Skocz do zawartości

VOLKI RACETIGER SC czy ROSSIGNOL RADICAL R10 MUTIX


n086

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem po raz pierwszy na forum więc witam wszystkich serdecznie. Proszę o radę, byłem prawie zdecydowany na zakup Volki racetiger sc, do dnia kiedy przetestowałem na stoku rossignole (jak w tytule) bardzo pozytywne odczucie z jazdy lecz nie wiem jak jezdzi się na volkach racetiger sc proszę znawców tematu o radę.Jeżdżę dość dobrze, może nawet bardzo dobrze przeważnie po utwardzonych stokach. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem po raz pierwszy na forum więc witam wszystkich serdecznie. Proszę o radę, byłem prawie zdecydowany na zakup Volki racetiger sc, do dnia kiedy przetestowałem na stoku rossignole (jak w tytule) bardzo pozytywne odczucie z jazdy lecz nie wiem jak jezdzi się na volkach racetiger sc proszę znawców tematu o radę.Jeżdżę dość dobrze, może nawet bardzo dobrze przeważnie po utwardzonych stokach. Pozdrawiam

Racetiger SC: bo sa tansze, a caly ten Mutix to jak dla mnie "pic na wode" znaczy srednio dziala ta zmiana "wasów" - wiec po co przeplacac :) Jezdzisz, jak piszesz, po twardym, wiec poszerzony Rossi Ci niepotrzebny. Najlepiej jednak gdybys opisal siebie dokladniej - wtedy bedzie latwiej, bo sa jeszcze kwestie dlugosci i wiele innych.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie Przyznnaję rację Yukisanowi i dziękuję Gajowemu01. Może od początku 1. M 2. 39 l. 3. 85kg 4. 178 cm 5. 8 lat 6. 7 7. Nordica X6 flex 45 8. Head XRC PRO 158cm (wcześniej nie pamiętam) ta narta jest zbyt miękka nie trzyma na zakrętach przy szybszym zjezdzie, do spokojnej jazdy szybkim skrętem jest OK. 9. Kótki skręt, umiarkowana prędkość 10. Właściwie wszystkie poza jazdą pozatrasową, kraj? Włochy 11. Lubię szybki i średnoszybki skręt. 12. Kondycję mam dobrą, dwa tygodnie 13. Do 1800pln Chciałbym kupić narty dobrze trzymające na krawędziach, lubię bliskość stoku. Pozdrawiam Michał
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Dzięki Gajowy01 za radę poszedłem za tropem i jestem po dość męczącej serii przymierzania butów, najbardziej odpowiednie tzn. dopasowane wg. opisu LOBO (rewelacyjnie to przedstawił) okazały się Salomon Falcon sc pro flex 120 (są idealne) pytanie czy but ten nie będzie dla mnie zbyt twardy? zaznaczam iż przesiadam się z flex 45. Cena 1100pln warto? Dodam jescze iż Salomon Impact 10 flex 110 też są dobre cena na Allegro 920pln. Proszę o radę pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziêki Gajowy01 za radê poszed³em za tropem i jestem po do¶æ mêcz±cej serii przymierzania butów, najbardziej odpowiednie tzn. dopasowane wg. opisu LOBO (rewelacyjnie to przedstawi³) okaza³y siê Salomon Falcon sc pro flex 120 (s± idealne) pytanie czy but ten nie bêdzie dla mnie zbyt twardy? zaznaczam i¿ przesiadam siê z flex 45. Cena 1100pln warto? Dodam jescze i¿ Salomon Impact 10 flex 110 te¿ s± dobre cena na Allegro 920pln. Proszê o radê pozdrawiam.

Ja bym poszedl w Impacty, hmm... dlaczego? Tak na nosa, choc Falconow nie testowalem :) Impact 10 to zdaje sie, ze najwyzszy model amatorski (tak jak moje X-wave10), a Falcony to juz linia jakby zawodnicza. Nie chodzi wiec o te 10 roznicy we fleksie a o pewne drobiazgi, ktore moga sie pojawic dopiero na stoku, w jezdzie, przy obciazeniach itd. Ide o zaklad, ze te Falcony sa wezsze w srodku, Impacty prawie na pewno maja ciut grubsza wkladke, wiec beda wygodniejsze w uzyciu przez wiele godzin. "Na sucho" wszystkiego nie wyczujesz - ale pewne rzeczy mozna probowac przewidziec :) Tak czy siak, przeskok bedzie zasadniczy i uczciwie mowiac to pewnie pierwsze pare godzin bedziesz uczyl sie ...butów :) Dobrze ze bedziesz po przerwie miedzy sezonami, bo zmiana w trakcie boli bardziej :) PS. Przypominam, ze wszystkie te buty maja wkladki termoformowalne. Gdyby cos nie gralo to mozna wkladki wygrzac i dopasowac do stopy. Przy mierzeniu nie ma tego czynnika - dlatego przypominam :)

Użytkownik gajowy01 edytował ten post 09 październik 2009 - 19:10

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...