Skocz do zawartości

Kolej Gondolowa Świeradów Zdrój - największa inwestycja ostanich lat w Polsce.


motcross

Rekomendowane odpowiedzi

Moim zdaniem jest to wykorzystywanie sytuacji (monopol), a wiadomo że każdy chce pojeździć więc zapłaci. Ale nie tędy droga!

A gdzie tu widzisz monopol? O cenach juz tu pisaliśmy - wypadało przeczytać wątek... Ale co do nocnej to byłeś może w Dziwiszowie dla porównania? napisałbyś coś. A jak zaplecze - idzie tam coś zjeść - smacznie i niedrogo?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wątek dość długi dotarłem do 4 strony i dlatego może nie doczytałem o cenach... zjeść idzie ... ceny raczej normalne 2 kromki (skibki, pajdy) chleba ze smalcem plus 4 ogórki kiszone = 5 zł Żurek miska 8 zł Dania obiadowe miedzy 20 a 30 zł z tego co pamietam. W Dziwiszowie nie byłem.. musze się zainteresować bo szczerze mówiąc 1 słysze. Z okolic dalszych lub bliższych byłem w tym sezonie w rzeczce i czarnej górze (Sienna)

Użytkownik bigart edytował ten post 20 styczeń 2010 - 10:41

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Dziwiszowie nie byłem.. musze się zainteresować bo szczerze mówiąc 1 słysze.

Chodzi o jazdę nocną. Tu wybór masz bardzo mały i Świeradów wydaje się dość atrakcyjny... Przyzwoite nocne są: -Jańskie Laźne - protez - 1,5km i krzesełko. -Szpindel -Dziwiszów (Łysa Góra) talerzyk i orczyk, nudny, ale bardzo dobrze utrzymany stok - prawie 1km - dobrze oświetlony i muzyczka gra... -?? Kiepska nocna jest (ale jest): -Zieleńcu -Czarnej Górze -Rzeczce -Harrachovie -Jested -??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[quote name='_tomek']A gdzie tu widzisz monopol?[QUOTE] Jeden stok na cały Świeradów to nie monopol? Jak ktoś wybiera się na jedną noc i chce jak najwiecej pojeździć to może mieć takie odczucie. Prawda jest taka, że jest to niesamowita frajda dla tych co lubią wydawać kase na jazde w gondoli! Porównujac z czarna góra gdzie stoków do wyboru w tej chwili ma się 8 i do tego karnet jest za 75 zł od 9 do 16 to Świeradów to ogromna przereklamowana LIPA!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[quote name='bigart'][quote name='_tomek']A gdzie tu widzisz monopol?[QUOTE] Jeden stok na cały Świeradów to nie monopol? Jak ktoś wybiera się na jedną noc i chce jak najwiecej pojeździć to może mieć takie odczucie. Porównujac z czarna góra gdzie stoków do wyboru w tej chwili ma się 8 i do tego karnet jest za 75 zł od 9 do 16 to Świeradów to ogromna przereklamowana LIPA![/quote] A kto Ci każe jechać do Świeradowa? Najpierw zjeżdzasz, a potem nagle chcą od Ciebie pieniędzy? Przecież to jak najbardziej wolny rynek. Co do czarnej góry i ilości stoków do wyboru to dobrze utrzymane mają tylko dwa (chyba, że napada tak jak ostatnio) i ichnie kolejki to istne demony szybkości... Osobiście uważam, że 75zł w Czarnej Górze to też niemało... A, że jeden stok to lipa to masz rację. Ma sens na dwie, trzy godziny, potem to już nuda straszna...A przy tej konkurencji jaką mają za płotem to duży problem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kto Ci każe jechać do Świeradowa? Najpierw zjeżdzasz, a potem nagle chcą od Ciebie pieniędzy? Przecież to jak najbardziej wolny rynek.

