Skocz do zawartości

Val di Fassa


kmusial

Rekomendowane odpowiedzi

Byłem tam 3 lata temu. Ceny na miejscu 2 X ceny w Polsce. Karnet Dolomity Super Ski na 6 dni jeśli dobrze pamiętam kosztował 175 euro. Jest tyle kolejek i wyciągów że nie czeka się na wjazd, tylko można jeździć do oporu. Kompleks wyciągów Sella Ronda umożliwia objechanie całego terenu bez odpinania nart (chyba że do kolejki kabinowej). Byłem w lutym i przez tydzień była piękna słoneczna pogoda. Canazei nie jest wielkim kurortem, ale jest się gdzie zabawić. Gdyby tylko nie te ceny...:mad:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja byłem w tej okolicy i jest to świetna baza wypadowa pod ważniejsze ośrodki w ramach karnetu Dolomiti super ski - 4 lata temu - 165 ojro. Tu mały opis :

Napisane przez spyder Proponuję za innymi rejon Dolomitów. Najlepiej zaopatrzyć się w karnet dolomiti super-ski np na 6 dni. Ulokowanie np. w okolicach Val di Fassa - w internecie można znaleźć wiele ofert prywatnych kwater w zapewniam - atrakcyjnych cenach, po uprzednim zaliczkowaniu. Warunki w takich kwaterach naprawdę są znakomite. Najlepiej mieć własny transport. Czas można rozplanować np tak: 1 dzień - San Pellegrino ok 2500m - bliskość fantastycznych skalistych gór zapiera dech w piersiach. 2 dzień - Marmolada 3343m to obowiązkowo trzeba zaliczyć, najlepiej z samego dołu po kolei wagonikami w górę (to już nie lada atrakcja), następnie podejście w okolice szczytu i te widoki........to trzeba zobaczyć. Do tego ten śmigłowiec z Alta Badii ahh. 3 dzień - Cortina d' Apezzo. Na miejscu do wyboru Toffane lub Kristallo i znów wagonikami w górę a na górze ..... to co tam zobaczymy to ......... kto był widział kto będzie sam to przeżyje. Uwaga na Kristallo nie brakuje małych ostrych kamyczków sypiących się z otaczających skał. Po Cortinie niestety czeka nas ostrzenie krawędzi ok 10 EUR. 4 dzień - Sella Ronda to bezwzględny obowiązek ale i atrakcyjny odpoczynek po 2 i 3 dniu. Po drodze zwiedzamy min pucharową Val Gardenę. 5 dzień - Val di Fiemme. Wspaniały familijny ośrodek na lżejszą jazdę w sąsiedztwie słynne Predazzo. 6 dzień - Arabba. Tak dla utrwalenia sobie jeszcze wrażeń z Selli i Marmolady. Wszystkie ośrodki znajdują się w niewielkiej odległości od naszej noclegowni z wyjątkiem Cortiny ok 70 km. Konieczny aparat, kamera, isostar na stok. Wrażenia nieporównywalne z podobnymi ośrodkami w EU w ramach jednego karnetu. Stopień zadowolenia z wyboru tego rejonu = max. Pozdrawiam i zachęcam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HAHA!!! Toś mi narobił smaku, Spyder!!! :) Będę musiała poważnie przyjrzeć się regionowi. Co prawda byłam w Val di Fiemme, przy okazji pobytu w Cavalese, ale zawsze mogę sobie przypomnieć. Natomiast pozostałe - wymienione przez Ciebie ośrodki - wciąż są dla mnie białą kartą. Z pewnością uwgzlędnie Te tereny przy poszukiwaniu opcji na ten sezon! Dzięki!!! Agnes Ps. Chyba jesteś jedynym pająkiem, którego się nie boję :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja byłem w zeszłym roku, tak jak kuba235, tyle że w marcu i we wsi obok - Pera diFassa, to jest ok. kilometra dalej. Jak dla mnie był to jeden z najlepszych ośrodków w jakich do tej pory we Włoszech miałem okazje jeździć. Wcześniej byłem w Bormio, Livigno, Val di Solle i moim zdaniem do pięt nie urastają Val diFassa (oczywiście ze wszystkimi ośrodkami Sella Rondy) Ja najbardziej sobie chwalę Corrodelę i Belvedere, gdyż tam były najlepsze warunki śniegowe, kiedy byłem (dobry, zmrożony śnieg i ski praki do jazdy crossowej;] Co prawda karnet jest dosyć drogi, ale za to otrzymujemy niesamowitą ilość tras i możliwość również jazdy po zmierzchu :) Gorąco polecam:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...