ale coś mi się wydaje że w trakcie jazdy, Twoja stopa porusza się góra dół... czy tak ? Czyli nie jest dobrze trzymana przez but... Więc odbarczenie może ( nie musi) spowodować jeszcze gorsze trzymanie... Ale to tak na odległość.... Może zanim przystąpisz do odbarczania, poproś odbarczającego :D ażeby raz jeszcze sprawdził z Tobą dobranie butów... Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poczekaj... jeśli ja dobrze rozumiem, to "obcierał" Cię but... o ile ja sobie to prawidłowo wyobrażam, to dzieje się to w miejscu, w którym przy prawidłowej sylwetce jedyny ruch który ewentualnie od biedy może mieć miejsce, to ruch stopy przód i tył, ale coś mi się wydaje że w trakcie jazdy, Twoja stopa porusza się góra dół... czy tak ? Czyli nie jest dobrze trzymana przez but... Więc odbarczenie może ( nie musi) spowodować jeszcze gorsze trzymanie... Ale to tak na odległość.... Może zanim przystąpisz do odbarczania, poproś odbarczającego :D ażeby raz jeszcze sprawdził z Tobą dobranie butów...

Buty mam na pewno dobrze dobrane. Na miarce miałem 295, a wziąłem 290. Chciałem brać 285 ale sprzedawca stwierdził, że będą na pewno za małe. Miąłem odczuwalny nacisk na palce przy przymiarce tych 285 i po kilku minutach czułem jak by ból w śródstopiu jak by mi się stopa "podwijała". Klamry dopinam solidnie, gdyż lubię szybką jazdę i nawet lekki ruch jest już sporym dyskomfortem. Z tym obcieraniem być może źle się wyraziłem, bo stopa mi w bucie nie latała, czułem po prostu punktowy nacisk w tym miejscu. Również tak jak wspomniałem przy przymiarce innych butów (brata i ojca) też miałem ucisk w tym jednym miejscu więc wygląda mi to ewidentnie na jakieś dysproporcje mojej stopy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Buty mam na pewno dobrze dobrane. Na miarce miałem 295, a wziąłem 290. Chciałem brać 285 ale sprzedawca stwierdził, że będą na pewno za małe. Miąłem odczuwalny nacisk na palce przy przymiarce tych 285 i po kilku minutach czułem jak by ból w śródstopiu jak by mi się stopa "podwijała". Klamry dopinam solidnie, gdyż lubię szybką jazdę i nawet lekki ruch jest już sporym dyskomfortem. Z tym obcieraniem być może źle się wyraziłem, bo stopa mi w bucie nie latała, czułem po prostu punktowy nacisk w tym miejscu. Również tak jak wspomniałem przy przymiarce innych butów (brata i ojca) też miałem ucisk w tym jednym miejscu więc wygląda mi to ewidentnie na jakieś dysproporcje mojej stopy.

ok. jestem wyczulony na prawidłowy dobór butów, bo 85% (bez żadnych badań statystycznych :D) osób, które do tej pory szkoliliśmy, miało źle dobrane buty...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...