Skocz do zawartości

'Wymiana" łąkotki


pawelw

Rekomendowane odpowiedzi

Ta operacja w cms została przeprowadzona dwa lata temu... Ciekawe kiedy i czy będzie to operacja refundowana z NFZ i przeprowadzana powszechnie...

Raczej w Faktach TVN i Wiadomościach TVP nie pokazywaliby materiału sprzed dwóch lat. :) Do tego pokazali wypowiedź belgijskiego chirurga, który nadzorował operację. :) Refundowana pewnie będzie jak zlikwidują NFZ. :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.cms.waw.p...E=SZABLON&ID=12 Gdzieś tu jest nieścisłość po prostu Wojtku,ale o tej operacji, z racji tego, iż mam takową dysfunkcję i interesuję się tematem, słyszałam już dużo wcześniej ,więc widzisz nie można ufać tak bezgranicznie mediom;) Pozdrawiam Dagu

Użytkownik Dagu77 edytował ten post 23 lipiec 2009 - 11:15

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widzę to różnica jest w zastosowanym implancie (materiał: polimer poliuretanowy teraz i kolagen wcześniej). Poza nią dla laika (czyli m.in. dla mnie) różnic chyba nie ma. Z wyczytanych artykułów wynika też różnica w czasie, kiedy oba typy implantów zostaną wchłonięte. Pozdr Marcin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widzę to różnica jest w zastosowanym implancie (materiał: polimer poliuretanowy teraz i kolagen wcześniej). Poza nią dla laika (czyli m.in. dla mnie) różnic chyba nie ma. Z wyczytanych artykułów wynika też różnica w czasie, kiedy oba typy implantów zostaną wchłonięte. Pozdr Marcin

powiem tylko tak; przeszczep lakotki jest ok, lepszy niz kolano bez lakotki sztuczne lakotki nie zostaly do reszty zbadane i wartosc tego jest co najmniej poddawana w watpliwosc.

Użytkownik jan koval edytował ten post 23 lipiec 2009 - 16:02

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sztuczne lakotki nie zostaly do reszty zbadane i wartosc tego jest co najmniej poddawana w watpliwosc.

Przeczytaj wymienione w postach artykuły. Oba implanty są sukcesywnie wchłaniane i zastępowane komórkami operowanego delikwenta. czyli to ani przeszczep, ani sztuczna łękotka. Pozdr Marcin PS: jestem laikiem w tych tematach, więc nie wiem na ile to zastępowanie jest realne a na ile to pobożne życzenia :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytaj wymienione w postach artykuły. Oba implanty są sukcesywnie wchłaniane i zastępowane komórkami operowanego delikwenta. czyli to ani przeszczep, ani sztuczna łękotka. Pozdr Marcin PS: jestem laikiem w tych tematach, więc nie wiem na ile to zastępowanie jest realne a na ile to pobożne życzenia :)

wlasnie o to chodzi ze wiekszosc to pobozne zyczenia dagu przeszczepia sie tylko cale lakotki, niestety
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JK! Dzięki za info! Wiele osób funkcjonuje z usuniętymi fragmentami łękotek,m.in. ja - mam usuniętą łękotke przyśrodkową i zastanawia mnie teraz jak to się przekłada na dalsze funkcjonowanie stawu kolanowego, jego wydolność, stabilność i czy np. nie prowadzi to do choroby zwyrodnieniowej kolana??Od mojego lekarza ortopedy dostałam zapewnienie,że nie będzie to miało "znacznego" wpływu na funkcjonowanie kolana... Pozdrawiam Dagu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JK! Dzięki za info! Wiele osób funkcjonuje z usuniętymi fragmentami łękotek,m.in. ja - mam usuniętą łękotke przyśrodkową i zastanawia mnie teraz jak to się przekłada na dalsze funkcjonowanie stawu kolanowego, jego wydolność, stabilność i czy np. nie prowadzi to do choroby zwyrodnieniowej kolana??Od mojego lekarza ortopedy dostałam zapewnienie,że nie będzie to miało "znacznego" wpływu na funkcjonowanie kolana... Pozdrawiam Dagu

z autopsji moge powiedziec, ze niestety prowadzi. tez mam usunieta czesc przysrodkowej (od 14-15 lat). podaczas tego samego zdarzenia naderwalem tez acl. 2,5 roku temu mialem recon acl (zerwala sie resztka, ktora pozostala po poprzednim urazie). przez ten okres - do momentu recon - pojawila sie chondromalacja 2st. kazdy przypadek jest oczywiscie osobniczy i przez swoj post nie chcialbym czegokolwiek uogolniac, niemniej u mnie niestety wplyw byl negatywny. ale co tam... mam nowe acl, kolanko duzo stabilniejsze, smigam na nartkach, gram w noge, biegam, skacze, tancze, itp., itd... jest ok. ;-))) cheers, a btw: q do jana: czy stabilniejszy staw po recon moze miec wplyw na brak dalszego badz spowolnienie rozwoju chondromalacji? jesli tego typu pytanie juz padlo, to je zignoruj, przejze forum.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam. Ja nie mam części łąkotki przyśrodkowej od kilkunastu lat i uważam, że dzięki utrzymywaniu dobrej wagi i ćwiczeniom na nogi można nie tylko normalnie funkcjonować, ale też biegać i jeździć na nartach. Oczywiście wszystko w stopniu amatorskim.

zycze jak najlepiej , ale.......ce ya in twenty years..............................

Użytkownik jan koval edytował ten post 06 listopad 2009 - 15:25

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Z tego co się orientuję przez obie łąkotki przenoszone jest ok 70% obciążen wewnątrz stawowych. Brak jej lub jej części jest korzystniejszy tylko od posiadania jej uszkodzonej. Łąkotka leży pomiedzy k. udową i piszczelową, tak więc jej brak powoduje ścieranie się tego co je pokrywa(zapomniałem) i z czasem może dojść do ocierania się kości, podobno bolesne, więc wszystko w swoim czasie. Wszystko, też zależy kiedy się miało uraz. Mi lekarz tłumaczył (miałem 16 wiosen), żę w tym wieku może się jeszcze coś wytworzyć, co przejmie funkcje łąkotki, ale oczywiście nie będzie to to samo. Nie udało mi się ciągle tej inf. potwierdzić.

??????????????????????????????????????????????????????????????/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...