Skocz do zawartości

Wiązania IQ system Blizzarda


hlmale

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim SKImaniakom Mam pytanko, kupiłem wczoraj w EXIsport w Łodzi nartki Blizzard CMX11 z wiązaniami 3.10 Blizziego. Lekko mnie zdziwiło, że śruba mocująca wiązanie do narty nie jest wkręcona do końca [łeb śruby lekko wystaje ponad wiązanie, ok 2mm], śruba jest z łbem na krzyżak. Poprosiłem obsługę o śrubokręt i chciałem dokręcić, lecz rzeczywiście śruba stawiała duży opór, a ja nie chciałem przedobrzyć. Po powrocie do domu i lekkiej analizie zauważyłem, że całe wiązanie lekko klicka [nie trzyma się sztywno, tylko leciutko chodzi na boki]. Chciałbym zapytać innych forumowiczów jeżdżących na tych nartkach, aby spojrzeli na swoje nartki i wiązania blizzarda i powiedzieli mi czy to jest "normalne"?.:mad:

Użytkownik hlmale edytował ten post 07 luty 2009 - 09:47

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem wam ze na zdjeciu kolegi roberta wygląda to pieknie, mnie polowa łba śruby wystaje... pan z serwisu stwierdzil, ze jak kiedys dokrecil ta śrubę na chama, to gościowi ślizgiem śruba wyszła :eek: więc powiedziałem żeby już nie dokręcał u mnie mocniej...:cool:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moich nartach te śruby też sa tak wkręcone jak na powyższym zdjęciu i moim skromnym zdaniem tak mają byc dokręcone, bo inaczej będzie luz na całej płycie. Śruby te trzeba dokręcac, bardzo dobrze dobranym krzyżakiem, bo inaczej śrubokręt będzie przeskakiwał i nie będzie można dokręcic tej śruby. Trzy razy wykręcałem i wkręcałem te śruby i faktycznie bardzo mocno trzeba kręcic żeby je do końca dokręcic. Zawsze dokręcałem je na maksa i nigdy śruba nie wyszła mi ślizgiem !!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem wam ze na zdjeciu kolegi roberta wygląda to pieknie, mnie polowa łba śruby wystaje... pan z serwisu stwierdzil, ze jak kiedys dokrecil ta śrubę na chama, to gościowi ślizgiem śruba wyszła :eek: więc powiedziałem żeby już nie dokręcał u mnie mocniej...:cool:

Mi to wygląda na jakies nieporozumienie. Zmierz długość śruby suwmiarką i zmierz grubość narty. Zajmuję się trochę mechaniką i wiem, że niedokręcone połączenia nie będą dobrze pracować, a co więcej elementy mogą ulec uszkodzeniu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...