Jump to content

ufo

Members
 • Posts

  26
 • Joined

 • Last visited

ufo's Achievements

Explorer

Explorer (4/14)

 • First Post
 • Collaborator
 • Conversation Starter
 • Week One Done
 • One Month Later

Recent Badges

0

Reputation

 1. Czy ktoś może wkleić zdjęcie/link na którym widać jak wygląda struktura "sportowa"?   Na forum operuje się tym pojęciem jak również serwisy mają to w swoich cennikach. Pytanie czy jest coś takiego czy to jest wymysł?   Na wikipedii znalazłem w sekcji Ślizg poniższe cztery typy: Struktura Linearna (liniowa - linear structure). Nacięcia na narcie są długie i gęste. Jedna linia przechodzi praktycznie przez całą długość narty, stąd też nazwa. Struktura Krzyżowa (cross structure). W tym wypadku nacięcia są krótkie (od ok. 1,5cm do nawet 0,4cm) i ułożone w dość specyficzny wzór. Struktura Krzyżowa symetryczna (jodełka - broken V structure). podobnie jak w strukturze krzyżowej nacięcia są krótkie ale tym razem ułożone we wzór trochę przypominający drzewo iglaste. Struktura Ukośna (screw structure). Podobnie jak w strukturze krzyżowej nacięcia są krótkie ale tym razem ułożone albo w lewo albo w prawo   ale nigdzie nie mogę znaleźć informacji na temat tej sławetnej struktury sportowej. Jeśli słabo szukam lub ktoś wie to proszę o dwa słowa w temacie. To, że przy wyczynie na różny typ śniegu stosuje się różną strukturę już doczytałem - ale to mnie nie dotyczy.    
 2. Kusi mnie jeszcze Stockli Laser SX 178cm ale raczej ciężko będzie z testem.Czytałem same superlatywy na ich temat. Ktoś się wypowie?
 3. No to mam już jakieś 3 narty do testu RTM84, motive 80 i progressor 900 - wszyskie obstawiam w okolicach 180cm 
 4. Zastanawiam się, bo nie wiem jak wymagające kondycyjnie są takie gigantowe narty, tak jak pisałem na obecnych SC całego dnia jazdy na maxa nie wytrzymam. Nie chcę, żeby mi po godzinie nogi urywało i nie zamierzam startować w zawodach ani się ścigać. 
 5. Czyli jeśli dobrze rozumiem to moja SC poza trasą powinna dać radę przy pierwszych próbach przy odpowiedniej technice pomimo tego, że ma poniżej 70 pod butem?
 6. W tej chwili spędzam praktycznie 100% na trasie i nie jestem pewien czy jazda poza trasą mi się spodoba na tyle, żeby większość czasu spędzać na takiej jeździe. Póki co na obecnych nartach wszystkie próby wyjechania poza kończyły się nurkowaniem nart w śniegu i glebą ... Obecnie nadal kręci mnie szybka carvingowa jazda na krawędzi, kiedy narta trzyma i po dociśnięciu przyspiesza Nie wiem czego mogę się spodziewać po gigantce więc nie wiem czy to jest to czego szukam.   Mam ochotę spróbować RTM 84 181cm ale zdania co do pełnego cambera są podzielone, rozważam też zastąpienie obecnej narty czymś nowym - ale mam mega mętlik w głowie.   Chcę za wszelką ceną uniknąć zakupu narty w ciemno, bez testowania - bo jest spora szansa, że narta nie da mi radochy na stoku.
 7. Szukam narty na cały dzień o podobnym zachowaniu na przygotowanym stoku jak ten Fischer na której będę w stanie zacząć pierwsze wypady poza trasę.   Na gigantce nie jeździłem więc nie wiem czego się można po niej spodziewać, miało być od 180 ... Gdzieś natknąłem się na tabelekę i przy doborze gigantki podawali dla średnio zaawansowanego od -5cm od wzrostu.
 8. Niestety jan koval miał rację, stół nadaje się od biedy jedynie do smarowania, ale do tego też mógłby być dłuższy. Nie polecam i szukam dalej
 9. Kompletuję właśnie własny sprzęt do serwisu nart i przez pomyłkę zamiast innego produktu dostałem ostrzałkę TOKO Ergo Race http://www.toko.ch/e...uning/ergo-race W zamyśle miałem zamiar zakupić kątownik, prawidło i pilniki. Czy ktoś może używa tej ostrzałki i może coś o niej napisać, bo zastanawiam się czy mam ją odsyłać czy jednak sobie zostawić.
 10. Ja już niestety zakupiłem, jeśli nie będzie odpowiednio stabilny to zawsze mogę zwrócić Znalazłem ten o którym pisze equipe w Juli http://www.jula.pl/s...zy-2-szt-342014 i w Leroy-u http://www.leroymerl...1323917924.html ale sprzedawane są po 2szt ... Użytkownik ufo edytował ten post 07 luty 2012 - 22:37
 11. Zabieram się za kompletowanie stanowiska, a jako, że miejsca nie mam za dużo i na krzesłach nie jest wygodnie postanowiłem zakupić stolik serwisowy, składany. Koszt na allegro z przesyłką całe 67 PLN. Zaryzykowałem i zamówiłem, dam znać jak ze stabilnością jak przetestuję. Wygląda tak: Załączone miniatury
 12. Na ostatni wyjazd pakowałem 3 pary nart, 2 kaski, 2 pary butów, dużą torbę ciuchów narciarskich, wózek dla dziecka, a dokładnie stelarz wózka i kółka. Muszę powiedzieć, że pojemny to on jest. Jeśli chodzi o wytrzymałość to do niego nie strzelałem ani po nim nie skakałem. Tworzywo jest elastyczne ale jak oglądałem inne boxy to takie, które było na prawdę grube i twarde było w box-ie w cenie ok 3000PLN. Użytkownik ufo edytował ten post 04 luty 2011 - 09:38
 13. 5-6 lutego odbędą się testy nart Elan, więcej info tutaj: http://www.facebook....178488632193199
 14. Zobacz na Atomica seria Live Fit, mają tylko 2 klamry ...http://www.atomicsno.../alpine_boots/5
×
×
 • Create New...