Skocz do zawartości

Ubezpieczenie na cały sezon


Ania_narciarka

Rekomendowane odpowiedzi

W przyszłym sezonie będę miała wreszcie stoki w zasięgu nart, w związku z czym zaczęłam się zastanawiać nad kwestią ubezpieczenia. Czy jest gdzieś dostępne coś na kształt ubezpieczenia sezonowego? W jednej z ubezpieczalni pani zaproponowała mi standardowe ubezpieczenie na rekreacyjne uprawianie narciarstwa, takie jak brałam na 6-dniowe wyjazdy -- biorąc coś takiego na 4 miesiące wychodzi prawie 1000 zł. Czy jest jakaś inna opcja?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jesteś studentką (a z profilu wynika, że jesteś) to polecam kartę ISIC, bądź EURO26. ISIC ma lepsze warunki ubezpieczenia, dlatego tę kartę kupiłam. :) Na cały rok kosztuje poniżej 100 zł (nie pamiętam dokładnie), ja jeszcze dokupiłam dodatkowo AC. Szczerze powiem, że na szczęście nie musiałam korzystać, ale z tego co wiem, to nie ma problemów z ubezpieczniem.:) Pozdrawiam serdecznie i już zazdroszczę. ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytałam warunki ubezpieczenia Euro26. Jeżeli narciarstwo to sport wykorzystujący POJAZDY poruszające się po śniegu:), to Euro26SPORT w miarę by się nadawało. Z tym, że w tabeli świadczeń następstw NW nie ma np. skręceń. I co to właściwie za firma Signal Iduna...?:confused:

Użytkownik Ania_narciarka edytował ten post 03 kwiecień 2009 - 23:19

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno obejmuje rekreacyjne uprawianie sportów, czyli narciarstwo także. Nie obejmuje wyczynowego uprawiania sportów, cyt.: "Wyczynowe uprawianie sportu - uprawianie dyscyplin sportowych w ramach sekcji lub klubów sportowych, albo w celach zarobkowych, jak równieŜ uczestniczenie w wyprawach do miejsc charakteryzujących się ekstremalnymi warunkami klimatycznymi lub przyrodniczymi, albo w ekspedycjach." i nie obejmuje sportów wysokiego ryzyka cyt. "Sporty wysokiego ryzyka – rafting lub inne sporty wodne uprawiane na rzekach górskich, nurkowanie przy użyciu aparatów tlenowych, skoki ze spadochronem, paralotniarstwo, szybownictwo oraz pilotowanie jakichkolwiek samolotów silnikowych, skoki bungee, sztuki walki i wszelkiego rodzaju sporty obronne, wspinaczka wysokogórska i skalna, speleologia, myślistwo, jazda konna, bobsleje, skoki narciarskie, jazda na nartach wodnych oraz sporty, w których wykorzystywane są pojazdy poruszające się po śniegu lub lodzie." Narty raczej nie podpadają ani pod jedno ani pod drugie. :D Ja wykupiłam ISIC, bo EURO26 ma niby OC, ale jest napisane, że: "1.Ochrona ubezpieczeniowa SIGNAL IDUNA Polska Towarzystwo Ubezpieczeń S.A. nie obejmuje odpowiedzialności ubezpieczonego z tytułu: 12) szkód powstałych w związku z uprawianiem jazdy konnej, myślistwa, narciarstwa, snowbordu, windsurfingu." ISIC nie ma tego zastrzeżenia. :) Najlepiej porównaj warunki ubezpieczenia EURO26 (http://euro26.pl/pub...WU_World_pl.pdf) ze standardowym ubezpieczeniem narciarskim, będziesz wiedziała na czym stoisz. :) Pogrzeb też w necie, na pewno znajdziesz opinie ludzi, którzy korzystali. :) Pozdrawiam serdecznie :) PS Ja kupując kartę pytałam czy obejmuje narciarstwo i zawsze mówili, że normalna karta obejmuje, bo to nie jest sport ekstremalny. :)

Użytkownik kolumna edytował ten post 03 kwiecień 2009 - 23:24

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przyszłym sezonie będę miała wreszcie stoki w zasięgu nart, w związku z czym zaczęłam się zastanawiać nad kwestią ubezpieczenia. Czy jest gdzieś dostępne coś na kształt ubezpieczenia sezonowego? W jednej z ubezpieczalni pani zaproponowała mi standardowe ubezpieczenie na rekreacyjne uprawianie narciarstwa, takie jak brałam na 6-dniowe wyjazdy -- biorąc coś takiego na 4 miesiące wychodzi prawie 1000 zł. Czy jest jakaś inna opcja?

Jeśli chodzi o ubezpieczenie całosezonowe na terenie Polski to chyba wystarczy jakieś OC? Bo jak na razie nie trzeba u nas chyba płacić za akcje ratownicze i transport ze stoku do szpitala a to główny powód (plus OC oczywiście) kupowania ubezpieczeń turystycznych przy wyjazdach narciarskich za granicę. Pozdrawiam Marcin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
WITAM WSZYSTKICH BARDZO SERDECZNIE , po długim sezonie narciarskim wreszcie zjechałam do Polski . Ubezpieczenia to bardzo ważny temat . Ja od kilkunastu lat - od kiedy całe sezony spędzam na nartach w Dolomitach wykupuję Ubezpieczenie Biznezowe Travel KL i NNW (koszt 60,-Euro za cały rok) + na sezon : Ubezpieczenie Narciarskie od 01.12. - 13.04. w tym roku koszt wyniósł również 60,-Euro . A ponieważ od lat ubezpieczam moich klientów w Signal Iduna więc moje ubezpieczenie też jest wykupione u tego właśnie ubezpieczyciela. Nigdy nie miałam problemów - jeśli chodzi o świadczenia .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla tych co posiadaja zdolność kredytową, Srebrna (70,- zł/rok) lub Złota (150,- zł/rok) karta kredytowa z bogatym pakietem ubezpieczeniowym Ergo Hestia. Pytałem na infolinii - wchodzi w to nawet transport śmigłowcem jesli zaistnieje taka potrzeba. Oby nie trzeba było tego sprawdzać. Tutaj ogólne warunki: http://www.pekao.com...NT,PL,1,0,0.pdf Pzdr Maarcel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...