Tutaj się zgadzam w 100%, chciałem pojechać akurat tam żeby zobaczyć tą dużą inwestycję i się zawiodłem to tyle. Chodzi o to że wybierając Świeradów i nie mając za dużo czasu nie masz wyboru. Jezdzisz drogo albo w ogóle. Muszę zaznaczyć że mam ponad 300 km do Świeradowa. Jeżeli chodzi o czarną górę to masz rację że 75 zł to dużo, ale masz chociaż wybór tras.

Użytkownik bigart edytował ten post 20 styczeń 2010 - 11:32

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez nowych tras i wyciągów z kopuły szczytowej nic się nie zdziała:(. Jest mi bardzo przykro, bo po uruchomieniu największej inwestycji narciarskiej w Sudetach,myślałem,że przeciwnikiem dalszego rozwoju jest już tylko czas i pogoda(ekolodzy do przełknięcia,a może i połknięcia:D,bo potężny szpadel wbity i nie ma odwrotu).Administracja jest za rozwojem miasta,które w ostatnich latach narciarsko i turystycznie zatrzymało się w czasie:(. Tam chodniki,aż się proszą o piękne wybrukowanie,alejki o retro oświetlenie,stara zabudowa tworząca klimat jest od wieków i wszystko czeka,żeby nabrać kolorów,także na twarzach mieszkańców,a jest ich wielu. Oni muszą żyć z szerokiej turystyki i "zdrojowania",a w sezonie ze sportów zimowych w pełnym zakresie. Więc nie wiem o co chodzi w tym całym zamieszaniu :confused: Ceny karnetów.....,jak patrzę na wieczorne kamery ze stoku,ooooj pusto. Mają chyba słabego stratega,martetingowca.Kto i dlaczego ma przyjechać na nocną po szkole,pracy ? Nowych tras i wyciągów już w tym sezonie nie zbudujecie,ale żonglujcie tym co macie. Gdzie karnety niski sezon -wysoki sezon,gdzie tańsze w dni powszednie na nocną o ulgowych nie wspomnę,gdzie punktowe ? Rozumiem,że są chwile,że ta jedna trasa nie jest w stanie więcej przyjąć (bezpieczeństwo)więcej narciarzy,ale są chwile,że lina się kręci,światła świecą ,a Wy nic, kompletnie nic nie widzicie:(. Ja na feriach z dwojgiem dzieci melduję się na nocną,zjedziemy powoli 4 razy(3*65zł).Czy te 195 zł,za te cztery razy jest w porządku,a jak ktoś nie jest na miejscu, tylko musi dojechać,to może jest korzystniej. Taką strategią na pewno przyciągniecie rodziny,grupki młodzieży po szkole,pracy.Bo ci w promieniu 150 km zamiast was zasilać(fundusze na nowe inwestycje),patrzą na wieczorne kamerki i zastanawiają się,dlaczego Cietrzewie nie lądują ;) na pustym stoku:( Ja na ferie jestem w Świeradowie Zdroju,ale chyba Kamieniec i Izerę za dnia będę odwiedzać ,a wieczorem kolorowo i taniej w Czechach czas spędzimy,a ja chyba nie jestem kosmitą,tylko jednym z waszych klientów,a takich jak ja jest tysiące,no chyba,że wy szukacie kosmitów w docelowej grupie stanowiącej waszych partnerów w tym całym biznesie. Pozdrawiam i liczę ,że szefostwo jeszcze dziś spojrzy na wieczorne kamerki..... C
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na ferie jestem w Świeradowie Zdroju,ale chyba Kamieniec i Izerę za dnia będę odwiedzać ,a wieczorem kolorowo i taniej w Czechach czas spędzimy,a ja chyba nie jestem kosmitą,tylko jednym z waszych klientów,a takich jak ja jest tysiące,no chyba,że wy szukacie kosmitów w docelowej grupie stanowiącej waszych partnerów w tym całym biznesie.

Kamieniec jest nieczynny z tego co sie dowiedziałem...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...