Skocz do zawartościZdjęcie
 • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

#1 kaja45

kaja45

  Użytkownik

 • PipPipPip
 • 583 postów
 • Na forum od: 10.2006
251
 • Umiejętności: 1
 • Tychy

Napisano 01 kwiecień 2008 - 14:41

W drugiej części artykułu pt. "Przewodnik po ostrzałkach" chciałbym Wam zaprezentować ostrzałki firm: Toko, Swix i MAPLUS.

Ostrzałki szwajcarskiej firmy TOKO

Ergo Multi Guide – jest to flagowy model tej firmy, wykorzystujący do pracy 4 kółeczka (łożyska maszynowe) dzięki którym praca jest łatwa, przyjemna i przede wszystkim przyjazna dla naszego ślizgu narty. Realizuje tylko wyostrzenie krawędzi bocznej w zakresie od 90 do 85 stopni, korzystając z z chromowego pilnika World Cup M o długości 80 mm. Zmiana kąta odbywa się za pomocą pokrętła (potrzebna jest najlepiej moneta złotówka nadaje się idealnie). Można również zamocować inne narzędzia o różnej długości, ale nie przekraczające 6 mm grubości. Ergonomiczny uchwyt jest przyjazny dla ręki oraz pracy, sugerowana cena detaliczna producenta 239 zł.
Dołączona grafika


Ergo Plus – jest to model ostrzałki, który znajdzie swe zastosowanie zarówno w domu jak i na stoku, realizuje wyostrzenie krawędzi bocznej na kąt 88 lub 89 stopni, oraz krawędzi dolnej o 0,5 i 1 stopień, korzystając z pilnika World Cup M o długości 80 mm, można do niej zamontować inne pilniki o długości 80 mm. Minus nie posiada kółek toczących, ale podczas pracy nie zauważyłem, aby rysowała ślizg narty. Sugerowana cena detaliczna producenta 125 zł.
Dołączona grafika

Ergo Speed File - jest to model ostrzałki podręcznej, który realizuje wyostrzenie krawędzi bocznej na kąt 88 lub 89 stopni, korzystając z pilnika World Cup M o długości 40 mm, jej zastosowanie to głównie poprawienie krawędzi na stoku (usunięcie wywinięcia). Minus tak jak w modelu Ergo Plus. Sugerowana cena detaliczna producenta 95 zł.
Dołączona grafika

Ergo Speed - jest to model ostrzałki podręcznej, który realizuje wyostrzenie krawędzi bocznej na kąt 88 lub 89 stopni, korzystając z obrotowego talerza ściernego, jej zastosowanie to głównie poprawienie krawędzi na stoku (usunięcie wywinięcia). Minus tak jak w modelu Ergo Plus. Sugerowana cena detaliczna producenta 59,5 zł.
Dołączona grafika


Ergo Speed Top - jest to model ostrzałki podręcznej, który realizuje wyostrzenie krawędzi bocznej na kąt 88 lub 89 stopni, korzystając z z pilnika chromowego World Cup M o długości 40 mm, posiada również na wyposażeniu znajdują się również dwa wkłady: z diamentem polerskim oraz z tarczą ścierną, jej zastosowanie to głównie poprawienie krawędzi na stoku (usunięcie wywinięcia). Plusy: dodatkowe tarcze z diamentem i papierem ściernym, służące do wypolerowania krawędzi i usunięcia miejscowych utwardzeń. Minus tak jak w modelu Ergo Plus. Sugerowana cena detaliczna producenta 159,9 zł.
Dołączona grafika

Ostrzałki norweskiej firmy SWIX:

