Skocz do zawartości

Ile kompletów bielizny na wyjazd?


Optima

Rekomendowane odpowiedzi

W zbliżającym się sezonie czeka mnie pierwszy wyjazd "na dłużej" na narty. Ile bieżecie np. na tygodniowy wyjazd na narty kompletów bielizny termoaktywnej czy jak ona się tam nazywa? Czy traktuję się jak zwykłą bnieliznę - czyli do jednego użytku [względy higieniczne] czy jednak jeździcie w niej kilka dni? Czyli ile mam sobie kupić kompletów bieliżny na tygodniowy pobyt?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ona sie tam nazywa termoaktywna, te naprawde bielizniane / rowniez termo/ czesci zmienia sie codziennie / jak normalna bielizne / natomiast podkoszulki, dlugi, krotki rekaw / mozna co drugi dzien, to samo z kalesonami, spodenkami do kolan, ew dlugich, czyli trzy zestawy, moga tez byc dwa poniewaz bielizna termoaktywna schnie bardzo szybko, pranie nie jest wielkim aktem. Ja uzywam trzech par spodni, a jesli chodzi o podkoszulki to mam 5 sztuk , 3 z dlugim rekawem i dwie z krotkim.Firmy to Xbionic i FalkeSki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co masz na myśli pisząc "bielizna"? kalesony i koszulki czy też majtki? Jak to ostatnie to raczej jedna para to może być za mało :) Te rzeczy szybko schną, więc wystarczy zabrać po dwie sztuki ze wszystkiego i robić wieczorne przepierki. Pozdr Marcin PS: Te rzeczy schną na tyle szybko że idąc zupełnie hardcore'owo można pojechać z jednym kompletem i liczyć że do rana zawsze rzeczy wyschną :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co masz na myśli pisząc "bielizna"? kalesony i koszulki czy też majtki? Jak to ostatnie to raczej jedna para to może być za mało :)

Raczej "od góry do dołu" - głównie koszulka i kalesony. O majtkach nawet nie myślałem, że da sie założyć na drugi dzień - ale podobno mozna wywrócić na drugą stronę:rolleyes:

Te rzeczy szybko schną, więc wystarczy zabrać po dwie sztuki ze wszystkiego i robić wieczorne przepierki. Pozdr Marcin PS: Te rzeczy schną na tyle szybko że idąc zupełnie hardcore'owo można pojechać z jednym kompletem i liczyć że do rana zawsze rzeczy wyschną :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej "od góry do dołu" - głównie koszulka i kalesony. O majtkach nawet nie myślałem, że da sie założyć na drugi dzień - ale podobno mozna wywrócić na drugą stronę:rolleyes:

bzdura; oprocz oczywistych wzgledow higieny, zauwaz ze "oddychajace" rzeczy najlepiej oddychaja w jedna tsrone. sam to kiedys sprawdzilem, gdy w upale specjalnie zalozylem koszulke na odwrot. nie dziala tak jak powinno. co do wyboru; (mysle ze miales na mysli tzw pierwsza warstwe?) 3 roznej grubosci i dlugosci szorty 1 para dlugich na zupelne mrozy (tak ponizej -20) co do gory; 6-7 roznej gramatury , z krotkim i dlugim rekawem. wazne zeby zabrac bielizne rozniaca sie "cieplota"; wtedy mozna lepiej dobrac do temperatury, mieszajac pierwsze warstwy z roznymi rodzajami drugiej warstwy.... natomiast minimalistycznie??? po 2 sztuki wystarcza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biorę po dwie pary, gdy pirewsza nie zdązyla wyschnąc, mam rezerw.:) Mozna cos wziąsc cos nowego na probę...:) Myslę, ze pierwsza warstwa oddalająca pot z ciala nie za duzo zostawia tego przykrego zapachu ciala aby poczuc , ze trzeba zmienic pierwszą warstwę, ale z rana to juz mozemy stwierdzic.:D

Użytkownik Gerius edytował ten post 10 lipiec 2009 - 19:33

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bzdura; oprocz oczywistych wzgledow higieny, zauwaz ze "oddychajace" rzeczy najlepiej oddychaja w jedna tsrone. sam to kiedys sprawdzilem, gdy w upale specjalnie zalozylem koszulke na odwrot. nie dziala tak jak powinno.

Ejjj no co Ty? Przecież sobie żartowałem, o czy m miała świadczyć emota na końcu zdania. Fuuuuuujjjjj majtki drugi raz ubrać... Nie posądzam nikogo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

majtki, to ja zazwyczaj zabieram zwykle, bawelniane, zmieniane 2x dziennie...:) na to zakładam spodenki - polowa uda (zazwyczaj od listopada do marca) - zabieram 3 sztuki, na 6-7 dni wystarczy, przy dobrych spodniach. do tego 3-4 bluzki z dlugim rekawem i zestaw wyjazdowy gotowy. w cieplejsze dni dlugi rekaw mozna dobrze skomponowac z kurteczka, albo soft sheel'em, albo windstoper'kiem, albo bez..., jak kto woli i jak komu warunki pasuja... cheers, a
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy sensem zycia, ale moze jego wartosciami, albo ?... za i przeciw jakiejkolwiek bieliznie ?! :)warstwom spodnim i wierzchnim, z drugiej strony sa tez ludzie zwracajacy uwage na detal - w kazdej dziedzinie zycia. pzdrw w spodenkach bawelnianych.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Fakt rozwijania się tego tematu jest dla mnie sygnałem do zastanowienia się nad sensem życia. POzdro

Mitek: Podobna dyskusja odbyla sie n/t pudrow, cieni pod oczy i podkladow. Jak myslisz, golic sie bedac na nartach czy nie? O sensie zycia sie nie wypowiadam bo mam b. pesymistyczne zdanie na ten temat. Pozdro. Y.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mitek: Podobna dyskusja odbyla sie n/t pudrow, cieni pod oczy i podkladow. Jak myslisz, golic sie bedac na nartach czy nie? O sensie zycia sie nie wypowiadam bo mam b. pesymistyczne zdanie na ten temat. Pozdro. Y.

z kolei wchodzenie z powrotem na drzewo i kiszenie sie w bawelnie nie bardzo mi odpowiada
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...