Skocz do zawartości

Blizzard RCC IQ - jeździ ktoś z was?


zaszybki

Rekomendowane odpowiedzi

  • 11 miesięcy temu...
  • 5 tygodni później...

Skoro wątek i tak się "zOffTopował" to myślę, że nikt mnie nie stratuje jak dodam, że... Zakupione XO8 zaskoczyły mnie naprawdę pozytywnie. W moich kategoriach odczuć uważam, że jest to dość wymagający allround. To oznacza, że nie żałuję wyboru :) Niemniej - jeśli będą gdzieś w wypożyczalni, to przećwiczę te RCC (na tym wyjeździe ich nie spotkałem).

Ja w lutym mam zamiar sprawdzić RCC w Dolomitach, jak wrócę to się podzielę moimi odczuciami.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Właśnie miałem okazję potestować RCC 08/09 w Dolomitach. Świetna narta, bardzo lekka, zwinna, dobrze trzymająca na krawędziach. Ze względu na taliowanie i promień dosyć uniwersalna. Dobrze zachowuje się przy wyższych prędkościach, daje radę też na lekko rozjeżdżonych stokach (70 mm pod butem) (bardzo rozjeżdżonych stoków we Włoszech nie spotkałem). Dociśnięta fajnie oddaje energię. Słowem fajna narta o pewnych już trochę sportowych cechach. Idealna dla średniozaawansowanych. Porównywałem ją do GSC, tam większy promień (17,5 m przy 170 cm) pozwalał na łatwiejsze wycinanie dłuższych łuków i stabilniej było przy większych prędkościach, 65 mm pod stopą pozwalało na bardzo szybką zmianę krawędzi. GSC okazała się idealna na szerokich świetnie przygotowanych i w miarę pustawych stokach. Super zabawa. Natomiast Fischer AMC 73 jakoś mi nie podpasował, 73 cm pod butem to chyba dla mie za dużo, jakoś tak się ciężko czołgowo jechało, trochę gorzej trzymały krawędzie, wolniejsza była też ich zmiana. Jeździłem na nich też w kopnym śniegu i jakoś dalej się nie mogłem przekonać. Natomiast zostawię je, gdyż miałem też okazję pojechać na nich poza trasą na 20 cm warstwie puchu i sunęły wtedy pięknie, choć w głębszym puchu byłby już pewnie problem.

Użytkownik pueblo edytował ten post 15 luty 2010 - 16:07

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...