Skocz do zawartości

narty - po jakim czasie wymiana


fankaSDM

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Po jakim czasie uzywania powinnam pomysleć o wymianie nart na nowe? Ile -mniej wiecej- dni moze kobieta /obecnie poziom 7/ komfortowo jezdzic na dosc twardych nartach allroundowych /mam Fischer Sceneo S 400, 150 cm/ ? Pytam o liczbe dni, bo wiadomo,ze na sezony to trudno liczyc. Chce doskonalic technike jazdy, robic postepy i nie chcialabym zeby narta mi to jakos utrudniala bo np. bedzie juz za bardzo zuzyta. Obecnie jezdzilam na niej 5 sezonow,jakies 60 dni /97% po trasach/. Oczywiscie czuc,ze na poczatku jezdzilo sie na nartce lepiej, ale ja nie umiem ocenic czy juz czas na nowe :( /to moj pierwszy wlasny sprzet dla doroslych,brak mi doswiadczenia w tej kwestii/. Mysle,ze ten sezon /11dni??/ jeszcze pojezdze. Ale moze na nastepny powinnam juz szukac czegos nowego? Doradzono mi,ze trzeba postawic narty i jak pietki i czubki beda do siebie przylegaly to w srodku powinna byc szpara miedzy nartami - i wtedy to znaczy,ze nie sa jeszcze wyklepane. Prawda to? U mnie w kazdym razie taka szpara jest.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zmienialabym po 2 latach / jezdzac w tzw sezonie mniej wiecej 7 dni w miesiacu Alpy , caly dzien / oczywiscie posiadajac dwie pary nart, nie ma chyba zasady...kazdy robi jak chce i na ile pozwala mu jego budzet, co prawda---istnieje jeszcze sentyment, zmiana, zmiana... ale stare wyjezdzone deski zostawia sie.Ja tak robie. Kupuje jednak, mniej wiecej 2 par nart co roku / oczywicie czasami pozbywam sie tzw starych /... tym sposobem jest ciagly ruch w interesie :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...