Skocz do zawartości

Czy zmieniać narty? 173cm, 70kg, Atomic Beta Race Carv 9.12


p_rafal

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Wpadło mi ostatnio trochę kasy i zastanawiam się nad zmianą nart – tylko nie wiem czy to ma sens. Na początku jeździłem na nartach z wypożyczalni (pierwszy sezon). Później na Atomic Beta Race Carv 9.12 [dwa sezony]. O takie: http://narty.onet.pl..._12,sprzet.html - ich długość – 150 cm, wiązania Race 310 + płyta pod wiązaniem [nie linczować – takie kupiłem – używane ;) ] - początkowo jeździłem w butach Nornica BXR, obecnie mam Fisher F 8000 MF. Teraz trochę o mnie. Mam 17 lat, około 173 cm wzrostu, waga około 70kg (do zimy urośnie jeszcze), nie wiem, czy ma to jakieś znaczenie, ale mam mocne nogi. Ćwiczę ;) Skala wg. Forum – 6/7 [ w tym sezonie biorę instruktora, więc mam nadzieję się nieco podszkolić – m.in. jazda z kijkami] Do moich osiągnięć mogę zaliczyć zjazd z Kasprowego każdą trasą w jednym kawałku – i bez jakichś większych problemów. Teraz tak: Czy moje obecne narty nie są za krótkie dla mnie? (są już nieco podniszczone) Czy bawić się w wymianę nart, czy też podszkolić się jeszcze i za rok zmienić narty? Nie wiem czy wolałbym coś o charakterystyce slalomki czy gigantki, bo jeździłem tylko na swoich – więc nie mam rozeznania :( Dlatego liczę na to, że mi doradzicie. Uczyć się dalej na nich? Zmieniać? Liczę, że mi podpowiecie co mam zrobić. PS: Najczęściej jeździłem w Karlikowie/ Puławach (Kiczera)/ raz byłem w Zakopanem. PS2: w tym sezonie kupię sobie też kijki, bo do tej pory jeździłem bez – w niektórych sytuacjach było mało stabilnie :] PS3: mam około 600 zł – jak już, to pewnie sprzęt używany, od prywatnej osoby na allegro. Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, w takim razie prawdopodobnie zostawię je. W tym roku "dojeżdzę" je, podszkolę się i może uda mi się kogoś namówić do pożyczenia do testów nart :) PS: Kijki i ich długość - stojąc w butach narciarskich, czy bez butów je przymierzać? Tzn. chodzi mi z tym kątem prostym między przedramieniem a bicepsem. Jakich kijków szukać? Z czego powinny być wykonane? Nie potrzebuję jakichś szmerów-bajerów. Proste? Wyprofilowane? Nowe? Używane? Mają one spełniać swoją rolę i być trwałe i możliwe tanie. Fajnie by było, gdyby miały "coś", co ułatwia ich pozbieranie po "glebie" - choć nie jest to konieczne :) Długość ok. 120 będzie ok? Myślę, że można używane ? EDIT: Czy po prostu iść do serwisu, przymierzyć i jak będą dobre to brać. Kierować się czymś?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, w takim razie prawdopodobnie zostawię je. W tym roku "dojeżdzę" je, podszkolę się i może uda mi się kogoś namówić do pożyczenia do testów nart :) PS: Kijki i ich długość - stojąc w butach narciarskich, czy bez butów je przymierzać? Tzn. chodzi mi z tym kątem prostym między przedramieniem a bicepsem. Jakich kijków szukać? Z czego powinny być wykonane? Nie potrzebuję jakichś szmerów-bajerów. Proste? Wyprofilowane? Nowe? Używane? Mają one spełniać swoją rolę i być trwałe i możliwe tanie. Fajnie by było, gdyby miały "coś", co ułatwia ich pozbieranie po "glebie" - choć nie jest to konieczne :) Długość ok. 120 będzie ok? Myślę, że można używane ? EDIT: Czy po prostu iść do serwisu, przymierzyć i jak będą dobre to brać. Kierować się czymś?

narty z wypożyczalni..... kije nowe, proste, długość 120 cm ok........ a technikę szkolić :))))) pzdr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... ale mam mocne nogi. Ćwiczę ;) Skala wg. Forum – 6/7 [ w tym sezonie biorę instruktora, więc mam nadzieję się nieco podszkolić – m.in. jazda z kijkami] Do moich osiągnięć mogę zaliczyć zjazd z Kasprowego każdą trasą w jednym kawałku – i bez jakichś większych problemów. Teraz tak: Czy moje obecne narty nie są za krótkie dla mnie? (są już nieco podniszczone) Czy bawić się w wymianę nart, czy też podszkolić się jeszcze i za rok zmienić narty? Nie wiem czy wolałbym coś o charakterystyce slalomki czy gigantki, bo jeździłem tylko na swoich – więc nie mam rozeznania :( Dlatego liczę na to, że mi doradzicie. Uczyć się dalej na nich? Zmieniać? Liczę, że mi podpowiecie co mam zrobić. PS2: w tym sezonie kupię sobie też kijki, bo do tej pory jeździłem bez – w niektórych sytuacjach było mało stabilnie :] PS3: mam około 600 zł – jak już, to pewnie sprzęt używany, od prywatnej osoby na allegro. Pozdrawiam.

Twoje narty sa juz dla ciebie za krotkie. Jeszcze nie wiesz czy salomki czy gigantki wiec rozchodzi sie srednio o dlugosc przyszlych nart od 160 do 180 cm, Jezeli chcesz sie uczyc z instruktorem to kup nowe narty. Unikaj starych nart, bo 3 letnie to juz jest szmelc. Do wrzesnia ceny nart sie nie zmienia, wiec poczekaj, doloz ze 200zl. i za 250€ ( ca. 850 zl) kupisz sobie dobre nowe narty. Jezeli nie bedziesz mial kasy na nowe to zostan przy swoich albo wypozyczalnia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twoje narty sa juz dla ciebie za krotkie. Jeszcze nie wiesz czy salomki czy gigantki wiec rozchodzi sie srednio o dlugosc przyszlych nart od 160 do 180 cm, Jezeli chcesz sie uczyc z instruktorem to kup nowe narty. Unikaj starych nart, bo 3 letnie to juz jest szmelc. Do wrzesnia ceny nart sie nie zmienia, wiec poczekaj, doloz ze 200zl. i za 250€ ( ca. 850 zl) kupisz sobie dobre nowe narty. Jezeli nie bedziesz mial kasy na nowe to zostan przy swoich albo wypozyczalnia.

1. Nie wiem, czy ma to znaczenie, ale mój wzrost przypuszczam, że skoczy jeszcze max kilka cm - także niewiele się zmieni. 2. Dlaczego uważasz, że jak się chcę uczyć z instruktorem, to kupić nowe narty? 3. Myślałem raczej o wyhaczeniu czegoś z allegro. Tak, powiedzmy z ubiegłego sezonu, wyprzedaż, lub od prywatnego gościa po 1-2 sezonach max. 4. A w jakie modele polecałbyś celować? [uwaga, bo moja waga ciągle rośnie :P - powiedzmy, że tak do 80kg ] Pozdrawiam PS: zachęcam innych do wypowiedzenia się. Im więcej ludzi tym weselej ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...