Edger Pro - jest to flagowy model tej firmy, wykorzystujący do pracy 4 kółeczka (łożyska maszynowe) dzięki którym praca jest łatwa, przyjemna i przede wszystkim przyjazna dla naszego ślizgu narty. Realizuje tylko wyostrzenie krawędzi bocznej w zakresie od 90 do 85 stopni, korzystając z z chromowego pilnika o długości 80 mm. Zmiana kąta odbywa się za pomocą pokrętła (potrzebna jest najlepiej moneta złotówka nadaje się idealnie). Można również zamocować inne narzędzia o różnej długości, ale nie przekraczające 6 mm grubości. Ergonomiczny uchwyt jest przyjazny dla ręki oraz pracy. Sugerowana cena detaliczna producenta 190 zł.. Jest to bardzo podobny model (wręcz identyczny, różnica w kolorze i kształcie) z ostrzałką Toko Ergo Multi Guide.
Dołączona grafika

Edger Comp - Jest to ostrzałka służąca do naostrzenia krawędzi bocznych narty na zadany kąt od 85 i 90 stopni (skok co 1 stopień) oraz do podniesienia krawędzi dolnej o 0,5 lub 1 stopień. Można do niej zamocować pilniki 7, 8 lub 10 cm. Na wyposażeniu znajduje się pilnik chromowy o długości 40 mm. Minus brak kółek toczących, zwiększone tarcie, jednak podczas pracy nie dało się zauważyć, żeby rysowała ślizgi. Niewielki rozmiar pozwala ją zabrać również na stok i tam dokonać stosownego podostrzenia. Sugerowana cena detaliczna producenta 90 zł.
Dołączona grafika

Edger 2x2 - jest to model ostrzałki podręcznej, który realizuje wyostrzenie krawędzi bocznej na kąt 88 lub 89 stopni oraz krawędzi dolnej o 0,5 i 1 stopień, korzystając z chromowego pilnika o długości 40 mm, jej zastosowanie to głównie poprawienie krawędzi na stoku (usunięcie wywinięcia). Minus tak jak w modelu Edger Comp. Sugerowana cena detaliczna producenta 60 zł.
Dołączona grafika

Ostrzałki włoskiej firmy MAPLUS:

Pro Sharp - jest to flagowy model tej firmy, wykorzystujący do pracy 4 kółeczka (łożyska maszynowe) dzięki którym praca jest łatwa, przyjemna i przede wszystkim przyjazna dla naszego ślizgu narty. Realizuje tylko wyostrzenie krawędzi bocznej w zakresie od 90 do 85 stopni, korzystając z z chromowego pilnika o długości 80 mm. Zmiana kąta odbywa się za pomocą pokrętła (potrzebna jest najlepiej moneta złotówka nadaje się idealnie). Można również zamocować inne narzędzia o różnej długości, ale nie przekraczające 6 mm grubości. Ergonomiczny uchwyt jest przyjazny dla ręki oraz pracy, sugerowana cena producenta 159 zł. Jest to bardzo podobny model (wręcz identyczny, różnica w kolorze i kształcie) z ostrzałką Toko Ergo Multi Guide i Edger Pro firmy Swix.
Dołączona grafika

Quick Sharp File - jest to model ostrzałki podręcznej, który realizuje wyostrzenie krawędzi bocznej na kąt 88 lub 89 stopni, korzystając z chromowego pilnika o długości 40 mm, jej zastosowanie to głównie poprawienie krawędzi na stoku (usunięcie wywinięcia). Jest to identyczny model co Ergo Speed firmy Toko (różnica tylko w kolorze). Minus tak jak w modelu Edger Comp firmy Swix. Sugerowana cena producenta 49 zł.
Dołączona grafika

Jacek Antonik

www.remsport.pl


#2 MajorSki

MajorSki

  Użytkownik

 • PipPipPip
 • 646 postów
 • Na forum od: 01.2010
564
 • Umiejętności: 6
 • Jaworzno

Napisano 21 marzec 2011 - 18:45

Gdzie można zakupić ostrzałkę Swix Edger Comp w cenie 90zł? szukam i prawie nigdzie nie moge znalezc :/. Chybaze polecacie jakaś alternatywna ostrzalke? ostrzenie krawedzi bocznych od 90 do 87 stopni + ostrzenie dolnej.

PozdrawiamPodobne tematy Collapse

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych


  Bing (1)